Hirdetés

Aktív témák

  • rozska

    újonc

    Üdv mindenkinek!

    Egy számomra kissé ismeretlen területre tévedtem és ezért szeretnék segítséget kérni. Telepítenék otthonra egy egyszerű rendszert ami a következőket tudja:
    1. Családi videók tárolása (védetten, vírusoktól mentesen) és ezek visszajátszása interneten keresztül, hogy a rokonok elérjék (egyszerre 2-3 számítógépet tudjon kezelni, nem HD videók megosztása)
    2. Lehessen otthon a lakásban hálózaton keresztül filmeket nézni laptopon és TV-n
    3. Opcionálisan kezeljen egy nyomtatót is, ami nem köthető hálózatra.
    4. Lehessen mondjuk Műtorrent klienst rakni rá
    5. Ez ne kerüljön sokba (max 70-80 e Ft)

    Számomra így elsőre rengeteg alternatíva ajánlkozik, legalábbis az internetes fórumok alapján.
    Elsőre én úgy gondoltam az optimális az lenne, hogy veszek egy olyan NAS szervert, aminek van HDMI kimenete és ezt direktbe rákötöm a TV-re, így egy Bluetooth-os egérrel meg bill-el vagy okostelefonnal tudom kezelni (akár netezni, youtubozni, a háttértáron lévő filmeket TV-n direktben lejátszani).
    Erre első ránézésre ezeket találtam:
    QNAP TAS-268
    QNAP TS-251
    ASUSTOR AS3102T
    QNAP HS-251 (tudom, az utolsó kettő már árban nem fér bele, de azért az ember jó ha tudja mit veszít)

    Akkor sok helyen olvastam, hogy van egy másik lehetőség is, hogy a veszek egy "hagyományos" NAS szervert és egyszerűen veszek mellé egy Androidos mini PC-t amit rádugok a TV HDMI bemenetére és ezzel ugyanezt a hatást érem el. Viszont saját véleményem szerint minél több adatátvitel van a rendszerben (a NAS nem direktben játszik le a TV-n pl. ) annál kisebb lesz a NAS végső teljesítménye, hiszen bármit csinálok rajta azt neki már a routeren keresztül kell csinálnia, ami automatikusan terheli a NAS-t és a hálózatot is.

    Erre mondjuk a következőt gondoltam:
    Synology DS216j és egy jobb mini PC (erre még nincs ötletem)

    Megköszönnék valakinek egy felhomályosítást vagy egy javaslatot, hogy mibe érdemes befektetni, mivel sajnos nincs pénzem kísérletezni :)

    Üdv,
    Attila

Aktív témák