- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Apple MacBook
- Melyik tápegységet vegyem?
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Apple asztali gépek
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Computex 2026: szemtől-szembe a DRAM-krízissel
- Nem szereti a Linuxot az NVIDIA RTX Spark
- Computex 2026: AI-os évfordulók
- Csendes és ultrakompakttá varázsolható Logitech egér, egyhónapos akkuval
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Joci10
őstag
Itt az "összelopkodás" ami a hangulatkeltő és propagandaszagú.
Például Magyarország is idecsábította a német autóipart, és a költséghatékony termelésért cserébe kiépültek a járműipari kompetenciák, képzések, mellék-iparágak.
Az elgondolás ugyanaz, mégsem mondanád rá, hogy Magyarország összelopkodta a német járműipari technológiát.
És igen, mi ebből nem tudunk saját konkurenciát felépíteni a német járműgyártóknak, ez hatalmas különbség, ehhez Magyarország túl kicsi és tőkeszegény.
De az a tudás és kompetencia, amit a német autóipar miatt létrejött, az az egyik fő ok, ami miatt a BYD nálunk fog gyárat építeni. Ami már konkurrencia a németeknek.Két dologra reagálnék.
1. Ahogy előttem említették többen, attól, hogy van nálunk autógyártás, attól nálunk nem lett/lesz magyar autó. Mert amit a magyar 'mérnökök' látnak, az a gyártó-/összeszerelőgépek működése. Vagyis Magyarország nincs előrébb a német járműipari technológiák terén (sem), mint a német autógyárak idejötte előtt.
2. Kínában azért lehet lopkodásról beszélni, mert egyrészt a kínai törvények úgy vannak megírva (ha Kínában betiltják a pókember filmet, és csinálnak egy snittre ugyanolyan 'saját' filmet ugyanarról, akkor azt nem érdemes megtámadni holmi szerzői jogok miatt, mert Kínán kívülre úgysem viszik, és mert a kínai törvények szerint a külföldi jogok háttérbe szorulnak a hazai 'művek'/termékek tekintetében); másrészről meg arról is vannak infók, hogy úgy készült egy-két kínai termék, hogy ugyanazon a gyártósoron, szinte ugyanolyan alkatrészekből 'nappal' a külföldi cég termékeit gyártották, 'éjjel' meg a kínai logós másolatot (vagyis ellopták a tudás egy részét, hiszen nem fizettek a gyártósor használatáért). Ráadásul az állam ez utóbbit még pénzzel is támogatja, hogy a drágább külföldi cég árai alá tudjon menni a kínai cég a saját áruival. -
Ricardo
titán
Várható volt. Amikor kiderült, hogy titokban üzletelnek a Huawei-el, ( [link] ) lehetet tudni, hogy lesz rá reakció.
KÍváncsi voltam mit fog lépni a amerika, és logikusat léptek. A TSMC a világ legnagyobb chipgyártójaként nem igazán büntethető anélkül, hogy saját maguknak ne okozzanak gondot. Maradt a szigorúbb tiltás. Az viszont komoly, hogy nem csak a Huawei az aminek nem szabad eladni, hanem az összes kínai cég. -
joghurt
addikt
Az autóiparban és ahhoz köthetően nagyon sok mérnök dolgozik magyarországon. Fejlesztésben és gyártásban egyaránt. És nem csak mérnökök, hanem technikusok is, ami szintén szakképzést igénylő munka.
Amit írsz az jól hangzik, el lehet sütni a nyugati fény facebook kommentszekciójában, és mindenki bólogatni fog, csak a valósághoz nincs sok köze.
Az akkugyárban viszont olyan biorobotok fognak dolgozni, akik olcsóbbak, mint a gépi robot.
Nem hoznak ide fejlesztést, amihez magyar kutató és magyar mérnök kellene. Legjobb esetben is csak üzemmérnök fog kelleni (a régi rendszerben főiskolát végzett, manapság BSc), de talán még azt is megoldják saját anyagból.
Sőt, kifejezetten ügyelnek rá, hogy az ő technológiájukat még véletlenül se figyelje ki senki - tanultak belőle, hogy ők hogyan lopták el a náluk dolgoztató nyugati cégektől. -
Elektrosokk
veterán
Az autóiparban és ahhoz köthetően nagyon sok mérnök dolgozik magyarországon. Fejlesztésben és gyártásban egyaránt. És nem csak mérnökök, hanem technikusok is, ami szintén szakképzést igénylő munka.
Amit írsz az jól hangzik, el lehet sütni a nyugati fény facebook kommentszekciójában, és mindenki bólogatni fog, csak a valósághoz nincs sok köze.
Amiről írsz az Emilia-romagna, ott minden a fejlesztèsre ösztönöz, itt egèszen más fog folyni.
-
cami][us
őstag
Ezt a technológiát nem lehet ellopni, vagy elfoglalni a gyárat.
Kb 30 év alatt sok versenytársat lerobbantva magáról húzott el a jövőbe a TSMC. Érdekesség még, h diktatúrában fogant, mint a Samsung. Kitűzték a célt; exportra képes legyen a cég.
A TSMC monopóliummá vált, senki nem tudja tartani velük az iramot sem befektetésekkel, sem fejlesztési sebességben. 90% fölötti a részesedésük a csúcs termékekben, 30% fölötti profittal.
Kb 1600 beszállítójuk van világszerte, azok is szinte mind monopólium, nem helyettesíthetőek.
- Kínának ez a korlátozás komoly nehezítés. Nem lehet behozni csak pénzzel.
Kb 1600 beszállítójuk van világszerte, azok is szinte mind monopólium, nem helyettesíthetőek.
Magyarul egy természeti katasztrófától vagyunk, a globális chiphiánytól.
-
Tasunkó
őstag
Az autóiparban és ahhoz köthetően nagyon sok mérnök dolgozik magyarországon. Fejlesztésben és gyártásban egyaránt. És nem csak mérnökök, hanem technikusok is, ami szintén szakképzést igénylő munka.
Amit írsz az jól hangzik, el lehet sütni a nyugati fény facebook kommentszekciójában, és mindenki bólogatni fog, csak a valósághoz nincs sok köze.
És akkor mi van, hogy dolgozik. Eleve már rég mérnököket vesznek olyan pozíciókba ahová szakmunkásképző is elég lenne, ezekről nyilván nem tudsz. Mit kell dolgozni egy autógyárban ami lényeges, a fejlesztés. Nem itt találják ki, itt csak irodistákat alkalmaznak, mert bagóba kerülnek. Mérnök, technikus az csak az adott robotokat karbantartja, egyébként be vannak azok is kötve netre, tehát látják a németek bármikor. Egyik se tud csinálni se autót, se robotot, örülnek ha meg tudják javítani, hogy ne álljon le, mert akkor jön a lebaszás.
Nem amit írok nem hangzik jól , az a jelen és a jövő. Egyáltalán nem rózsás. -
cucka
addikt
Tudás és kompetencia

Nem, a BYD sem a tudásért jön ide, az a kínaiaknál lesz, még a windósz is kínai lesz, ahogy egy koreai cégben is koreai írásjeles az autocad. Tudás és kompetencia
, az van, ekkora marhaságot benyomni. Kéz és láb és egykettő, kulimunka lesz a magyarnak, majd megfuttatják a népet a fülöpszigetekiek ellen. Lehethogy inkontinenciát akartál mondani, mert az könnyen lehet hogy a WC csak egyszer lesz nyitva 8 óra alatt.#15 adlersson A 996 az dehogy illegális, miről beszélsz ember, egész Ázsiában csak azt ismerik. Dél-Koreaiaknak halvány lila fingjuk nincs a 8 óráról, azt se hiszik el hogy létezik, hiába az orruk előtt mész haza, ők csak 12 órát akkoris. Kidobod az ajtón visszamászik az ablakon, kalitkába vannak szoktatva. 16 az nincs, mer beledöglenének, csak azért nincs. Dolgoztam 16-ot is, azért szeretik az országot de a komplett keleteurópát imádják a cégek, mert itt mindent de tényleg mindent.
Az autóiparban és ahhoz köthetően nagyon sok mérnök dolgozik magyarországon. Fejlesztésben és gyártásban egyaránt. És nem csak mérnökök, hanem technikusok is, ami szintén szakképzést igénylő munka.
Amit írsz az jól hangzik, el lehet sütni a nyugati fény facebook kommentszekciójában, és mindenki bólogatni fog, csak a valósághoz nincs sok köze.
-
Tasunkó
őstag
Itt az "összelopkodás" ami a hangulatkeltő és propagandaszagú.
Például Magyarország is idecsábította a német autóipart, és a költséghatékony termelésért cserébe kiépültek a járműipari kompetenciák, képzések, mellék-iparágak.
Az elgondolás ugyanaz, mégsem mondanád rá, hogy Magyarország összelopkodta a német járműipari technológiát.
És igen, mi ebből nem tudunk saját konkurenciát felépíteni a német járműgyártóknak, ez hatalmas különbség, ehhez Magyarország túl kicsi és tőkeszegény.
De az a tudás és kompetencia, amit a német autóipar miatt létrejött, az az egyik fő ok, ami miatt a BYD nálunk fog gyárat építeni. Ami már konkurrencia a németeknek.Tudás és kompetencia

Nem, a BYD sem a tudásért jön ide, az a kínaiaknál lesz, még a windósz is kínai lesz, ahogy egy koreai cégben is koreai írásjeles az autocad. Tudás és kompetencia
, az van, ekkora marhaságot benyomni. Kéz és láb és egykettő, kulimunka lesz a magyarnak, majd megfuttatják a népet a fülöpszigetekiek ellen. Lehethogy inkontinenciát akartál mondani, mert az könnyen lehet hogy a WC csak egyszer lesz nyitva 8 óra alatt.#15 adlersson A 996 az dehogy illegális, miről beszélsz ember, egész Ázsiában csak azt ismerik. Dél-Koreaiaknak halvány lila fingjuk nincs a 8 óráról, azt se hiszik el hogy létezik, hiába az orruk előtt mész haza, ők csak 12 órát akkoris. Kidobod az ajtón visszamászik az ablakon, kalitkába vannak szoktatva. 16 az nincs, mer beledöglenének, csak azért nincs. Dolgoztam 16-ot is, azért szeretik az országot de a komplett keleteurópát imádják a cégek, mert itt mindent de tényleg mindent.
-
andrisbandi
őstag
"Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda." - Pont ezek a "vegyesvállalatok" , technológiai transzferek voltak a melegágyai az említett tevékenységnek. Van ennek elég nagy irodalma többféle vonatkozásban is, hadd ne kelljen már bemutatni.
"16 óra x 6 nap." - Már a 996 is extrém és nem mellesleg illegális is, de ez a 16 óra teljesen légből kapott.
"Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban." - Nincs közvetlen kapcsolat a pontszámod és az életminőséged között. "Jó pontszámmal" is élhetsz szarul.
Ezek szerint zavar keletkezett a buborékomban, tényleg nem találom a Yt-os videókat a 16 órás melókról, csak a 12 órásokról, amit mondtatok... bocsi akkor!
Hmmm... van egy rossz hírem magamnak
Mi másra emlékszem még rosszul? -
cucka
addikt
"Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda." - Pont ezek a "vegyesvállalatok" , technológiai transzferek voltak a melegágyai az említett tevékenységnek. Van ennek elég nagy irodalma többféle vonatkozásban is, hadd ne kelljen már bemutatni.
"16 óra x 6 nap." - Már a 996 is extrém és nem mellesleg illegális is, de ez a 16 óra teljesen légből kapott.
"Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban." - Nincs közvetlen kapcsolat a pontszámod és az életminőséged között. "Jó pontszámmal" is élhetsz szarul.
Itt az "összelopkodás" ami a hangulatkeltő és propagandaszagú.
Például Magyarország is idecsábította a német autóipart, és a költséghatékony termelésért cserébe kiépültek a járműipari kompetenciák, képzések, mellék-iparágak.
Az elgondolás ugyanaz, mégsem mondanád rá, hogy Magyarország összelopkodta a német járműipari technológiát.
És igen, mi ebből nem tudunk saját konkurenciát felépíteni a német járműgyártóknak, ez hatalmas különbség, ehhez Magyarország túl kicsi és tőkeszegény.
De az a tudás és kompetencia, amit a német autóipar miatt létrejött, az az egyik fő ok, ami miatt a BYD nálunk fog gyárat építeni. Ami már konkurrencia a németeknek. -
adlersson
aktív tag
Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda. Gondolj bele, hogyan adhatna el a megkárosított övezetben a cuccból?
Nem mintha a valóság jobb lenne.
Akkora a kínai piac, h aki kimarad, azt felfalják a versenytársai.
A belépésnek viszont "vörös kapitalizmus" szerintinek kell lenni; vegyes vállalat, ahol kötelező átadni a technológiát.Ha ez nem lenne elég, Kínában minden alá van rendelve a biznisznek, a párt érdekein kívül.
- 16 óra x 6 nap.
- Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban.
- Környezetvédelmi, stb védelmi elvek rugalmas kezelése.És így tovább.. ezzel kellene versenyezni. Nem véletlenül gyártat mindenki ott évtizedek óta.
"Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda." - Pont ezek a "vegyesvállalatok" , technológiai transzferek voltak a melegágyai az említett tevékenységnek. Van ennek elég nagy irodalma többféle vonatkozásban is, hadd ne kelljen már bemutatni.
"16 óra x 6 nap." - Már a 996 is extrém és nem mellesleg illegális is, de ez a 16 óra teljesen légből kapott.
"Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban." - Nincs közvetlen kapcsolat a pontszámod és az életminőséged között. "Jó pontszámmal" is élhetsz szarul.
-
kilua
őstag
Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda. Gondolj bele, hogyan adhatna el a megkárosított övezetben a cuccból?
Nem mintha a valóság jobb lenne.
Akkora a kínai piac, h aki kimarad, azt felfalják a versenytársai.
A belépésnek viszont "vörös kapitalizmus" szerintinek kell lenni; vegyes vállalat, ahol kötelező átadni a technológiát.Ha ez nem lenne elég, Kínában minden alá van rendelve a biznisznek, a párt érdekein kívül.
- 16 óra x 6 nap.
- Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban.
- Környezetvédelmi, stb védelmi elvek rugalmas kezelése.És így tovább.. ezzel kellene versenyezni. Nem véletlenül gyártat mindenki ott évtizedek óta.
Nem egészen, elég kreatívan értelmezik sokszor a szerzői jogokat és a szabadalmakat a kínaiak. Az tény hogy ügyesek ... Kína rengeteget költött oktatásra.
Úgy értem hogy a Szovjetunió is a nyugati chip technológiát próbálta másolni/ellopni SOKKAL sikertelenebbül mint Kína teszi.
Azt a 16 óra/6 napot vagy felejtsd el (még a régi 999 sem annyi de már az is szűnik meg a "lie down flat" nek fordított jelenség miatt is) Rengetegszer le lett írva hogy "egy ember egy nap csak 7 órát tud hatékonyan dolgozni a többi nem hatékony" Erre már a kínaiak is kezdenek rájönni)
-
joghurt
addikt
Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda. Gondolj bele, hogyan adhatna el a megkárosított övezetben a cuccból?
Nem mintha a valóság jobb lenne.
Akkora a kínai piac, h aki kimarad, azt felfalják a versenytársai.
A belépésnek viszont "vörös kapitalizmus" szerintinek kell lenni; vegyes vállalat, ahol kötelező átadni a technológiát.Ha ez nem lenne elég, Kínában minden alá van rendelve a biznisznek, a párt érdekein kívül.
- 16 óra x 6 nap.
- Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban.
- Környezetvédelmi, stb védelmi elvek rugalmas kezelése.És így tovább.. ezzel kellene versenyezni. Nem véletlenül gyártat mindenki ott évtizedek óta.
Ez nem igazán érv. Az USA+csatlósok kb. ötödakkora népességűek, mint Kína, India és Oroszország. Ha a vásárlóerejük nem is ugyanaz, azért elég sok darab eladható náluk.
A konkrét embargót meg majd ügyesen kijátsszák proxy cégeken keresztül. Mint ahogyan az oroszokhoz is eljut némi alkatrész az általuk "lefoglalt" nyugati repülőkbe.
-
doooo
veterán
Ja, értem már mire gondolsz.
Gondolom akkor max annyit érhetnek el a sasosok, h drágább lesz a kínai.
De amilyen furfangosok, lehet benyelik, a hosszú távú célok érdekében.Elérhetnek azok sok mindent, csak megfelelően kell felelősségre vonni azokat a cégeket, akik kijátszák a szankciókat. Ha az megvan, akkor a lopás sem történhet meg, és akkor tényleg magára van utalva a KKP (bármennyit is költ).
-
andrisbandi
őstag
Mondjuk annak tükrében, hogy az USA ilyen pofátlanul utasítgatja, kérdezi fel a távol-keleti bábállamait és azok cégeit, kínai IT vállalatként lehet éreznék valami extra nyomást, hogy világszínvonalú, az amerikai konkurenciával összemérhető teljesítményű, minőségű termékeket állítsak elő, csak hát ugye évtizedek óta a lopásra, ipari kémkedésre alapozott "R&D"-ből és iparági környezetből valóban nehéz pusztán pénzzel kitörni.
Ez a kínai összelopkodós téma csak Ny-i propaganda. Gondolj bele, hogyan adhatna el a megkárosított övezetben a cuccból?
Nem mintha a valóság jobb lenne.
Akkora a kínai piac, h aki kimarad, azt felfalják a versenytársai.
A belépésnek viszont "vörös kapitalizmus" szerintinek kell lenni; vegyes vállalat, ahol kötelező átadni a technológiát.Ha ez nem lenne elég, Kínában minden alá van rendelve a biznisznek, a párt érdekein kívül.
- 16 óra x 6 nap.
- Társadalmi pont rendszer; vagy az állam kapitalizmus érdekében élsz elviselhetően, vagy nyomorban.
- Környezetvédelmi, stb védelmi elvek rugalmas kezelése.És így tovább.. ezzel kellene versenyezni. Nem véletlenül gyártat mindenki ott évtizedek óta.
-
adlersson
aktív tag
Mondjuk annak tükrében, hogy az USA ilyen pofátlanul utasítgatja, kérdezi fel a távol-keleti bábállamait és azok cégeit, kínai IT vállalatként lehet éreznék valami extra nyomást, hogy világszínvonalú, az amerikai konkurenciával összemérhető teljesítményű, minőségű termékeket állítsak elő, csak hát ugye évtizedek óta a lopásra, ipari kémkedésre alapozott "R&D"-ből és iparági környezetből valóban nehéz pusztán pénzzel kitörni.
-
andrisbandi
őstag
Persze, hogy nem lehet csak úgy ellopni. Nem is lehet beérni a fejlettségi szintet, bármennyi pénzt ölnek bele. Ők is tudják, csak a világ naivabb részét akarják becsapni. Nem, ők szó szerint lopják épp a chipeket, aztán meg eladják úgy, mintha saját fejlesztésből lennének, majd utána ráfogják arra, hogy hát "a pénzt megadta a mennyei vezető, nyilván bármi lehetséges".
Ja, értem már mire gondolsz.
Gondolom akkor max annyit érhetnek el a sasosok, h drágább lesz a kínai.
De amilyen furfangosok, lehet benyelik, a hosszú távú célok érdekében. -
doooo
veterán
Ezt a technológiát nem lehet ellopni, vagy elfoglalni a gyárat.
Kb 30 év alatt sok versenytársat lerobbantva magáról húzott el a jövőbe a TSMC. Érdekesség még, h diktatúrában fogant, mint a Samsung. Kitűzték a célt; exportra képes legyen a cég.
A TSMC monopóliummá vált, senki nem tudja tartani velük az iramot sem befektetésekkel, sem fejlesztési sebességben. 90% fölötti a részesedésük a csúcs termékekben, 30% fölötti profittal.
Kb 1600 beszállítójuk van világszerte, azok is szinte mind monopólium, nem helyettesíthetőek.
- Kínának ez a korlátozás komoly nehezítés. Nem lehet behozni csak pénzzel.
Persze, hogy nem lehet csak úgy ellopni. Nem is lehet beérni a fejlettségi szintet, bármennyi pénzt ölnek bele. Ők is tudják, csak a világ naivabb részét akarják becsapni. Nem, ők szó szerint lopják épp a chipeket, aztán meg eladják úgy, mintha saját fejlesztésből lennének, majd utána ráfogják arra, hogy hát "a pénzt megadta a mennyei vezető, nyilván bármi lehetséges".
-
kilua
őstag
Ezt a technológiát nem lehet ellopni, vagy elfoglalni a gyárat.
Kb 30 év alatt sok versenytársat lerobbantva magáról húzott el a jövőbe a TSMC. Érdekesség még, h diktatúrában fogant, mint a Samsung. Kitűzték a célt; exportra képes legyen a cég.
A TSMC monopóliummá vált, senki nem tudja tartani velük az iramot sem befektetésekkel, sem fejlesztési sebességben. 90% fölötti a részesedésük a csúcs termékekben, 30% fölötti profittal.
Kb 1600 beszállítójuk van világszerte, azok is szinte mind monopólium, nem helyettesíthetőek.
- Kínának ez a korlátozás komoly nehezítés. Nem lehet behozni csak pénzzel.
Mondjuk az 1600 beszállítónak nem mindegyike támogatja az amerikai szankciókat, többek között az asml sem.
Persze amihez amerikai lisenc kell azt tudja a jelenleg szabadalmi trollt játszani próbáló usa blokkolni.
-
sittes79
addikt
Apa kezdődik...
-
andrisbandi
őstag
Ezt a technológiát nem lehet ellopni, vagy elfoglalni a gyárat.
Kb 30 év alatt sok versenytársat lerobbantva magáról húzott el a jövőbe a TSMC. Érdekesség még, h diktatúrában fogant, mint a Samsung. Kitűzték a célt; exportra képes legyen a cég.
A TSMC monopóliummá vált, senki nem tudja tartani velük az iramot sem befektetésekkel, sem fejlesztési sebességben. 90% fölötti a részesedésük a csúcs termékekben, 30% fölötti profittal.
Kb 1600 beszállítójuk van világszerte, azok is szinte mind monopólium, nem helyettesíthetőek.
- Kínának ez a korlátozás komoly nehezítés. Nem lehet behozni csak pénzzel.
-
GreatL
őstag
Denemműködn3ek!44!!
-
doooo
veterán
-
kilua
őstag
"ami nem öl meg az megerősít"
-kínai chipgyártás.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Folyószámla, bankszámla, bankváltás, külföldi kártyahasználat
- iPhone topik
- Autós topik
- S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl
- Fotók, videók mobillal
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Hardcore café
- További aktív témák...
- Készpénzes / Utalásos Gamer Laptop felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Készpénzes / Utalásos konzol felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Készpénzes / Utalásos konzol felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- BESZÁMÍTÁS! Apple Mac Mini M4 2024 16GB 256GB számítógép garanciával, hibátlan működéssel
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Készpénzes / Utalásos Számítógép felvásárlás! Személyesen vagy Postával!
- Apple MacBook Pro 14 M1 Max (2021) 32GB/1TB SSD karcmentes állapotú 88% akku 360 ciklus
- Ryzen 7 9800X3D + RX 9070 XT 16GB 32GB DDR5 2TB NVMe Garancia
- AKCIÓ! ASUS TUF GeForce RTX 3080 Ti 12GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Azonnali készpénzes Sony Playstation 4 Slim / PS4 Pro felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

Denemműködn3ek!44!!

