Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lzolka

    csendes tag

    A képbeállításokhoz lenne egy észrevételem, C7V-t használok.
    Film lejátszásra a tv belső lejátszóját használom, NAS-okról, gigabites LAN-on.

    A HDR filmek lejátszásakor automatikusan HDR kép üzemmódba vált, ezt hagytam alapon, így is gyönyörű.

    Első napokban a többi üzemmódhoz próbáltam a legjobb képet beállítani de nem találtam olyan beállítást ami minden üzemmódra egyaránt jó lett volna. Ami jó volt a HD filmekhez, az nem volt jó a HD tv-csatornákhoz, SD csatorna esetében nézhetetlen volt. Mindig váltogatni kellett a kép üzemmódot amikor HD ill. SD csatornát akartam nézni vagy éppen filmet lejátszani.
    Bosszankodtam hogy az előző 50LA620S tv-nek jobb volt a tunere mint ennek, vagy mi a fenéért nem lehet egy beállítást használni minden forráshoz.
    Próbáltam a korábban belinkelt kép beállítást is de nekem azzal túl gyenge volt a kép, élettelen, sötét.

    Aztán véletlenül kipróbáltam a HDR-hatás erős üzemmódot, és láss csodát.
    A régi 720p filmek és sorozatok is megteltek élettel, csillogó, éles, fénylő lett a kép.
    A HD csatornák is szépek, az SD is nézhető.

    A képbeállítás természetesen erősen szubjektív, ami az egyik embernek kevés, az a másiknak túl sok.
    Nem mondom hogy ez biztosan mindenkinek jó de ha valaki nézegeti a beállításokat, egy próbát megér.

Új hozzászólás Aktív témák