Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Trailblazer
veterán
Megkapó, hogy még neked áll feljebb.
A következő beszólásnál előfizetek és letiltalak.
Ugyanis a kutyát nem érdekli a 4080S TDP-je, és hogy a ProArt hűtése hogy viszonyul hozzá. A 4060 OC-ről volt szó, az offot ti kezdtétek. Vagy hülyének nézitek az embert, vagy ott van gond a szövegértelmezéssel. De a sajátotokéval, azt sem értitek, amit leírtok.
-
Trailblazer
veterán
Nem, részedről félremagyarázás van, nem is épp jóhiszemű.
Nem fogom a szádba rágni mi miért mit jelent, vagy érted, vagy nem. Úgy nehezebb, ha nem is akarod...
De elég ebből a szálból, állatira off, és láthatólag nem vezet sehova, csak érvek híján személyeskedsz és szalmabábot építesz, az se világos, hogy miért. Fejezd be, légy szíves!Megkapó, hogy még neked áll feljebb.
A következő beszólásnál előfizetek és letiltalak.
-
Kansas
addikt
Nincs itt semmiféle félreértés. Általánosítás van, és nem részemről.
Nem, részedről félremagyarázás van, nem is épp jóhiszemű.
Nem fogom a szádba rágni mi miért mit jelent, vagy érted, vagy nem. Úgy nehezebb, ha nem is akarod...
De elég ebből a szálból, állatira off, és láthatólag nem vezet sehova, csak érvek híján személyeskedsz és szalmabábot építesz, az se világos, hogy miért. Fejezd be, légy szíves! -
Trailblazer
veterán
-
Mr.Csizmás
titán
-
Kansas
addikt
Semmilyen relevanciája sincs a 4080S-nek itt, szálljatok már le róla. Akkor nem te hoztad be. Itt akkor is 4060-ról van szó, kár a minden további szócséplés. Mondjuk aki látatlanban, előre hülyézi embertársait (lásd aláírásod)... hadd ne kommentáljam. Kicsit lejjebb az elefántcsonttoronyból.
Akinek nem inge... az megérti, miről folyik itt a diskurzus, és miért.
Meg azt se érti félre, mi van az aláírásomban. Aki meg szándékosan, rosszhiszeműen érti félre, azt csak sajnálni tudom. -
Trailblazer
veterán
Semmilyen relevanciája sincs a 4080S-nek itt, szálljatok már le róla. Akkor nem te hoztad be. Itt akkor is 4060-ról van szó, kár a minden további szócséplés. Mondjuk aki látatlanban, előre hülyézi embertársait (lásd aláírásod)... hadd ne kommentáljam. Kicsit lejjebb az elefántcsonttoronyból.
-
Kansas
addikt
De nekem nem referencia a 4080S, mert már csak anyagilag sem vennék olyat egyrészt (nem fogok annyit spórolni vga-ra), másrészt overkill. Ezt csak te hoztad be mint érv.
Én hoztam volna be? Javaslom olvasd el még egyszer a #26-ot. Konkrétan azt írta, hogy ez a hűtés "Hangos, rosszul hűt és nincs akkora boost mint egy TUF-nál. (4080 S tesztben)" Van még kérdésed?
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
MaCS_70
félisten
Ilyesmi, de talán szürkébb.
A kijelzője kizárólag válogatott fényviszonyok között, pontosan derékszögből volt olvasható.
Tán WordPerfect 3 futott rajta, vélhetően floppy-ról. (Elfért a DD-s floppy-n.)
Kizárólag a poén kedvéért használtam egy rövid ideig. Nem volt jó...
MaCS
-
btoth0413
kezdő
A szemüveget sem érteni
-
btoth0413
kezdő
Anyagi szempontból nem megérős
-
Trailblazer
veterán
Mindegy, Az ASUS nem ad meg TDP/TBP-t erre a kártyára a saját oldalán, TPU szerint pedig alap 115W-ot eszik. Nem kell ahhoz nagyon eltaláltnak lennie, hogy ne legyenek hűtési problémái, különösen egy 320W-os 4080Superhez képest... akkort sem, ha esetleg ezen egy kicsivel könnyebb/kisebb lenne is a borda. Gyanítom, nem sok kéne ahhoz, hogy passzívan is le lehessen hűteni, ha már LP OC verzió is van belőle...
De nekem nem referencia a 4080S, mert már csak anyagilag sem vennék olyat egyrészt (nem fogok annyit spórolni vga-ra), másrészt overkill. Ezt csak te hoztad be mint érv.
-
Kansas
addikt
De a cikkben csak a 4060 OC lett említve, és abból ez a kivitel egy kifejezetten jól sikerült darab. Akinek akad guba 4080S-re, annak van pár más lehetősége.
Mindegy, Az ASUS nem ad meg TDP/TBP-t erre a kártyára a saját oldalán, TPU szerint pedig alap 115W-ot eszik. Nem kell ahhoz nagyon eltaláltnak lennie, hogy ne legyenek hűtési problémái, különösen egy 320W-os 4080Superhez képest... akkort sem, ha esetleg ezen egy kicsivel könnyebb/kisebb lenne is a borda. Gyanítom, nem sok kéne ahhoz, hogy passzívan is le lehessen hűteni, ha már LP OC verzió is van belőle...
-
Trailblazer
veterán
Utóbbival én is így vagyok. Amivel játszok néha, ahhoz ez is elég erős, viszont AV1-et hw-ből kódol, erre viszont gyakorta szükségem van.
-
moleculez
veterán
De a cikkben csak a 4060 OC lett említve, és abból ez a kivitel egy kifejezetten jól sikerült darab. Akinek akad guba 4080S-re, annak van pár más lehetősége.
Nekem is 4060 van, igaz “csak” 2 fan, ASUS Dual, OC
Valami £240-ért vettem. Szerintem korrekt kártya, ár/érték arányban el van találva. Ami ennél olcsóbb az nem annyival olcsóbb mint amennyivel gyengébb. Feljebb meg fölösleges számomra a lóerő de legalább rohadt drága is.
-
HantekDSO
aktív tag
-
Trailblazer
veterán
-
Rowon
nagyúr
-
HantekDSO
aktív tag
-
MaCS_70
félisten
Az első notebookomon (286, Panasonic, monokróm LCD-vel) 3.3 DOC futott. Szerintem EPROM-ból, mert HDD nem volt benne.
MaCS
-
HantekDSO
aktív tag
-
laed
senior tag
-
Kansas
addikt
4060-ra ez nem áll. Halk és jól hűt.
Ez majdnem olyan, mintha nem lenne mindegy, hogy 115W-ot(4060) vagy 320W-ot(4080S) akarsz elvezettetni vele...
-
Trailblazer
veterán
-
NvidiaRTX
őstag
A ProArt széria sztem kifejezetten jól néz ki kár, hogy a tesztek szerint játékra nem való. Hangos, rosszul hűt és nincs akkora boost mint egy TUF-nál. (4080 S tesztben)
Kár érte, kiváló ügynök volt.

-
HantekDSO
aktív tag
Az első X86 gépek kezdő árai közel millió forintosak voltak, ha onnan indult volna végtelen emelkedő görbével, akkor mai desktop PC-t még a NASA se tudna kifizetni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
1988-ban egy 25 MHz-es 80386-os processzorral, 80 MByte-os (dupla magas) MFM winchesterrel és 4 MByte RAM-mal felszerelt PC-t 1.400.000 -ért vettünk. (És az akkori 1,4 millió "kicsivel" többet ért, mint a mai...
) -
Komplikato
veterán
Ez hívnák fejlődésnek igen. Ha a 8086 óta folyamatosan így emelgették volna az árakat különösebb indok nélkül, akkor most millió dolláros CPU-knál/alaplapoknál járnánk kb.
Lehet szerinted nincs ezzel gond, de én biztos nem fogadom el. Ha esetleg eljön az ideje, kényszerűségből majd fejlesztek, de a pénztárcámmal jelzem, és ameddig csak lehet kihúzom a jelenlegi konfigommal.
Az első X86 gépek kezdő árai közel millió forintosak voltak, ha onnan indult volna végtelen emelkedő görbével, akkor mai desktop PC-t még a NASA se tudna kifizetni.
![;]](//cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
-
Chiller
őstag
2015 és valóban rég volt . 9 évvel ezelőtt egészen más árazások voltak. Igen, nagyon jól mondod, nagyon rég volt.
Ez 2024-ben nem igazán lesz mérvadó már sajnos.
Sőt a technikai fejlődés mértékét is érdemes volna nézni.Gyorsabb, jobb a 2024-es megoldás? Többet kínál?
Ha a válasz nem, akkor jogos a felháborodás, miért ilyen drága. 250$ amúgy.
Én értem, hogy anno tökéletesen elég volt mindenre, nosztalgikus számomra is, de elég hamar megtaláltam én is a korlátait ( Z170-es deszkám volt szintén.)
2024-be dollárban több az ára, és sajnos a hazai környezet nem kedvez már ennek sem.
Ez most ennyibe kerül. Új platform, szerintem sosem volt olcsó. Fentebb meg már írták, lehet venni most is előző Ryzen szériát kínáló megoldásokat is.
Ez hívnák fejlődésnek igen. Ha a 8086 óta folyamatosan így emelgették volna az árakat különösebb indok nélkül, akkor most millió dolláros CPU-knál/alaplapoknál járnánk kb.
Lehet szerinted nincs ezzel gond, de én biztos nem fogadom el. Ha esetleg eljön az ideje, kényszerűségből majd fejlesztek, de a pénztárcámmal jelzem, és ameddig csak lehet kihúzom a jelenlegi konfigommal.
-
Graphics
Jómunkásember
Dehogy voltak drágák. Max a túlcsicsázott übertuninglapok.
Felfrissítem a memóriád, mert úgy látszik 2016 már nagyon régen volt.
Itt egy MSRP lista a Z170 (anno ez volt a fullos skylake platform ugye) lapokról:
ASRock Z170 Gaming K6+ ($200) / Z170 Gaming K6 ($185)
ASRock Z170 Gaming K4 ($146)
ASRock Z170M Pro4S ($100)
ASUS Z170-A (165$)
ASUS Z170-Deluxe (320$)
ASUS Z170 Pro Gaming (160$)
MSI Z170A Gaming M5 (195$)
GIGABYTE Z170X-Gaming GT ($299)
GIGABYTE Z170X-Gaming 7 ($219)
GIGABYTE Z170X-Gaming 3 ($160)
GIGABYTE Z170X-UD5 ($190)
GIGABYTE Z170X-UD3 ($165)
GIGABYTE Z170XP-SLI ($150)
GIGABYTE Z170N-WIFI ($150)
GIGABYTE Z170-D3H ($115) / Z170-HD3 ($115) / Z170-HD3P ($125)Innen vannak az árak:
https://www.anandtech.com/show/9485/intel-skylake-z170-motherboards-asrock-asus-gigabyte-msi-ecs-evga-supermicroNekem személy szerint Z170-D3H volt, ~30ezerért. tökéletesen elég volt anno mindenre. 4db DDR4 slot, m2 slot, USB3, USB-C, 3db SATA express, 6db SATA, Gigabit LAN, dualBIOS, RAID0/1/5. Két kattintás alatt felugrott 4.5GHz-re a 6600k. De persze a ram tuning is támogatott volt.
2015 és valóban rég volt . 9 évvel ezelőtt egészen más árazások voltak. Igen, nagyon jól mondod, nagyon rég volt.
Ez 2024-ben nem igazán lesz mérvadó már sajnos.
Sőt a technikai fejlődés mértékét is érdemes volna nézni.Gyorsabb, jobb a 2024-es megoldás? Többet kínál?
Ha a válasz nem, akkor jogos a felháborodás, miért ilyen drága. 250$ amúgy.
Én értem, hogy anno tökéletesen elég volt mindenre, nosztalgikus számomra is, de elég hamar megtaláltam én is a korlátait ( Z170-es deszkám volt szintén.)
2024-be dollárban több az ára, és sajnos a hazai környezet nem kedvez már ennek sem.
Ez most ennyibe kerül. Új platform, szerintem sosem volt olcsó. Fentebb meg már írták, lehet venni most is előző Ryzen szériát kínáló megoldásokat is.
-
Chiller
őstag
Jó, de ha nem vagy otthon, akkor mi a kérdés?

Most genya leszek, de:
A friss platformok alaplapjai mindig is drágán indítottak, és mivel először a felsőbb kategóriás cuccok jönnek ki, így nincs meglepetés.
Később jönnek az olcsóbb deszkák, ilyenkor ezek vannak.
Ez most a legfrissebb Ryzen szériára készültek.
Tehát nem, nem prémium szegmens, hanem friss piacra kerülés. Nagyjából meg se tudom mondani mióta így jönnek ki a friss platformok.
Dehogy voltak drágák. Max a túlcsicsázott übertuninglapok.
Felfrissítem a memóriád, mert úgy látszik 2016 már nagyon régen volt.
Itt egy MSRP lista a Z170 (anno ez volt a fullos skylake platform ugye) lapokról:
ASRock Z170 Gaming K6+ ($200) / Z170 Gaming K6 ($185)
ASRock Z170 Gaming K4 ($146)
ASRock Z170M Pro4S ($100)
ASUS Z170-A (165$)
ASUS Z170-Deluxe (320$)
ASUS Z170 Pro Gaming (160$)
MSI Z170A Gaming M5 (195$)
GIGABYTE Z170X-Gaming GT ($299)
GIGABYTE Z170X-Gaming 7 ($219)
GIGABYTE Z170X-Gaming 3 ($160)
GIGABYTE Z170X-UD5 ($190)
GIGABYTE Z170X-UD3 ($165)
GIGABYTE Z170XP-SLI ($150)
GIGABYTE Z170N-WIFI ($150)
GIGABYTE Z170-D3H ($115) / Z170-HD3 ($115) / Z170-HD3P ($125)Innen vannak az árak:
https://www.anandtech.com/show/9485/intel-skylake-z170-motherboards-asrock-asus-gigabyte-msi-ecs-evga-supermicroNekem személy szerint Z170-D3H volt, ~30ezerért. tökéletesen elég volt anno mindenre. 4db DDR4 slot, m2 slot, USB3, USB-C, 3db SATA express, 6db SATA, Gigabit LAN, dualBIOS, RAID0/1/5. Két kattintás alatt felugrott 4.5GHz-re a 6600k. De persze a ram tuning is támogatott volt.
-
Elmör
őstag
Elsőre azt hittem a Samsung 32-es monitorját végre ajánlhatom egyik barátomnak, de aztán látom csak full HD-s. Azért az komoly. Ekkora az enyém is, de 1440p-s és ő ezt látta, de persze nem is egy árkategória, nálam a G7 van. Pedig 80K-ért már megérné, ha nem ez a panel lenne a G3-ban. Persze ott a G5, de az már 120K és neki 80-90K max a keret.
Max majd a Jézuska kipótolja.
-
Graphics
Jómunkásember
Az Asus Prime széria sosem volt felsőbb kategória...
Ez lehet, de ezzel a vezérlőhíddal sem az alsó kategóriákban keresi a helyét.
A többit leírtam.

-
Rowon
nagyúr
Az Asus Prime széria sosem volt felsőbb kategória...
Az csak a nevében Prime.
-
Trailblazer
veterán
Jó, de ha nem vagy otthon, akkor mi a kérdés?

Most genya leszek, de:
A friss platformok alaplapjai mindig is drágán indítottak, és mivel először a felsőbb kategóriás cuccok jönnek ki, így nincs meglepetés.
Később jönnek az olcsóbb deszkák, ilyenkor ezek vannak.
Ez most a legfrissebb Ryzen szériára készültek.
Tehát nem, nem prémium szegmens, hanem friss piacra kerülés. Nagyjából meg se tudom mondani mióta így jönnek ki a friss platformok.
Az Asus Prime széria sosem volt felsőbb kategória...
-
Trailblazer
veterán
Az Asus ProArt 4060 OC tuti vétel. Nekem is ilyen van jóideje, csak akkor még kicsit drágábban mérték. Lényeg a lényeg: a 3 halk ventinek köszönhetően a legnagyobb nyári melegben sem láttam 54 Celsiusnál nagyobb maghőfokot, és mindezt tényleg kussban nyújtja. AV1 recode-ra használom jobbára Studio driverrel, ezt persze lazán kirázza a kisujjából, de persze játékra is alkalmas. Kellemes Full HD-s kártya. Nem is tervezek tőle megválni még jóideig.
-
Komplikato
veterán
Valami jót is írjak a lapról van legalább rajta egy 8x meg egy 1x PCIe, így már sokkal bővíthetőbb, mint a mai alaplapok 98%-a.
Í
Wifi néha jól jöhet, meg ugye VR-t már nem sokan nyomják kábeles verzióban. -
balojazz
senior tag
A PCie4+DDR4 platformok sokkal drágábbak voltak, mint elötte bármi, ezt sikerűlt tetézni a PCIe5+DDR5 platformok áraival és semmit se ment lefelé az áruk. Régen egy 60.000-es alaplap csúcs volt.mindenben, persze léteztek extrákkal felszerelt WS lapok 100e+ áron. Ez a 120.000-es megfizethető lap régen a 30-40.000 közötti kategória volt. Most meg egy jól felszerelt lap közel negyedmillió és akkor az MSI GoodLike szériát nem is említettem. Mindezt úgy, hogy a bővíthetőség a béka segge alatt. Ha kell extra slot vegyél Xeon vagy Theadrippert, ahol a CPU+lap már milliós tétel.
És erre a lapra 120-ért nem fért bele egy Wifi?Asusék az olyan lapokat, amikben van vájfáj, úgy is nevezi, a végén ott van, hogy "wifi". Vehetsz olyat is, de nem mindenki igényli: gondolom, a hardcore gamerek madzagon tolják. Ebből is van wifi verzió.
-
Timer
veterán
Nem az a baj, hanem az, hogy ez tulajdonképpen közel sem egy jó lap. Fázisok száma kevés, audio kábé tök alap, SATA port 2 darab. 140 körül van gigabyte, ami már alakul, ahogy MSI is. A STRIX-ek meg bőven 200 ezer körül tanyáznak.
-
PuMbA
titán
Most is lehet ugyanolyan áron vásárolni
Én 1 éve ASUS TUF GAMING B550M PLUS AM4 alaplapot cseréltem Asrock B650M-HDV/M.2 AM5 alaplapra. Jelenleg mindkét alaplap azonos árú a boltokban: 50k. -
Graphics
Jómunkásember
Lesz majd olyan lap is, most ezek vannak.
-
MaCS_70
félisten
Jó, de ha nem vagy otthon, akkor mi a kérdés?

Most genya leszek, de:
A friss platformok alaplapjai mindig is drágán indítottak, és mivel először a felsőbb kategóriás cuccok jönnek ki, így nincs meglepetés.
Később jönnek az olcsóbb deszkák, ilyenkor ezek vannak.
Ez most a legfrissebb Ryzen szériára készültek.
Tehát nem, nem prémium szegmens, hanem friss piacra kerülés. Nagyjából meg se tudom mondani mióta így jönnek ki a friss platformok.
A kérdésre megadtad a választ.
A paraméterek alapján nem láttam azt a nagy csodát, hogy 120e Ft legyen a gazdaságos szint. (Legutóbb tavaly vettem alaplapot, 45e Ft volt a közepes szint.)
De ha ez egy új platform, akkor kénytelen vagyok érteni.
Köszönettel: MaCS
-
Komplikato
veterán
Jó, de ha nem vagy otthon, akkor mi a kérdés?

Most genya leszek, de:
A friss platformok alaplapjai mindig is drágán indítottak, és mivel először a felsőbb kategóriás cuccok jönnek ki, így nincs meglepetés.
Később jönnek az olcsóbb deszkák, ilyenkor ezek vannak.
Ez most a legfrissebb Ryzen szériára készültek.
Tehát nem, nem prémium szegmens, hanem friss piacra kerülés. Nagyjából meg se tudom mondani mióta így jönnek ki a friss platformok.
A PCie4+DDR4 platformok sokkal drágábbak voltak, mint elötte bármi, ezt sikerűlt tetézni a PCIe5+DDR5 platformok áraival és semmit se ment lefelé az áruk. Régen egy 60.000-es alaplap csúcs volt.mindenben, persze léteztek extrákkal felszerelt WS lapok 100e+ áron. Ez a 120.000-es megfizethető lap régen a 30-40.000 közötti kategória volt. Most meg egy jól felszerelt lap közel negyedmillió és akkor az MSI GoodLike szériát nem is említettem. Mindezt úgy, hogy a bővíthetőség a béka segge alatt. Ha kell extra slot vegyél Xeon vagy Theadrippert, ahol a CPU+lap már milliós tétel.
És erre a lapra 120-ért nem fért bele egy Wifi? -
Graphics
Jómunkásember
Jó, de ha nem vagy otthon, akkor mi a kérdés?

Most genya leszek, de:
A friss platformok alaplapjai mindig is drágán indítottak, és mivel először a felsőbb kategóriás cuccok jönnek ki, így nincs meglepetés.
Később jönnek az olcsóbb deszkák, ilyenkor ezek vannak.
Ez most a legfrissebb Ryzen szériára készültek.
Tehát nem, nem prémium szegmens, hanem friss piacra kerülés. Nagyjából meg se tudom mondani mióta így jönnek ki a friss platformok.
-
MaCS_70
félisten
Nem vagyok igazán otthon az alaplapok kínálatában, de tényleg ott tartunk, hogy az adott kategóriában egy 120e Ft-os alaplap a "megfizethető" kategóriába esik?
Ez egy prémium szegmens?
MaCS
-
yanna
addikt
-
deathcrow42
addikt
-
Rowon
nagyúr
-
HantekDSO
aktív tag
-
yanna
addikt
-
Rowon
nagyúr
Nagyon lement a szemüveg ára, mi történt?
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Samsung Galaxy S23 és S23+ - ami belül van, az számít igazán
- Milyen légkondit a lakásba?
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Sweet.tv - internetes TV
- SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam
- Renault, Dacia topik
- Elektromos autók - motorok
- Egyre inkább ARM-osodik a 3DMark
- További aktív témák...
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Én 1 éve ASUS TUF GAMING B550M PLUS AM4 alaplapot cseréltem Asrock B650M-HDV/M.2 AM5 alaplapra. Jelenleg mindkét alaplap azonos árú a boltokban: 50k.![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)
)

Í


