Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Damage

    senior tag

    válasz HThomas #17456 üzenetére

    Olvass vissza pár oldalt. :))
    Én egy 18-35 F1,8 Sigma-t (Art) vettem. Jó párat ki kellett próbálnom, mire egy használhatót találtam. 3 év garancia van rá, ha a hivatalos utat választod. A hivatalos szerviz a Canon hivatalos szervize (C. Kft.). A forgalmazóval és a szervizzel is pozitívak a tapasztalataim, korrektek voltak. A pénzt azok ellenére is visszakaptam, hogy kifutottunk a 3 napból (1 hétig szaladgáltam, cseréltem, kalibrálták stb.) az üveget. Végülis pénz visszafizetés után az egyik boltból (szintén a hivatalos forgalmazó által került az országba) sikerült egy normális példányt kifogni. Amire nem árt vásárláskor figyelni:
    - vízszintes és függőleges fókuszpontokra mennyire pontosan fókuszál (A4-es lapra egy egyenes vonalat nyomtatni és vízszintesen + függőlegesen is kipróbálni)
    - zoom obi esetén a lehető legtöbb állásban kipróbálni
    - minél több tárgytávolságon végigpróbálni, teljesen közeltől a 10 méterig
    - ezek kombinálása
    - manuálisan választott fókuszpont + zóna fókusz (amennyiben a váz tudja ezt a funkciót)
    Pár HSZ-sal feljebb láthatsz mintaképet is, amit a jól működő lencsével készítettem.
    Volt vele némi rohangálás, de megérte. Gyönyörű képe van és tág rekeszen is nagyon éles.
    A garanciális ügyintézés, a forgalmazó, a szerviz és a bolt hozzáállása is korrekt volt!
    A Sigma (nem a magyar forgalmazó, hanem a japán gyártó) hozzáállása pocsék, értékelhetetlen (írtam rengeteg mail-t a japán címükre, de válaszra sem méltattak)!
    Ezek ellenére is újból végigzongoráznám az egészet, mert a végeredmény kárpótol mindenért. Minőségi anyagok, szép rajzzal. (Itt most nem a régi EX-ről beszélek, hanem az új Art kategóriás lencsékről).
    Jah, és Canon bajonettel használom.

    [ Szerkesztve ]

    ''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

Új hozzászólás Aktív témák