Hirdetés

Aktív témák

  • Yoshida

    aktív tag

    Hello, rögtön bele is vágok a közepébe:

    Van egy gépem, core2 (e6300@2.8GHz), 8800gts az alapja. Van egy fogyasztásmérőm is sajna. :)
    Ha a righmark cpuclock-al leveszem a 7es szorzót 6-ra, és a cpu throttle-t 50%-ra, illetve a videókártyát rivatunerbe downclockolom ameddig csak engedi, akkor total 140W a fogyasztása a gépnek. (amúgy 160-170W üresjáratban)
    Ha ez a gép menne éjjel-nappal, évi majdnem 50.000Ft, havi 4100Ft lenne plusszba a villanyszámla :(

    Ígyhát szükséges egy letöltő gép, elsőre néztem egy Atomos giga mini-itx-es lapot, 17k, 2k egy ram, 4k egy fsp 300w-os táp (23k). (winyót most nem számolok), ez 2év alatt behozná az árát is, mivel az atom proci 4W-ot fogyaszt max. (letöltéskor sztem kevesebb mint 1W-ot eszik), déli híd 3W, északi híd 22! W. Ez így minimum 26W (alaplap többi dolga még 1-5W lehet) plussz a winyó. (10W) (tehát 36-42W között lesz valahol a vége)

    A PH!-n volt teszt AMD 780-as, és Geforce 8200-as chipes lapokkal, amik üresjáratba, c N q-val 32-36W között ettek. Ha ebből levonom a winyó 10W-ját, mindjárt ugyanott vagyok átlagban, sőt ugye legjobb esetben 4-5 W-al még lejjebb is, mint az atomos gépnél. Ezek a gépek 17k lap, 13k proci (4850e), 2k ram, 4k tápnál ugye 34ezerre jönnek ki. 10ezerforintos többletet 5W-al csak 6év alatt hozna be a gép, úgyhogy ezt nem érdemes nézni, viszont a sokkal széleskörűbb felhasználhatóságot annál inkább, pl. hogy HD-s filmnézésnél kevesebbet fogyaszt, mint az asztali gépem (az kb 160-180W). Meg zenehallgatáskor, netezéskor is. Végülis csak játékra maradna így a nagygép, amit meg egyre ritkábban művelek, de azért kell a lehetőség, meg tesóm is ideül néha még.

    [AMD 780- és GF8200-as rendszerek fogyasztása]

    Felcsillant a remény mikor olvastam a GF8200-as rendszer hybrid power lehetőségét, miszerint a nagy dög videókártyát kikapcsolja amíg nincs rá szükség (így elég lenne egy gép is). Sajna az nvidia honlapján mai napig csak a 9800-as sorozat kártyái vannak benne mint hybrid power kompatibilis kártyák, illetve azt olvastam hogy az én 8800-asom soha nem is fog ilyen módban menni, így inkább hajlok az AMD 780-as chipsetre, 4850e-s procival, ami ha jól sejtem 2.5GHz-es, így az 1080p-s videókat harware gyorsítás nélkül is le tudja játszani. (bár ez csak jövőre fog játszani, de előre kell gondolkodni)

    És még egy érvet találtam az AMD rendszere mellett: van egy dvb-t -s tunerem, amivel a novemberben induló M1, M2 HD adást lehet venni olimpián teszteltem is, nagyon szép a kép 1080i-ben, de ehhez is kelleni fog a 2.5ös AMD procc.

    Azt hiszem az atom procis lap már egyátalán nem alternatíva...

    Tudtok jobb alternatívát, vagy megoldást? a régi p2, p3 celeronos gépek is esznek 40-50W-ot winyóval, úghogy azt nem vettem számításba.
    Kijelzőhibás notik megint 50ezer fölött vannak csak, és korlátozott a használatuk.

    Ja és persze itthoni hálózatba fileserverként működne a gép, egy 1Terrás "ecogreen" Samu winyóval, aminek a gyártó szerint 10W- helyett 5W az átlagos fogyasztása seek és read esetén. 26k helyett 28K az ára, de halkabb, és 1év után behozta ez is az árkülönbözetet :)

    [ Szerkesztve ]

  • Bordoi

    őstag

    válasz Yoshida #1 üzenetére

    [link]
    és itt felvetheted a problémát.

    Ezt zártam.

    Ha elengeded a postát akkor vennék két akkut is.---Ha megbeszéled a postával, hogy ingyen elviszi neked, és erről írásos igazolást is hozol, akkor részemről oké a dolog!--by dobozosfiu

Aktív témák