Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • m3ss

    veterán

    válasz aleister #25003 üzenetére

    en csak arra celoztam, hogy te is eleg fontos kerdesnek tartod, hogy pontos legyen a cucc, ezert nem ertem, h miert ajanlasz akkor vkinek kalibralast nem tudo kamerat. dslr-nel a legsarkallatosabb kerdes a fokuszpontossag, fokuszkalibracio. ha gyarilag kalibralt, pontos obik es vazak hagynak el a boltokat, azt mondanam meg van is ertelme fokuszkalibralast nem tudo kamerat venni. de mivel nem pontosak alapjaraton a cuccok, sztem hulyeseg d5xxx szeriat venni.

    a 85-os egy portre obi. persze lehet mast is fotozni vele, neha...portre fotozasnal mikor fog az ember 1/20-on fotozni? 100-bol 1x.
    35-ost azert hamarabb veszed elo egy esti setalas alkalmaval, vagy egy belteri fotonal ahol statikus a tema.
    ha valami miatt kreativkodni akarsz a zaridovel, mozgas megjelenitsevel, pl jarmuvek a varosban, embertomeg stb...ezek szinten nem azok a temak, amiket altalaban egy szuk portre obival lodozne az ember.

    minden 6. sigma art pontos? nem tudom mibol, kibol indulsz ki, van par embernek ismerettsegi koromben, senki sem vitte meg vissza. sztem juzer error, es nem jol dokkolta be...

    "Aközött is van különbség, hogy egy esetlegesen pontatlan D5xxx-et bevisz a user, és egyszer kalibráltatja"
    ha szerencseje van, akkor egyszer kell csak kalibraltatni. neha tobbszor. de ha nem garis az obi vagy a vaz, akkor mindezert fizetni kell, amig ha van mafa, meg tudja csinalni maganak is.

    https://www.instagram.com/jozsef.beko/

  • total90

    veterán

    válasz aleister #25003 üzenetére

    Én itt azzal nem értek egyet, hogy Art-okat az ára miatt csak a profik használják. Pl. az én példám (de sok mást is ismerek), közel sem vagyok profi és még is megvettem... A mertra a válaszom:
    -korábban eljutottam oda, hogy a felszerelésem fölé nőttem, úgy éreztem nem elég
    -nem akartam mókolni, meg próbálkozni, hogy majd valami jó lesz, meg majd PS-olok...

    Szerintem inkább megéri rá spórolni, mert ha elsőre soknak is tűnik az ára, elég hamar kárpotolnak majd a képek. Most eljutottam oda, hogy a cuccom jobb mint én :DDD

    Abban viszont egyet értek, hogy ne nekem kelljen már belőni az fókuszt. Ok, meg van 1 óra alatt az egész, de akkor is. Meg vegyél még dokkolót, ami ha nem is nagy pénz, de akkor is pénzbe kerül.
    Az én 50-es Sigmám gyárilag amúgy úgy el volt kúrva fókusz terén, hogy még F8-on sem volt éles ahova fókuszáltam :W Dokkolóval belőve viszont tű éles :K Olyan éles, hogy ha lefotózol vele egy darab kakát, akkor a képet visszanézve és azt figyeled, hogy ennek de jó a képminősége :Y

    #25008) amulet

    Nikon 12-24 egy "kicsit" más kategória, de ha keret engedi, akkor mindenképp. Én nem bántam meg.
    Igazából Nikonra szerintem nincs jobb UWA.

    Ha nincs jó, ló a szamár is.

Új hozzászólás Aktív témák