Hirdetés

Aktív témák

  • csab7218

    csendes tag

    Tanácstalan vagyok és elkeseredett, ezért fordulok segítségért hozzátok.

    Volt egy teljesen jól működő rendszerem, összerakosgatva szedett-vetett hardverkomponensekből:

    VIA VI7 alaplap
    P4 2600, 400 FSB 512 L2-es processzor
    Asus FX 5200 videokártya
    1x266 Mhz 256 megás + 1x333 Mhz 256 megás noname memóriachip
    Maxtor ATA 80 gigás + ATA 120 gigás merevlemez
    Motorola kábelmodem + Chello + Zone Alarm tűzfal
    Windows OP rendszer (service pack nélkül)

    A gépet alapvetően letöltögetésre, multimédiás alkalmazásokra, és Call of Duty multiplayer-re használtam, egy éven keresztül igen stabilan működött a rendszer. Ekkor vásároltam használtan egy Sapphire 9800 XT videokártyát, amit öcsém gépébe szántam. Ezt a videokártyát rendszeremben kipróbáltam, amihez a következőket tettem.

    Mivel olvastam, hogy az ATI új driverei SP2-re vannak optimalizálva, feltelepítettem az SP2-őt és nyomtam egy update-t is. Leszedtem Nvidia 72-es driveremet és felraktam a Catalyst 5.7 drivert.

    Igen rövid időn belül durva crashekre került sor először a Call of Duty multiplayerben (az első crasht követően egyre rövidebb időközönként jelentkeztek a crashek, a végén már két perc játékot követően is), aztán ez átterjedt más alkalmazásokra is, pl. az Mplayer-re, Firefox-ra, de a Windows help and support centerére is. A crashek többféleképpen jelentkeztek: reboot bármiféle hibajelzés nélkül, kékhalál, vagy az alkalmazás kilép és a kép szürkéssárgásra halványul. Természetesen első reakcióm régebbi Catalyst-ek feltelepítése volt, eredmény nélkül (a probléma fennmaradt).

    Haragomban ráfogtam az egészet az ATI drivereire, kivettem a Radeon videokártyát, és visszaraktam a Geforce kártyát, visszatelepítve az Nvidia bevált drivereit. Meglepetésemre a probléma ugyanúgy fennállt. Minden rendelkezésemre álló spyware- és vírusírtót lefuttattam, gépem tiszta volt. Kicseréltem a memóriachipeket egy 512 megás, 400 Mhz-es memóriakártyára. A probléma ugyanúgy fennáltt.

    Elvittem a gépet egy baráti szerelőhöz, hogy vessen rá pillantást. Nem talált hibás hardvert, linuxot futtatott rajta 4 órán keresztül, rendszerújratelepítést javasolt.

    A rendszert az eredeti könyvtárba újratelepítettem, úgy emlékszem, az SP2-őt is felraktam (betartva minden biztonsági utasítást), updatet most nem engedélyeztem, a probléma napokon belül ugyanúgy jelentkezett, és egyre sűrűbben. Időközben a Radeon videokártyát beapplikáltam öcsém gépébe, ahol makulátlanul működött, és öcsém gépéből elhoztam egy Inno FX 5700-as videokártyát.

    Format c: helyett megvalósítottam egy régóta tervezett beruházást: nosza vettem egy SATA 160 gigás merevlemezt, és erre az újonnan formázott merevlemezre feltelepítettem a Windows-t. Minden driverből és a legtöbb programból is a legfrissebbet telepítettem fel, slave merevlemezzé a 120 gigás ATA vinyómat tettem. Feltelepítettem az SP2-őt. A gép fantasztikusan muzsikált – négy napig, mert ekkor ugyanaz a probléma jelentkezett. Nyomtam egy update-t a windowsnak, de a probléma olyan akuttá vált, hogy mostmár a dc++ futtatása közben egy filmet sem lehet megnézni az Mplayer-rel.

    Természetesen órákat töltöttem a net előtt, hogy a problémát beazonosítsam a doktor watson riportjának felhasználásával. Ezen riport szerint „cannot load symbols”, de mint megtudtam, minden watson riportban megtalálható ez a hibaüzenet, és jobban kellene értenem ehhez a programhoz, hogy eredményhez jussak.

    Arra kérlek benneteket, hogy valami megoldási irányhoz adjatok tippet, aztán majd kiképzem magam a javasolt megoldást illetően. Egyáltalán: milyen software-hiba az, ami az operációs rendszer újratelepítését követően is ugyanúgy megjelenik (holott korábban ugyanezen software- és hardverfelépítés mellett ez a hiba nem jelentkezett). És hogyhogy átterjed több alkalmazásra? És hogyhogy egyre sűrűbben (rövidebb időközönként) jelentkezik?

  • AceMcLoud42

    csendes tag

    Hát probálok rájönni, de nehzezen megy.
    Kékhalálkor mit ir ki? mire hivatkozik? hátha közelebb jutunk. melyik vinyod volt eddig a slave, a 80-as vagy a 120-as? chellonál dinamikus ip-d van? zone alarm nem jelez betörést?

    Énlennék

  • Grafiqs

    őstag

    Itt tedd fel a kérdésed kérlek: Bővebben: link

    És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

Aktív témák