Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • macy

    addikt

    válasz D4rkm4n #445 üzenetére

    Szerintem ne költekezz. Gyűjtsd a pénzt és vegyél egy használt 70-200 4 L-t. Én is megbántam már, hogy elkapkodtam a dolgot. Ha nem veszem meg a 70-300 APO DG Macrot-t már vehettem volna egy L-es obit. De mindenáron telét akartam. Nem rossz ez a Sigma, de ég és föld a kettő közt a különbség.

  • Jinxx

    senior tag

    válasz D4rkm4n #445 üzenetére

    Hmm... Ismételten érdekes téma.
    Régen azt mondtam volna, hogy Sigma, most azt mondom gyűjts egy Canonra. Múltkor volt nálam egy 70-300 Apo DL Macro, mutattam mit csinált a ''vacak'' ősrégi filmes 80-200as Canonhoz képes. Az ég és föld volt, nem hogy a 70-200 f/4L hez viszonyítva. Sigma 24-70-re vágytam világ életemben a kitobi helyett, meg is kaptam. Az első annyira backfocusos volt, hogy 24mm-en 3m-nél volt neki a végtelen. Visszaadtam, vettem másikat aminek az előzőhöz képes 2.8as rekeszen eléggé elmaradt a képminősége, és szintén enyhén backfocusos volt, pedig a kamera kft. frontfocus miatt rendberakta már egyszer garanciálisan. (Ezt már nem tudtam visszaadni, ez van most...) Szóval ha valaki kimondja azt a szót, hogy Sigma, kerülget a hányinger, és elkezdek szédülni, pedig a 24-70-en kívül a nagylátót, és a tele tartományt is Sigmákkal akartam kitölteni. Mostmár nem, nem ér ennyi szívást.
    Azt ajánlom, gyűjts kicsit 70-200 f/4L-re, vagy vegyél 20-30 körül egy 80-200at, vagy gondolkozz más Canon obikban, pl az 55-200 se rossz. Talán a régi menetes obik is szóba jöhetnek, ha úgy látod, hogy évekig nem lesz pénzed drága obikat venni.
    Köszöntem a figyelmet...

Új hozzászólás Aktív témák