Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #Morcosmedve

    veterán

    Tegnap megjött a Giga GTX 980 G1, de ma jutott egy kis idő játszani. :)

    Alapon nem néztem, ne is kérdezzétek, nem használom úgy, azért OC a kártya.
    Viszont, a tuningot is csak alapfesz tartásával lövöm be. Jelen VGA esetén 1.2060V. ASIC Q 73.1%.

    daveoff mintájára belőttem egy 1505/8000-et, természetesen 122% TDP és 91C -re kitolva (WHQL_347.09)
    (nem is néztem tovább, nekem ez így megfelel, illetve nem szánok erre időt, de előfordulhat, hogy megnézem hol a vége, de akkor is marad így a felhasználása).

    EVGA PrecX legújabb verzióját használom.

    Tehát:
    2 órát játszogattam és így 67-71 fok és 48-52% a venti FC3-ban, MSAAx8-on (minden max, 1 pufferelés)!
    Így, hogy maxon volt minden grafikai "fícsör", nem ment 62 FPS alá, egyébként monitoroztam végig OSD-ben, csak, hogy tudjuk merre hány óra...a kártya szépen tartott minden értéket!

    Mivel stabil lett a 60 FPS min, ezért vsync-et ráadtam és így 48% ventilátor max és 68C max a kártya. :)
    Nem mondanám, hogy hangos. :)

    Egyébként 20 FPS+ a minimumra, ha MSAAx4 és erre még 20 FPS+ a minimumra, ha MSAAx2...többet nem néztem...

    Giga GTX 970 G1-et, ami 1530/7800-al volt használva, MSAAx4-ig néztem, 15 FPS minimumot ver rá, de inkább átlagosan 19-20-at, a csúcs Maxwell.
    Szóval megérte a csere, ráadásul idle-ben halkabb, mert 1000RPM-re veszi le, de, úgy érzem terhelés alatt is csendesebb.

    Nemsokára nézek egy FC4-et is, addig is itt egy 3DMark11 a fent ecsetelt értékekkel és a fentebbi vita elkerülése végett, alap driver beállításokkal (GPU-Z alapján TDP-ben van tartalék bőven).

    Tücsök jelensége érdekes, mert a linkelt teszt első és harmadik részében,
    90-100+FPS-nél már hallani lehet, 40cm-ről, de játékokban meg semmi hangja sincs magasabb értékek esetén SE!
    Bár a teszt alatti cicergése annyi, mint a 780 Classified-omé volt és mint játék alatt a 970 G1 hangja.

    Üdv!

    [ Szerkesztve ]

    © asszongya'hogy

Új hozzászólás Aktív témák