Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jorgi Kormi

    senior tag

    Sziasztok ! Mivel az oled tv ( lg 55C9) vásárlását még nem vetettem el teljesen , "Bálint" napján szakítottam magamnak egy kis időt és beugrottam egy M.M-ba ( ez esett útba ) és megvizslattam a c9-et, q80,85,90-et , sony xf9005 -öt(55-ös és 65-ös méretben).Kettő eladóval is beszélgettem az egyik kapásból a sonyt ajánlgatta a másikkal a samukról diskuráltam. Próbáltam egy kicsit "jól előadni " magam , igen hát a közel egy hónapos szaksajtó olvasgatás , videó/teszt/ nézegetés és itt a fórumon leírt tapasztalatok , hozzászólások tudásával "felvértezve" nem akartam túl "megvezethetőnek" tünni , mint lehetséges vásárló.A zsebemben lapult egy pendrive is , igaz csak full hd-s filmekkel (pl.Blade runner 2049 stb.) , mert ez a látogatás az MM-ba improvizálàs volt hazafelé. Később kiderült felesleges volt az aggodalom részemről , hogy csak ilyen minőségű tartalommal rendelkezem , nem akaródzott nekik a teszt lehetőségét biztosítani számomra.Kénytelen voltam nézni a gyári demókat : lg-nél "pick wick" reklám és a többi , sony-nál focival demonstrálták a minőséget az 55-ös méretben , a 65-ösön pedig valami nézhetetlen(értékelhetetlen )MM-os reklám ment.A harmadik kiszemelt márkánál(samuéknál) cirkuszi mutatványokkal tarkított színkavalkád ejtett "ámulatba".A samunál rákérdeztem :Miért kerül ennyibe?( Márkus László:" Mi került ezen a fotelon 7200 Ft-ba?!!") Felelet:állítólag drágább a gyártása , mint az oledeknek.Nem rossz a képük , de a c9-nek természetesebbnek tünt a kép és színvilága . A sony sem volt rossz , színei szépek , természetesek voltak és a mozgàs kezelés is jó volt. (65-ös értékelhetetlen volt , a fentebb említett okoknál fogva).Persze az összes tv , túlságosan is maximumra volt "feltekerve" a beállítások terén , ezt mondta is az egyik eladó srác , és hogy természetesen az otthoni beállítások nem ezek lesznek. (Ezt én is így gondoltam!)Viszont már megérte cseverészni: állítása szerint ezek 2019-es oledek jobban bírják az egész napos fullos beállításból származó strapát , mint az elődjeik .(pixel beégés, öregedés) A c9-nél a tükröződés ami kissé zavaró lehet esetleg nappal , és ugye a fényerő elégségessége lehet kérdéses. Szóval egy ilyen műszaki áruháznak illenne a forgalmazott tévéket kicsit normálisabb , körülmények között bemutatni a "halandó "fogyasztóknak , bár tudom , hogy a gyártók képviselői " erősen " beleszólnak ezekbe a "csilli villi" demózgatásba. Az oled tévékkel kapcsolatban tennék még egy érdekes észrevételt : Tegnap este azokat a fránya tv csatornákat kezdtem el vizsgálni oledes szemszögböl( mi még nézünk ilyet is)és azt vettem észre , hogy egyre több csatornának(osztràk , német is) a logója fehér vagy átlátszó halvány fehér színű lett és egyre kevesebb a erős pl. piros színnel kombinált. Speciel a lànyom egyik kedvenc csatornájának narancssárga színű , de azt mondta nekem max 2 órát szokta nézni. Bízom benne, hogy ez így is van , próbálom a családot az oled felé terelni/van netflixen is jó sorozat tiniknek / mondtam neki /Remélem jól tudom , hogy ezek a világossabb , szinte már alig látható logók kevésbé veszélyesek a jelenlegi oled tévékben található beégés elleni védelmek mellett .(?)Lehet , hogy a tévé csatornákat üzemeltető társaságok kezdik figyelembe venni az oled tévé tulajdonosokat is ? (Sport1 és a Sport2 is változtathatna + az a fránya "live" feliraton is lehetne vàltoztatni a "másiknál")

    [ Szerkesztve ]

    Kocsi Nippon , az asszony Ungarische , a tévén még gondolkodom ! ( talán egy Junoszty 402 BC made in CCCP <Pana lett a vége , a "karma" hatalma.( Oled "szagértő" és crt tv tulaj)"Boldogok a lelki szegények , mert náluk a zseni is szegényebb".

Új hozzászólás Aktív témák