Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsyGaBiKa

    csendes tag

    válasz Csupingo #4841 üzenetére

    Szóval ezeket háziasítottam:
    [link]
    [link]
    Én azt mondom hogy egálba van úgy ez a venti meg a két venti hangereje amikor dolgozik, de hát akinek van csendesebb annak jó, nekem ez volt elfekvőben.
    A hőfok maximális terhelésen 4-5 fok plusz, ami ha azt nézzük ez csak 1 venti bár hangerőbe hasonló, nem is rossz. A lényeg itt nem a kártya szolgáltatja azt 2-3 Wattot hanem az alaplap, ami egy venti esetében biztosan kevesebb is.

    Fontos megjegyezni ez egy jócskán túlhűtött kártya, konkrétan alap órajeleken passzívan működött nálam fagyás nélkül. Amikor húztam (csak 11%ot lehetett belőle kisajtolni) azt már csak ventivel bírta fagyás nélkül, mert kicsit elszálltak a hőfokok.

    2 ventivel 45-47 °C volt 1-el 50-52 °C
    fanless 42 °C semmittevésben most épp 38 °C, de még pár óra és bemelgszik.

    1050-ekkel nem volt még tapasztalatom, magasabb hőfokok vannak, de egy ventillátoros változatokkal simán kipróbálható.

    Azért nem lehetett átrakni alaplapra a kártya ventijeit , mert azok 3 pinesek és alaplaphoz így nem jó a fordulatszabályozás szempontjából. Pedig lett volna abból is fanless. Sok új kártyán már alap hogy kikapcsolja ventit, de azért még akadank fapados verziók, pont az 1 ventisek, na pont ezek hanyagolják ezt a funkciót. Ha jól tudom, de javítsatok ki, ha tévedek!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák