Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Surfym@n

    senior tag

    válasz Clemi #19272 üzenetére

    Szubjektíven 28/2.8-ról:

    Kedvenc mászkálós obim volt 350D-n, aztán 40D-n. Croppos vázon amúgy is alapobinak minősül. Imádtam vele point&shoot "üzemmódban" lövöldözni.

    Amit nagyon szerettem benne, az az volt, hogy a távolság&rekeszskálának köszönhetően beállítottam, hogy 5.6-as rekeszen 3m-végtelenig (8-on 1m-vételen) legyen éles minden, s rekeszprioritás módban villámgyorsan meg tudtam mindent örökíteni egy kézzel minden állítgatás nélkül, mint vmi 500Ft-os eldobhatós csodával :)

    A kép közepe már fényerőn is karcolt, képsarok egy stop után szintén penge lett.

    Este 2.8-nak köszönhetően könnyedén s pontosan talált fókuszt középen, s 50/1.8-cal ellentétben AF módban nem mozdult el a fókuszgyűrű.

    Torzítás elhanyagolható volt, CA-ja minimális, LR kapásból eltüntette mindkettőt importnál (objektív profil alapján)

    5D-n már nem próbáltam, ott már 28-70/2.8L "helyettesíti", de tény, hogy a 40D 10Mpixelét szépen kiszolgálta.
    Azért az L-es üveg minőségét nem érte el rajzolatban s kontrasztban, viszont utómunkával ez a diffi szépen csökkenthető :)

    Filmes üveg lévén azért becsillanásra hajlamos érdemes filléres gumis napellenzőbe invesztálni.
    52-es szűrőkkel barátkozik, szóval olcsón fel lehet szerelni.

    Összegzésképp: Öröm vele fotózni, szívesen gondolok vissza azokra az időkre. Nagyon sok mindenre "megtanított", amire most így utólag jöttem rá :))
    (lábzoom, képkomponálás...)

    [ Szerkesztve ]

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Új hozzászólás Aktív témák