Hirdetés

Aktív témák

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz lesaux #28 üzenetére


    Igen, sajnos ezt a képet sikerült kialakítaniuk az olyan boltosoknak, ahova belépve szinte nekem kell elnézést kérnek, hogy megzavartam őket és megköszönnöm, hogy beléphettem a boltjukba és esetleg vásárolhattam.


    Nade náluk nem ez a szemlélet van. Pár éve amikor átnyergeltem a dslr világába, nekem is egy kedves bartátom ajánlotta őket és vagy 3x töltöttem bent náluk fél órákat, miközben próbálgattam az objektíveket és hallgattam a tanácsaikat javaslataikat, minden féle ellenérzés nélkül, nekik ez tök természetes volt. Azt kell mondjam, hogy ritka az ilyen kereskedő a mai világban.

    Ahogy olvastam az IS, USM, L, DO, FTM dolgokat kitárgyaltátok kb. az alap számadatok értelmezése amúgy egyértelmü (fényerő, fókusztávolság) ?

    Aztán nem csak a Canon objektívek között lehet keresgélni, főleg, ha olcsóbb lencséket néz az ember, bár a nagyobb objektívgyártóknak (Sigma, Tokina stb.) szintén megvannak az L-hez közeli minőségü objektívek is.
    Csak ezeknél természetesen mások a mozaikszavak :)

    Sigmánál a legfontosabbak: ami a Canonnál USM (UltraSonicMotor) az a Sigmánál HSM (HyperSonicMotor), az IS (Image Stabilizer) az Sigmáéknál OS (Optical Stabilizer),
    a Sigma csúcsminőségü obijait EX jelzéssel és arany csíkkal látja el.

    Esetleg csinálhatnánk egy kis talit (mondjuk ehhez nem ártana egy kicsit jobb idő) és ha összejövünk páran akkor talán lenne pár objektív amit lehet próbálgatni.
    Bár Tersiusnak is igaza van, nehéz megállni, hogy valaki el ne induljon a lejtőn objektívre való pénzköltés terén, de ha az ember tudja, hogy mit akar, akkor be tudja kb. határolni, hogy az elég nagy választékból neki a szükségeletei és a pénztárcája alapján mire van szüksége.

    Feel Good Inc.

Aktív témák