Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zgospel

    őstag

    válasz Songo #20877 üzenetére

    nekem 550D-m volt, az ugye ugyanazt tudja zajra meg minőségre mint a 600D. ISO 3200-on azért még bátran használtam a gépet, LR-ben meg lehetett azt még szűrni egész értelmesen. ISO 800 egyáltalán nem zajos azon sem, 1600-on már látványos de bőven tűrhető kategória.

    De stabival, 18mm-en ilyen 1/8-as záridőket ha nem rángatod a gépet azért ki lehet tartani, ezt pedig egyetlen stabi nélküli obival sem fogod tudni megtenni, hiába van fényereje. De ez persze csak akkor bír jelentősséggel ha a családi fotók statikusak, nem pedig rohangáltok jobbra-balra :) Mert ha utóbbi akkor nem is biztos hogy szükséged van stabilizátorra.

    Ugyanezzel a problémával szenvedtem én is egyébként amíg 550D-m volt, csak én akkor vettem egy canon 35mm f2-t, stabi nélkülit. Na de azzal meg ugye 1/60 záridőket kellett tartani főleg, úgyhogy hiába volt f2, a rövid záridő miatt ugyanúgy fel kellett csavarnom az isot 1600-ra meg 3200-ra mintha kitobival lődöztem volna stabit használva. Tehát ugyanott voltam ISO tekintetben. Más kérdés persze hogy a kis mélységélesség és a fix obi nyújtotta képminőség miatt sokszor jobban néztek ki a képeim :))

    Szóval egy sigma 18-35 f1.8 az igazán jó választás lenne számodra, de az ugye bőven 200 ezer.

    Amivel ténylegesen megoldódna a kevés fény és az ISO problémád az egy 6D + 24-105 IS kombó. Ott aztán tekergetheted az isot ahogy érzed, 6400-on kb annyi zajt látni a képeken mint az 550D-nél 1600-on, meg ugye nagyobb szenzor, jó stabi... De ez meg ugye sokszoros pénz.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák