Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CASper666

    tag

    válasz ---VuK--- #792 üzenetére

    :R Üdv Vízipipások! :R

    Nem tudom olvassa-e még valaki, de én csak most találtam rá erre a fórumra. :S
    Néhány tapasztalat a tisztításról:
    Kerámia: Hosszabb időre citrmos vízbe áztatás. -Ez elveszi a dohány szagának nagy részét, ha pl 1 hétig is ázik, talán az egészet. :DDD
    Víztartály: A fent említett citromos víz ebből is kiveszi a szagokat, csak olyan helyre tedd hogy ne rúgd fel, mert ha kifolyik belőle a ''lé'', esetleg a szőnyeget is kimarhatja. -Bár ezt nem hiszem, de mivel a citromlé savas, elképzelhető. :B
    A fémrészt csak a zuhanycsővel (miután leszereltem a zuhanyrózsát ;) ) erős vízsugárral kimosom (Mivel ez réz, vagy aluminium, nem rozsdásodik.), száradás után a hozzá való kefével még átkefélem. -Ilyen kefét minden vízipipás boltban kapni (párszáz HUF).
    A szívócsőről is olvastam a vízzel való tisztítást, de ez lehet hogy nem olyan jó ötlet, mert általában fémszálakkal van megerősítve és ezáltal rozsdásodhat a belseje. - Próbáld ki 1 mágnessel hogy vonzza!- Inkább száradás után porszívózd ki (a porszívóhoz van az a lapos cső, azt olvastam hogy azzal megoldható, vagy fújasd meg sűrített levegővel! (PC-s boltokban is kapható sűr.levegő) -(Én is kimostam már vízzel, és miután megszáradt, belefújtam és csillámpor szerű -esetleg fémpor- jött ki a másik végén!!!)

    UI.: A kerámián esetleg a lakkréteg is feketedhet, mert én a dohány alá is használok alufóliát, mégis feketedik! Márpedig így a dohány elvileg nem éghet rá! -Viszont a doháhy szagát nem veszi át annyira, és hamarabb bemelegszik begyújtás után. ;]

    Ha van valakinek jobb ötlete, ne kíméljen! :DDD


    [Szerkesztve]

    Az alkoholmentes sör az első lépés a guminő felé! :d

Új hozzászólás Aktív témák