Hirdetés

Aktív témák

  • Str8 sk8r

    őstag

    válasz Str8 sk8r #8 üzenetére

    ...újra itt...eltelt a nyár, és megint egy évvel öregebb lettem... :)) ...

    ...mint említettem, egy komolyabb gép alakulgat már elég régen, és bár még mindíg nincs kész, azért a terv elég szépen kőrvonalazódik...
    ...elsőnek a házat vettem meg: egy passzív vízhűtésre felkészített Cooler Master Stacker testesítette meg azt, ami annyira megfogott, hogy közel 100k-t is kiadtam rá...de mivel a hűtésrendszer közel sem volt komplett, késöbb még ~50k körüli pénzért vettem kellékeket a Tody56 féle vizescuccokból...
    ...ha már csak a hűtésre ennyit költöttem, sejthető, hogy egy komolyabb vasat terveztem összeállítani...sajnos volt egy-két probléma is ebből kifolyólag, mert minden egyes alkatrész megvásárlása után várni kellett a következő fizetésig, ezért elhúzódott az ősszeállítás, és mint tudjuk, a számítógépalkatrész nem a legjobb befektetés...
    ...alaplapból sikerült (akkor még) reális áron beszereznem egy Gigabyte Ep45DQ6-ost, ami egyébként egy nagyon jó lap, csak tudni kell beállítani...ebben Gorneck23 oldala sokat segíthet...illetve Sárpac is hasonlóképp...
    ...processzorból egy szerencsés QX9650-es darabot fogtam ki, mivel nem volt széthajtva, és tényleg reális áron jutottam hozzá...
    ...videókártyának egy HD4870X2-es kártyát szerettem volna, ami végül meg is lett, de megelőzte egy HD 3870X2-es, mert ezen tesztelem ki, hogy mennyite tolerálják ezek a VGA-k a vízhűtést...így eleve bukok 10k-t a teszten, de inkább, mint a nagytesója menjen tönkre...
    ...tápegységnek egy Cooler Master Real Power M 700-ast szemeltem ki...a fentiek tekintetében ez ésszerű választásnak tűnik...
    ...összességében a szerkezet elég egyedi lessz, ha készlessz...igyekszem összeállítani a gépet, most, hogy megvan szinte minden eleme...majd teszek fel képeket is, mert többen kérték már tőlem...
    ...addig is: folyt.köv...

    ×o°”~`”°o× Jim ×o°”~`”°o×

Aktív témák