Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    Közben sikerült beszerelni az MSI 2080 Gaming X Trio-t:

    Tudom, nem a legszebb belső, bár kívülről ebből nem sok látszik, főleg, hogy a ház el van rejtve a szoba sarkában. :)
    Ami a fotosabb, hogy eddig minden szépen működik, kapott már egy kis Furmark, Heaven, Superposition tesztet, hogy a hőmérséleteket és fogyasztást szemügyre tudjam venni. Emellett toltam még néhány órányi Wolfenstein 2-t is, ami nagyon szépen megy 4K-ban, maximum grafikán (60Hz V-Sync mellett 65-75%-ban terheli a GPU-t).

    Hűtés
    A gyári ventiprofil nem túlzottan agresszív, 60 fokig el sem indítja a ventillátorokat és terhelve is alig hallani.
    A hőmérsékletek valahogy így néznek ki (kb. 20 fokos szoba, zárt de jól szellőző ház):
    - Idle: 43 fok (álló ventillátorok mellett)
    - Furmark: 75 fok (45% ventillátor)
    Még gondolkozom, hogy rakjak egy manuális profilt, hogy a terhelt hőmérsékletet lehozzam 70 fok környékére, de talán így sem rossz.

    Fogyasztás
    Régebben beszéltünk itt a tápigényről, úgyhogy ez volt az egyik első dolog amit leteszteltem. A fenti képen is látszik, hogy csak egy 530-as táp hajtja a gépet (valójában 550-es, kb. 90% hatásfokú bele van), de egyelőre úgy tűnik hogy ez elég lesz egy ideig ha nem tuningolok. Néhány fogyasztási adat konnektorból, ezekből még kb. 10%-ot le lehet vonni, hogy megkapjuk a táp terhelését:
    Furmark + Aida Stressz Teszt: 455 W
    Furmark: 350 W
    Wolfenstein (4K V-Sync ON): 260 - 280W
    Wolfenstein (4K V-Sync OFF): 360 W
    A táp ventillátora a legnagyobb terhelés mellett is nagyon alacsony fordulaton tette a dolgát, és a kiáramló levegő is hűvös volt, úgyhogy egyelőre úgy tűnik megbírkózik a konfiggal.

    Órajel/boost
    Ami még érdekesség, hogy játékban és tesztekben a GPU gyakran boost-ol 1950MHz fölé (specifikációk szerint 1860 lenne a maximum), sőt rövidebb ideig 2000 fölött is láttam. Gondoltam, hogy ez csak valami mérési hiba, de a Superposition benchmark eredménye alapján a mért adat helyes (ott végig a 1925-1950 MHz-es intervallumban ment a GPU, és a pontszám is ehhez mérhetően alakult). Wolfenstein 2-ben is 1950-1975 között volt a boost folyamatosan.
    Ez már csak azért is furcsa, mert nem állítottam semmit a kártyán (Frequancy Offset: 0, Power Limit: 100%). Majd ha lecserélem a tápot akkor talán kípróbálom mennyit megy magasabb Power Limittel és egy kis offsettel. A jelenlegi boost órajelek alapján OC mellett 2000-2050 MHz simán benne lehet.

Új hozzászólás Aktív témák