Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SkyTrancer

    senior tag

    Van egy Canon 50d típusú gépem. Szeretnék beruházni egy komolyabb objektívre, mert folyton csak kit obikat, meg réges régi objektívekkel használtam
    18-55mm f3.5-5.6( Stabi nélküli )
    50mm M42-es Zeiss f2.8
    35-135mm-es f4-5.6 Canon 1990-ből

    Egyik sem stabilizátoros és fényerőben sem brillíroznak, max az m42-es de az meg manuális

    Mivel a gép sem mai darab, csodákat nem szeretnék, de azért elfogadható képeket igen, és azért ezzel is kellene tudnom valamire valót lőni

    Sajnos ezekkel az objektívekkel kénytelen vagyok f7 vagy fölötti értékekkel kezdeni amihez még egy ilyen legalább 60/80-ad záridőt is társítok, hát gondolhatjátok milyen fény kell hogy képes legyen olyan képeket lőni amire rá is tudok nézni.

    Amire gondoltam objektív :

    Sigma Canon 24-105/4.0 (A) DG OS HSM Art

    Felraktam próbából a gépre, pár kép erejéig, de csak a media marktban szóval odabent tudtam lőni képeket de ahogy megnéztem otthon, hát klasszisokkal jobbak lettek mint bármelyik objektívemmel
    Már az is elképesztő volt hogy 1/13-as záridőnél sem mozdult be a kép és f4-es is jól nézett ki.
    Hát ezekkel az értékekkel klasszisokkal több fényt nyerek és így már el lehetne indulni.

    Ahogy az árat nézem, igen borsos.
    Kérdésem az, hogy megérné e megvennem ezt, vagy erre a gépre nem érdemes ilyen drága obit venni ?
    Megelégedjek e esetleg egy ilyennel :

    EF 24-105mm f/3.5-5.6 IS STM

    Fele annyiba kerül, nyilván rosszabb is kb mindenben, de mégis

    Vagy mit ajánlanátok
    24-35 miliméter azért kéne minimum és legalább 70 szintén

    Leginkább hobbi fotósként nyomom, ellenben szoktam járni studioba is kérésre, családi fotókat nyomok, meg portrékat lőni

    Kérnék egy kis segítséget, ki mit ajánl
    Nagyon megköszönném. Minden ötletet meghallgatok.

Új hozzászólás Aktív témák