Hirdetés

Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    Szasztok!

    Van egy bajom a napelememmel.
    Úgy néz ki,hogy a két üveglap között lévő légmentesen elhelyezkedő fólián egy jónéhány vezető szál úgymond eloxidálódott...
    Elégni nem éghettek,mvelv vannak még jó szálak..Zázlatba nem kerültek,mert mindig kivétel nélkül vigyáztam annak elkerülésére...

    Kérdésem a következ:
    Itt ez a három kép (ennél élesebbre egyszerűen nem vok képes,de látni a lényeget)
    [link]
    [link]
    [link]

    Ezeken látszik nagyjából,hogy a 31*92.3 centis napelemem-en a vezető szálak nemigen jók mindenhol...
    Feszültségileg ok a napelem,csak az amper veszett oda,mert a párhúzamos fóliacsíkok nagy része nem érintkezhet...vagy csak mondom,hogy kevés a napfény...Amúgy régről elmékszem,hogy ha más 8-9V volt a napelemen üresben,akkor egy venti megindult ha rásegítettem,se picit erősseg,úgymond igazibb napfénytől meg tökéletesen ment...

    Szal valaki tudja-e,hogy ezek télleg a vezető szálak,amiket a végeken kell összekötni,vagy ezek csak a fóliadarabolási megvezetők?
    Azért kérdezem,mert le van vízállóan keretezve és ha szét kell szednem,akkor ne szedjem szét potyára!


    ÉS TISZTELT MODERÁTOROK!!!

    Szeretném ha a topikot naponta akár négyszer is elő hozhatnám,amíg kérdésemre választ nem kapok!
    Nem a hsz-ek növelése a célom! Ha itt nem lehet,akkor kérem tegyék át olyan helyre,ahol nem számlálódik a hsz...Én azért nem tettem,mert szakmai a téma!
    Későbbiekben ha megoldható az is,hogy a feleslegessé vélt upp-olásaimat kitörőljék,akkor megelőzhető a hsz-szám növekedés!
    Megértésüket köszönöm :R

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz djyuri #1 üzenetére

    Megértem a problémádat, de ellent kell neked mondjak.

    Mivel az oldal profiljába szorosan nem kapcsolódik, úgy érzem egy napelemes topik elég kell legyen: [link]. Miután eddig te is azt látogattad, és gyakorlatilag mindenki, akit érdekelt, a témalistában pedig az is feljön, ezért javasolnám, hogy továbbra is ott beszéljetek meg minden napelemmel kapcsolatos kérdést. Szép hobbi ez és előremutató, de nem lenne jó, ha minden egyes napelemes problémának külön topik nyílna. 'Ha a napelemnek lehet, akkor pl a hűtőgépeknek, vagy akár a sárkányeregetésnek miért nem?' alapon hamarosan jobbnál jobb topikok nyílnának.

    Köszönöm a megértésedet, és sok sikert a probléma megoldásához,

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Aktív témák