Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hali01

    őstag

    válasz mclord #205 üzenetére

    Tankérem!Én tudnék mit mondani ezekre :U
    Egy amatőr fotósnak semmi szüksége efféle méregdrága felszerelésre.
    Ebben az országban pedig az emberek döntő többségének anyagi lehetősége sincs és valszeg nem is lessz soha ilyenekre.
    Ha nem haragszol akkor sztem tedd el ezeket.

    Üdv. Hali01.

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz mclord #205 üzenetére

    Elöször talán válaszolj te ugy amblokk aztán énis fogok.

    Ez egyébbként tökéletesen leírja a helyzetet:
    ''Csak azt fogadod el, ha te vagy minden dolgok megmondhatója és olyasmiben is szakértesz amiről fingod sincs csak mert a fotózásból élsz.''

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

  • Hydra SR

    addikt

    válasz mclord #205 üzenetére

    Véleményem ezekről az obikról:
    16-35: hát ez meg miféle zoomtartomány? Vagy több, vagy kevesebb. 16-20 vagy fix 16 is jó lenne ha már úgyis obicserére kényszerülök vele lépten-nyomon.
    24-70: előzőhöz hasonlóan, úgy 50-70 között látnám értelmét. Fix 50mm-es mellé már fölösleges
    70-200: korrekt turista-tele, esetleg munkához ha olyan. Természetfotózáshoz szerintem túl sokszor kevés a 200, tájképhez meg mindig kevés a 70. Nekem nem érne meg ennyit, hogy zoom de sokaknak biztos igen, mint ahogy veszik is sokan.
    300: na ez jó, fényerős nagytele. Így is-úgy is cserélgetni kell hacsak nem lessátorból madarazol épp de oda meg tök fölösleges a zoom. Oda tedd a sátrat ahol jó lesz.
    85mm: portréra, makróra jó lehet (közgyűrűvel persze). Én elsősorban a fényereje miatt venném, ha venném. Ez talán meglepő de én mégis.
    50 1.4: fényerős, szép rajzolatú, félig-meddig univerzális annak ellenére, hogy nem zoom. Viszont irreálisan drágának tartom 1.8-as párjához képest. Csak akkor, ha megkeresem vele az árát. 50/1.8-asom van és szeretem, de ezt már írtam. 20k-t mindenképp megért, gari nélkül de gyakorlatilag érintetlen volt. Szar az AF, 1.8-on meg kicsit lágy de 2.5-2.8-tól már kezd szép lenni, F8-F11 körül meg világbajnok, pláne ennyiért.

    Na és akkor innen hiányolok egy jó minőségű Canon nagylátózoomot megfelelő átfogással. A Sigma 17-70-et sokan szidják de nem látok alternatívát. Miért????

    [Szerkesztve]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák