Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geri Bátyó

    addikt

    válasz Busterftw #32 üzenetére

    Azért az meg van ugye, hogy a 14 nm-nél valójában folyamatosan lazítottak a paramétereken, hogy elérjék a magasabb órajeleket, szóval a + az valóban + volt. Az utolsó változatot lehet, hogy inkább 16 nm-nek kellett volna hívni. A 10 nm-el pont ezt csinálta az Intel, szóval a 7 is lehetne inkább 12. Nem véletlen, hogy a 14+ óta nem adja meg az Intel a tranzisztorsűrűséget és azt sem, hogy pontosan mennyi tranzisztor van a procikban.

    Ezzel szemben a TSMC-nél az N7-N6 és N5-N4 váltásnál elég jó előrelépések voltak, pedig csak half node-ok. (Számokra nem emlékszem, de nem hiszem, hogy sokat tévedek, ha azt mondom, hogy 7-10% körüli előrelépés tranzisztorsűrűség, energiahatékonyság és elérhető órajel terén is.)

    Amúgy a 10 nm-nek az Intel7 nagyon nem a 3. generációja, de még csak nem is a 3. amin gyártanak. AZ első három ment a kukába, a 4.-en jött a Cannon Lake, az 5.-en az Ice Lake, a 6.-on a Tiger Lake és itt nem tudom, hogy az Alder kapott-e újat, de azt hiszem, hogy nem és akkor a Raptor a 7. (Szerk: Ez megmagyarázza, hogy miért lett Intel 7 a neve!!! :DDD :DDD )

    [ Szerkesztve ]

    "Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

Új hozzászólás Aktív témák