Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cobra652 #931 üzenetére

    Én csak akkor vennék 1080Ti-t a 2080 helyett ha jelentősen olcsóbban meg lehet kapni valami megbízható forrásból garaciával. A 2080-nak van több előnye is szerintem:
    - DLSS a jövőbeli címekben, ami pont abban segít, hogy interpolációval 4K közeli felbondásod legyen jóval magasabb FPS-el mint a valódi 4K opciónál
    - Jobb DX12/Vulkan támogatás (jövőbeli cimeknél fog számítani, de már most is van ami ki tudja használni, pl. a Wolfenstein 2, amiben a 2080 nagyon elhúz a 1080Ti-től)
    - Valamivel kissebb fogyasztás (ez mondjuk nem olyan lényeges, de a hűtés hangereje szempontjából számíthat)
    - A Pascal már 2 éves, innentől kezdte a driver-ek már inkább az RTX-re fognak koncentrálni, így a 2080 várhatóan gyorsul még, míg az 1080Ti már inkább csak lassulni fog
    - Adaptív shading, ami valamivel javítja az FPS-t (persze ha belerakják a játékokba, jelenleg a Wolfenstein 2 tudja, és várhatóan az új DOOM is fogja), ez is segíthet abban, hogy 4K-ban meglegyen a 60 Hz
    - Persze ott van még az RTX is ami a BF-ben az új patch-el már nem olyan rossz és nem tudhatjuk, hogy pl. a Tomb Raider és a Metro vagy esetleg más játékok a jövőben mint fognak kihozni belőle, talán valami jó is elsülhet még.
    Ezek többnyire olyan dolgok amelyeknek jelenleg nincs sok hasznuk, de idővel szinte biztosan segíteni fognak vagy teljesítményben vagy a minőség tekintetében, és várhatóan a jelenlegi pár százalék előny a 2080 oldalán egyre nagyobb lesz majd.

    Amúgy én úgy tartom, hogy a 4K jó dolog, de szerintem nem kell hozzá feltétlenül ragaszkodni ha nincs meg a folyamatos 50-60 FPS. Én is a 4K-t használom ahol csak lehet, de ahol nincs elég FPS ott a QHD+AA is nagyon jó eredményt ad az 55-ös tévén amit használok. Pont ma néztem egy konzolos gameplay-videót fix 30FPS-el, a sírás környékezett olyan szaggatott volt :D

Új hozzászólás Aktív témák