Hirdetés
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szevam
senior tag
-
HoaryFox
őstag
#mennyirehalottezatopikcsekkolóhsz

Volánbusz melyik mobilszolgáltatónál van flottája? Gondolom mivel most már a Vodafone az "állami" szolgáltató, ezért ők, de azért megkérdem.
-
Fred23
nagyúr
A dolgozók örülhetnek az új ruhájuknak.
Csak kissé drága lesz, biztosan véletlenül!
-
Directors
senior tag
Sziasztok!
Lassan munkába állok és bérletet kell vennem.
A bérletet a buszon szeretném megvásárolni 50,1km-60km ez 42900Ft.30 napos hagyományos felnőtt dolgozói bérlet lenne. Meglehet ezt a buszon is vásárolni?
Ezen kívül kell vennem ha jól tudom egy "Bérletigazolvány" is. Erre kell majd a fényképemet tenne is erre írják rá,hogy melyik városból melyikbe akarok menni.
Ezt a "Bérletigazolványt" bárhol megvásárolhatom? Kecskemét autóbusz állomáson és a Szolnok autóbusz állomáson is? -
gaben
aktív tag
Van nekem egy nagy problémám,méghozzá az ,hogy Mezőkövesdről Tiszafüredre (32 km) 16:25 után nem lehet eljutni,mert nem megy egyetlen busz sem. És reggel is csak 7:45 körül megy az első busz Mezőkövesdre. Napközben se valami jó a közlekedés,de elég gázosnak tartom,hogy 2009-ben 30km-t nem lehet megtenni a reggeli és késő délutáni -esti órákban.
Szerintetek ezzel kapcsolatba hova lehet fordulni? -
Dashes
őstag
Az eset ma történt meg: Álltam a buszmegállóban, láttam egy kismamát babakocsival+1 kisebb gyermkkel, előre szóltam, hogy majd segítek. Jött a busz (Ikarus 280), leghátsó ajtónál próbáltunk felszállni, ha nyílt volna az ajtó.. kézzel jeleztem, hogy jó lenne, ha kinyitná, de nem... Előre futottam (hátha közben elmegy), felvázoltam mi a helyzet, ő kérte a bérleteket..
felmutattam a bérletet, de az ajtó még mindig nem nyílt, kell az anyukáé is.. jöhetett előre az anyuka is, most már , hogy látta a bérletet, még volt egy kör a busz végéig, gyerek fel, indultunk..
Közben a sofőrt felismertem, nem ma kezdte, nála az a természetes, ha az összes leszálló után csukódnak az ajtók( felszállók nincsenek, esetleg akkor ha az első ajtónál libasorban sorakoznak, és 10cm-nél közelebb állnak egymáshoz, ha hiányzik egy láncszem az ajtók csukódnak, akkor is ha 2m-re állnak). -
raczger
őstag
Október elsején áthelyezik az Árpád-hídi végállomást a Városkapuhoz, mivel megnyílik az m0-ás híd, esetleg lehet szerintetek számítani ott a túloldalt is hasonló dugókra reggelente, mint a budai oldalon? Ha nem nagyon lesz dugó, akkor szerencsére én jól jövök ki ezzel az áthelyezéssel.
-
Gyusz
őstag
-
ngabor2
nagyúr
-
Sárpac
nagyúr
-
Gyusz
őstag
-
ngabor2
nagyúr
helyi, vagy helyközi? mert ha helyközi, akkor egyértelmű. ha helyi, akkor asszem semmit.
-
Gyusz
őstag
Jó két év után ismét buszozni fogok naponta. Vettem is egy bérletet, viszont a Név, Igazolvány szám mezők mellet van egy olyan is, hogy Viszonylat. Ide mi a túrót kéne beírnom? Bár holnap úgyis megkérdezem az információnál, de vicces, hogy egy bérletet nem tudok kitölteni...
-
raczger
őstag
felénk, Esztergom-Visegrád-Szentendre-Budapest útvonalon teljesen megváltoztatták a menetrendet (ritkítottak), sőt, ilyen hülye számokat adtak a buszoknak mint a bkvnál van, ráadásul a menetrendről leolvasni valamit az is csomó időbe kerül, túl komplikálják az egészet... mindezt azzal magyarázták, hogy több volvo buszt iktatnak be, melyhez új menetrend kell xD
-
raczger
őstag
jah és kihagytam azt a részét, hogy minden piros lámpánál leállította a motort, és mire zöldet mutatott, beindítja, berakja 1esbe,gárat ad, máris alig fértünk át a lámpán... eeeehhh... ez a böszmeség és nem a bagó... egy út alatt annyi szabálytalanságot csinált ez a sofőr, ahány alapszabályba van iktatva, hogy mit nem szabad csinálni...

nem vagyok nagy Volán utazó, ezért eléggé felháborított a viselkedése...
... látszik hogy nem vagy nagy volán utazó, én a hét szinte mind a 7 napján utazok és az ilyen apróságokat el lehet nézni, mint pl kiszáll és gyorsan vesz vmit, mert istenem, ő is ember, vagy ha a szükség úgy hívja nehogy a sofőrülésbe végezze má el a dolgát
ő is ember úgy mint te vagy én, s a sofőröket is szivatják rendesen, meg elég idegtépő egy munka, ezt onnan udom mert jópár volános buszsofőrt ismerek
meg az télleg fura h minden lámpánál leállítja a motort xD te merre szoktál utazni?
ezért errefele nincsenek ilyenek
de viszont a volvo busszon kivételesen tényleg mindig megy a légkondi, és kellemes, a többi buszon pedig nincs ilyen
ezért nem is kapcsolják be
meg az szokott még a vicc lenni télen, hogy vannak a régi ikarus buszok, és azokon a fűtés szinte mindig elromlik, és télen a -10-ben az nem kellemes -
stangli
senior tag
Jé, még él a topik? Amúgy tényleg szemét volt a soför, az utasok is biztos szívesen vásároltak volna ott
.
Na lényeg az hogy nem csak az utasokra kellene ellenőr, hanem a sofőrökre is, hogy betartják-e ők is a játékszabályokat. Na a kedvenc viccem az a tábla, hogy a sofőrrel menet közben beszélgetni tilos. Persze nem beszélgetnek, csak megosztják haverjaikkal a gondolataikat, na meg hogy dohányozni tilos, az is egy jó tréfa, írtam is már róla a logoutra. Na jó, biztos monoton és nehéz szakma ez, pláne annyiért. De a fenébe is miért mindig az utas szív?
A múltkor meg majdnem ledobott a soför a buszról, mert azt hitte, hogy a dátum az idéglenes diákomon a lejárati idő nem pedig az érvényesség kezdete. Mondjuk már én is megijedtem, hogy nem-e elírták.
Ja én is tapasztaltam már olyat, amit mások írtak, busz belsejében a tábla: 100ezer kilóméter (vagy mennyi) balesetmentesen, aztán induláskor majdnem belerohantunk egy kocsiba. Na ekkor páran közelről megcsodálták a padlót, vagy a másik utas hátát.
Jó most lehet hogy sofőrellenesnek látszom, de mindezek ellenére elismerem, a nagy részük (legalább is a környéken) megpróbálja rendesen elvégezni a munkáját, a főnökeik se biztos hogy a helzet magaslatán állnak, valamint sofőrök is biztos kibészélik a hülye utasokat. Talán még engem is
[Szerkesztve]jah és kihagytam azt a részét, hogy minden piros lámpánál leállította a motort, és mire zöldet mutatott, beindítja, berakja 1esbe,gárat ad, máris alig fértünk át a lámpán... eeeehhh... ez a böszmeség és nem a bagó... egy út alatt annyi szabálytalanságot csinált ez a sofőr, ahány alapszabályba van iktatva, hogy mit nem szabad csinálni...

nem vagyok nagy Volán utazó, ezért eléggé felháborított a viselkedése... -
eziskamu
addikt
Egy mai eset, ami nagyon meglepett… megyek le vidékre, fél úton a buszsofőr megáll, egy kirakodott zöldségesnél az útszélén vesz 1dinnyét, 4banánt, 2szöllöt és visszaszáll...
Ez benne van a szolgáltatás árában? Nem hiszem. El is kezdtem gondolkodni, hogy nem-e véletlenül Bp. – Róma buszjáratra ültem, és félúton tartunk pisi szünetet tartva…Jé, még él a topik? Amúgy tényleg szemét volt a soför, az utasok is biztos szívesen vásároltak volna ott
.
Na lényeg az hogy nem csak az utasokra kellene ellenőr, hanem a sofőrökre is, hogy betartják-e ők is a játékszabályokat. Na a kedvenc viccem az a tábla, hogy a sofőrrel menet közben beszélgetni tilos. Persze nem beszélgetnek, csak megosztják haverjaikkal a gondolataikat, na meg hogy dohányozni tilos, az is egy jó tréfa, írtam is már róla a logoutra. Na jó, biztos monoton és nehéz szakma ez, pláne annyiért. De a fenébe is miért mindig az utas szív?
A múltkor meg majdnem ledobott a soför a buszról, mert azt hitte, hogy a dátum az idéglenes diákomon a lejárati idő nem pedig az érvényesség kezdete. Mondjuk már én is megijedtem, hogy nem-e elírták.
Ja én is tapasztaltam már olyat, amit mások írtak, busz belsejében a tábla: 100ezer kilóméter (vagy mennyi) balesetmentesen, aztán induláskor majdnem belerohantunk egy kocsiba. Na ekkor páran közelről megcsodálták a padlót, vagy a másik utas hátát.
Jó most lehet hogy sofőrellenesnek látszom, de mindezek ellenére elismerem, a nagy részük (legalább is a környéken) megpróbálja rendesen elvégezni a munkáját, a főnökeik se biztos hogy a helzet magaslatán állnak, valamint sofőrök is biztos kibészélik a hülye utasokat. Talán még engem is
[Szerkesztve] -
stangli
senior tag
Egy mai eset, ami nagyon meglepett… megyek le vidékre, fél úton a buszsofőr megáll, egy kirakodott zöldségesnél az útszélén vesz 1dinnyét, 4banánt, 2szöllöt és visszaszáll...
Ez benne van a szolgáltatás árában? Nem hiszem. El is kezdtem gondolkodni, hogy nem-e véletlenül Bp. – Róma buszjáratra ültem, és félúton tartunk pisi szünetet tartva… -
stangli
senior tag
En is szoktam Volánnal utazni és nem ezt tapasztalom, az amikor nyáron, légkondi nélküli buszban, zsúfolt tömegben, úgy izzadsz mint egy disznó és nem hajlandó bekapcsolni mert olyan kedve van, akkor nem kell reklámozni. Arról ne is beszéljünk, hogy csúcsidőben nem tesznek be mentesítő járatott, mert ktg. csökkentés van… fene a pofájukba… nagyobb profit mi? Mi a fenéért törjék magukat, ha két busz simán elvisz három-busznyi ember tömeget…
Néha olyan érzésem van, mint a disznóknak a kamion rakterében… és finoman fogalmaztam…
-
raczger
őstag
-
Sárpac
nagyúr
Gratulálok a Volán új tarifarendszeréhez!
Nagyjából úgy szar ahogy van!!
50,2km-re 60km bérletet kell fizetnem 32-36000forintra azaz 12,5%-os a drágulás!!!
A slussz poén, hogy 50km alatt 5km-es a sáv tehát egész egyszerűen 2bérletet kell venni és akkor ugyan ott vagyok mint előtte 1bérlettel.
Ezek külön
érdemelnek!!!
Lassan olyanok lesznek mint a MOL!
[Szerkesztve] -
Drizzt
nagyúr
-
raczger
őstag
-
Drizzt
nagyúr
ellenőrök hülyébbek mint a csövesek, csak büntetnek és kész.
pl mostmár 16 év alatti diákoknak az igazolványukra nem adnak matrivát, mert ugy akkor még tanköteles, szóval viszonylag okos dolog, h ez fölösleges.
erre jött még régen egy ellenőr, egy csajhoz odamegy, megnézi a diákját, és aztmondja h ez nem érvényes, mert nincs rajta matrica. (16 évnél fiatalabb volt a csaj). Erre már ott 5 perce ott mellettem vitatkoznak, mire odaszólok, és elmondom miért nem raknak rá matricát. Erre az ellenőr: ilyen nincs, nem is erről beszélünk, nem erről van szó (magamba: a l*f*szt nem...)
Erre az ellenőr a buta fejével adott a csajnak egy 6800 vagy hány ft-os csekket.
Most ugy itt a sárga volánbusznál vmi magáncég átvette az ellenőrzést, de komolyan mondom ezek semmit sem tudnak. Full hülyék. Meg ha jól tudom van vmi ilyen szabály, h az ellenőr csak akkor büntethet, ellenőrizhet ha rajta van a karszalag, nem?Igen, de ez hogy jön ide? Az enyémen volt karszalag.

-
raczger
őstag
Na én egy esetmet szeretném elmondani, meg véleményt kérni: namármost a következő történt kedden Nyíregyházán: fogtam a 100 forintos délelőtti jegyemet délelőtt, s mentem vele a buszon, erre ellenőr jött, s megbüntetett 2800 forintra, mondván, hogy már 125 forintos a délelőtti jegy. Na a kérdésem: Ha nincsen feltüntetve a jegyen, hogy valamikor le is járna, akkor hogy a fenébe lehet büntetni miatta, annyi van ráírva: ''érvényes egyszeri utazásra Nyh-án, .... 8.00 és 13.00 között''. Namost, ilyenkor nekem honnan a picsából kéne tudnom, hogy már van újabb jegy, s ez ''nem érvényes''??? Egyáltalán a törvény enged ilyet? Szeretnék írni nekik egy levelet, de előbb szeretnék teljesen tisztán látni, mert ez a mocsokság legalja...
ellenőrök hülyébbek mint a csövesek, csak büntetnek és kész.
pl mostmár 16 év alatti diákoknak az igazolványukra nem adnak matrivát, mert ugy akkor még tanköteles, szóval viszonylag okos dolog, h ez fölösleges.
erre jött még régen egy ellenőr, egy csajhoz odamegy, megnézi a diákját, és aztmondja h ez nem érvényes, mert nincs rajta matrica. (16 évnél fiatalabb volt a csaj). Erre már ott 5 perce ott mellettem vitatkoznak, mire odaszólok, és elmondom miért nem raknak rá matricát. Erre az ellenőr: ilyen nincs, nem is erről beszélünk, nem erről van szó (magamba: a l*f*szt nem...)
Erre az ellenőr a buta fejével adott a csajnak egy 6800 vagy hány ft-os csekket.
Most ugy itt a sárga volánbusznál vmi magáncég átvette az ellenőrzést, de komolyan mondom ezek semmit sem tudnak. Full hülyék. Meg ha jól tudom van vmi ilyen szabály, h az ellenőr csak akkor büntethet, ellenőrizhet ha rajta van a karszalag, nem? -
Drizzt
nagyúr
Én ilyenkor szoktam 25 forintot adni a kezébe és TOVÁBB!!!
Voltam már munka nélkül életemben, de eszembe nem jutott volna, hogy ellenőrnek álljak. Akkor már inkább villamosvezetőnek, ha választani kellene. El sem tudom hinni, hogy emberek nyugodt szívvel hajtják este párnára a fejüket úgy, hogy egész nap más embereket ...szogattak. Tudom, hogy ez is egy munka, tudom, hogy évente több tízezer bliccelő van, tudom, hogy ez több tízmillió forint kiesés egy gazdasági társaságnak, de akkor sem tudom megérteni. És az a sötétség ami melléjük párosul! Bp-től 15 kilóméterre kéri a volán bérletem az ember és oda is adom neki. Az egyik oldalon a távolsági, másikon a BKV. Erre nézi a BKV-t, és kérdezi, hogy mi ez??? Szerinted? Fordítsd meg, ott a megfejtés! Jaaa. Amikor nem volt még bérletem, Pesten én még régi megmaradt 120 Ft os jeggyel is jártam és dobtam egy ötvenest az ellenőrnek, hogy adja oda az Aba úrnak, ha arra jár!
u.i.: az a kérdés jár a felemben, ha buszon ülök, hogy a 14 600 Ft-os 25 kilóméteres volán és a 7 350 Ft-os BKV bérletemért milyen szolgáltatást is kapok? Mert hogy a 20 ból kb 4 napot ezért dolgozom.
[Szerkesztve]Jó, de én kifizettem egyszer azt a ***** jegyet(illetve édesanyám)! ha bliccelek, vagy valami, akkor megbüntethet, jogos... Másik meg az, hogy Bp-n a büntetés költsége a bérletárhoz képest elég nevetséges. 3 büntetés egy bérlet ára, annyiszor meg úgysem bukik le az ember.
-
Eastman
addikt
Na én egy esetmet szeretném elmondani, meg véleményt kérni: namármost a következő történt kedden Nyíregyházán: fogtam a 100 forintos délelőtti jegyemet délelőtt, s mentem vele a buszon, erre ellenőr jött, s megbüntetett 2800 forintra, mondván, hogy már 125 forintos a délelőtti jegy. Na a kérdésem: Ha nincsen feltüntetve a jegyen, hogy valamikor le is járna, akkor hogy a fenébe lehet büntetni miatta, annyi van ráírva: ''érvényes egyszeri utazásra Nyh-án, .... 8.00 és 13.00 között''. Namost, ilyenkor nekem honnan a picsából kéne tudnom, hogy már van újabb jegy, s ez ''nem érvényes''??? Egyáltalán a törvény enged ilyet? Szeretnék írni nekik egy levelet, de előbb szeretnék teljesen tisztán látni, mert ez a mocsokság legalja...
Én ilyenkor szoktam 25 forintot adni a kezébe és TOVÁBB!!!
Voltam már munka nélkül életemben, de eszembe nem jutott volna, hogy ellenőrnek álljak. Akkor már inkább villamosvezetőnek, ha választani kellene. El sem tudom hinni, hogy emberek nyugodt szívvel hajtják este párnára a fejüket úgy, hogy egész nap más embereket ...szogattak. Tudom, hogy ez is egy munka, tudom, hogy évente több tízezer bliccelő van, tudom, hogy ez több tízmillió forint kiesés egy gazdasági társaságnak, de akkor sem tudom megérteni. És az a sötétség ami melléjük párosul! Bp-től 15 kilóméterre kéri a volán bérletem az ember és oda is adom neki. Az egyik oldalon a távolsági, másikon a BKV. Erre nézi a BKV-t, és kérdezi, hogy mi ez??? Szerinted? Fordítsd meg, ott a megfejtés! Jaaa. Amikor nem volt még bérletem, Pesten én még régi megmaradt 120 Ft os jeggyel is jártam és dobtam egy ötvenest az ellenőrnek, hogy adja oda az Aba úrnak, ha arra jár!
u.i.: az a kérdés jár a felemben, ha buszon ülök, hogy a 14 600 Ft-os 25 kilóméteres volán és a 7 350 Ft-os BKV bérletemért milyen szolgáltatást is kapok? Mert hogy a 20 ból kb 4 napot ezért dolgozom.
[Szerkesztve] -
Drizzt
nagyúr
Na én egy esetmet szeretném elmondani, meg véleményt kérni: namármost a következő történt kedden Nyíregyházán: fogtam a 100 forintos délelőtti jegyemet délelőtt, s mentem vele a buszon, erre ellenőr jött, s megbüntetett 2800 forintra, mondván, hogy már 125 forintos a délelőtti jegy. Na a kérdésem: Ha nincsen feltüntetve a jegyen, hogy valamikor le is járna, akkor hogy a fenébe lehet büntetni miatta, annyi van ráírva: ''érvényes egyszeri utazásra Nyh-án, .... 8.00 és 13.00 között''. Namost, ilyenkor nekem honnan a picsából kéne tudnom, hogy már van újabb jegy, s ez ''nem érvényes''??? Egyáltalán a törvény enged ilyet? Szeretnék írni nekik egy levelet, de előbb szeretnék teljesen tisztán látni, mert ez a mocsokság legalja...
-
lorcsi
veterán
-
eziskamu
addikt
Sehol se lesz holnap sztrájk.
-
Foxi
senior tag
-
raczger
őstag
Najó, langsam spazieren, nichts ugri-bugri, ja és Zoli bol hat fogott in geben.
Szép nyelv csak azok a nemek ne lenneének benne, amúgy se vagyok egy nyelvzseni, de amikor megtudtam, hogy az angolba max a hajó nőnemű a többi tárgy meg semleges, felsóhajtottam, Michael Jacksonra meg úgyis mindegy mit használok
.
PS: marhára nem látszik meg rajtam sajnos az a nyolc év amíg ''foglalkoztam'' a némettel
[Szerkesztve]hát rajtam sem igazán látszik meg a 11 év német, de ebből kb 6 év semmit tevés volt még annó általánosban, mert most egy elsősnek mit tanítsanak németül?

-
eziskamu
addikt
Najó, langsam spazieren, nichts ugri-bugri, ja és Zoli bol hat fogott in geben.
Szép nyelv csak azok a nemek ne lenneének benne, amúgy se vagyok egy nyelvzseni, de amikor megtudtam, hogy az angolba max a hajó nőnemű a többi tárgy meg semleges, felsóhajtottam, Michael Jacksonra meg úgyis mindegy mit használok
.
PS: marhára nem látszik meg rajtam sajnos az a nyolc év amíg ''foglalkoztam'' a némettel
[Szerkesztve] -
raczger
őstag
-
eziskamu
addikt
-
raczger
őstag
óóóó ne, akkor felelhetek matekból, meg írhatok németből

pont ők ilyen buzgó mócsingok akik nem tartják meg a sztrájkot
... -
eziskamu
addikt
Na most már sztrájkolhatnak, mégse kell mennem

[Szerkesztve] -
eziskamu
addikt
hi!
először: mivel még nem találtam ilyen topikkal, csak bkv-sel -- de oda nem tartozik a volánbusz -- ezért megnyitottam ezt a topikot
első igazán nagy kérdésem: A hírekben halottam hogy lesz sztrájk reggel 8-ig a volánál, és ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ilyenkor mikor indulnak el majd a buszok? a végállomásoktól, vagy egyes állomásoktól 8-tól megy a járat?
ez a kérdés engem nagyon érint, mivel nem mindegy számomra, hogy az első, vagy az első két óráról kések le a suliból

Na Raci pakolhatod a könyveket a táskádba hétfői órarend szerint, én viszont xarban vagyok, a mi volánunk még hezitál, én meg szeretnék menni hétfőn busszal

[Szerkesztve] -
eziskamu
addikt
Szomorú. De hát melyik magyarországon működő cégnek nem ilyen a mentalitása? Még ha külföldi is a tulaj, és nyugaton nincs nagy gond, itthon biztos elk*rvul. Az egyik kedvenc (idézőjel nincs, annó tényleg kedveltem) nagyáruházláncom minősége is megy egyre lejebb, bár a környéken még mindíg a legnormálisabb, legalább is a ''kiszolgálást'', és külalakot nézve.
[Szerkesztve] -
truba
tag
Pécs-Győr járat, Kisalföld Volánnal,meg történt eset:szegény csóri srác csomagját a poggyásztartóból vitték el a buszos bácsi közreműkődésével.Volán reagálása:majd legközelebb jóban figyel a holmijára.Fene mód kedvesek.
-
eziskamu
addikt
Kiscsávó dúrodik felfele nagy hévvel a Makó-Szeged expressjáratra (~35km), és csak ebben a két városban áll meg, aztán 5km után úgy gondolja, hogy ő leszáll az első faluban (gondolom oda ment suliba) nyomja veszettül a jelzőt, majd megszeppent képpel rohan a sofőrhöz, hogy miért nem kanyarodtunk be, aztán lerakta a puszta közepén a gyereket

De volt már hasonló, akkor bevitték a mamát Szegedre
[Szerkesztve]Ja igen, erre felé is szokott lenni pár ilyen eset, de anyira nem jellemző, és inkább csak arról van szó, hogy nem áll meg a település szélén lévő megállónál, csak a központban. Amúgy ezt a távot (Makó-Szeged) József Attila annó gyalog megtette legalább egyszer

[Szerkesztve] -
kraftxld
félisten
Kiscsávó dúrodik felfele nagy hévvel a Makó-Szeged expressjáratra (~35km), és csak ebben a két városban áll meg, aztán 5km után úgy gondolja, hogy ő leszáll az első faluban (gondolom oda ment suliba) nyomja veszettül a jelzőt, majd megszeppent képpel rohan a sofőrhöz, hogy miért nem kanyarodtunk be, aztán lerakta a puszta közepén a gyereket

De volt már hasonló, akkor bevitték a mamát Szegedre
[Szerkesztve] -
eziskamu
addikt
-
raczger
őstag
hi!
először: mivel még nem találtam ilyen topikkal, csak bkv-sel -- de oda nem tartozik a volánbusz -- ezért megnyitottam ezt a topikot
első igazán nagy kérdésem: A hírekben halottam hogy lesz sztrájk reggel 8-ig a volánál, és ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ilyenkor mikor indulnak el majd a buszok? a végállomásoktól, vagy egyes állomásoktól 8-tól megy a járat?
ez a kérdés engem nagyon érint, mivel nem mindegy számomra, hogy az első, vagy az első két óráról kések le a suliból

az első kérdésem még mindig él, ha valaki tudja a választ az pls mondja meg

-
eziskamu
addikt
-
raczger
őstag
nem kell itt léccizni mert nekem tökmind1!
én azért nyitottam ezt a topikot h tudjam hány óráról lóghatok el hétfőn
-
eziskamu
addikt
első reagálás:

mint a topik címében is van: Volánbusz így tuttommal csak 1 van az országban az amelyik itt pest megyében furikázik
én konkrétan a budapest-szentendre-esztergom vonalon szoktam járni
nekem van egy két haver buszsófőröm akivel néha jót szórakoznuk
pl egyszer egy gyerek szórakozott hátul, h megnyomja a gombot és senki se száll le
harmadszorra mikor ez történt hátrament a sofőr odament a gyerekhez és ilyet szólt:
akkorát leverek neked, h kettéáll a f@sz*d!
meg még régen mikor még nem volt topográf akkor egy helyen mindig el akartuk érni a busz maximális sebességét ( a régi ikarusról beszélek), nekünk ki is sikerült akasztanunk a mérőt, 125-nél megakadt szegény, és még egybe volt a busz! na szóval csak ennél a pontnál van egy eléggé elhagyatott megálló, ahol csak néha napján van utas, és persze 1x-2x volt is ott utas, szal 120-ról lelassítani egy csuklós monstrummal az nagyon komoly
dőltek az emberek a buszon xD
én azt nem bírom mikor reggel van és vagy 5 különböző suliba mennek a gyerekek reggel a 2db csuklós busszal, és az öregnéni úgy dönt, h megáll a busz közepén és se tovább! senkit sem enged hátra, és ha valaki megszólítja, h ''tessen egy kicsit hátrébb menni'' akkor megsértődik
igazából szerintem néha jó móka a buszozás
főleg ha van valami esemény is rajta 
De a többi is Volán, igaz mind egy megye vagy egy térség nevét tartalmazza, de a fene gondolta volna hogy így van külön Volánbusz is. Nem lehetne ez az összes ilyen Volán gyüjtőtopicja is?
Na létszi, létsz, létszi !
-
raczger
őstag
Milyen sztrájk? Melyik megyében, mert ezt még nem hallottam, igaz most a vizsgaidőszak miatt kevesebbet buszozok.
Amúgy felétek milyenek a buszsofőrök?
Felénk olyan hírességek furikáznak mint pl. Mr. Bean. Egy kicsit hasonlít az igazihoz de agresszívebb, mármint ami a helyátrendezést illeti. Amikor már beáll a Halkonzerv effektus, és pár lúzer még (na jó néha én is vagyok a lúzer oldalon
), akkor bekapcsolja a mikrofont, megszólal a tá-dá-dám , belefúj a mikrofonba majd elkezdi:'' Húzódjanak már hátrább!''. A nyomaték kedvéért néha a motort is leállítja, és befenyeget, hogy biza tovább egy tapottatt se megy a busz, ha nem nővelvheti meg a népsűrűséget.
Amúgy a módszerét pár kollegája is elő szokta adni, de egyedül ő szereti ezt mikrofonnal előadni. Talán indulnia kellett volna a Megasztáron, ha már ennyire szereti eme eszközt
.
Az is jó, amikor más sofőrök meg menet közben gyujtanak rá, félig nyitott ablaknál.
Az is tetszik ahogy valamelyik eleve úgy néz mintha ő lenne a felsőbbrendű faj jeles képfiselője, és ennek néha hangot is ad.
Jó azért vannak normális sofőrök is, és mi utasok sem vagyunk azok az angyalok. Én pl szeretek ülni a buszon, ezt persze tettekel is megpróbálom megalapozni, ami miatt szégyellem is magam néha, de mások még ennyit sem éreznek.
Ja és a kedvencem amikor az idősebb kor jeles képviselőji le temetői járatozzák a buszt, mert ugye helyi járatnak használják, hogy elérjék a temetőt a város szélén.első reagálás:

mint a topik címében is van: Volánbusz így tuttommal csak 1 van az országban az amelyik itt pest megyében furikázik
én konkrétan a budapest-szentendre-esztergom vonalon szoktam járni
nekem van egy két haver buszsófőröm akivel néha jót szórakoznuk
pl egyszer egy gyerek szórakozott hátul, h megnyomja a gombot és senki se száll le
harmadszorra mikor ez történt hátrament a sofőr odament a gyerekhez és ilyet szólt:
akkorát leverek neked, h kettéáll a f@sz*d!
meg még régen mikor még nem volt topográf akkor egy helyen mindig el akartuk érni a busz maximális sebességét ( a régi ikarusról beszélek), nekünk ki is sikerült akasztanunk a mérőt, 125-nél megakadt szegény, és még egybe volt a busz! na szóval csak ennél a pontnál van egy eléggé elhagyatott megálló, ahol csak néha napján van utas, és persze 1x-2x volt is ott utas, szal 120-ról lelassítani egy csuklós monstrummal az nagyon komoly
dőltek az emberek a buszon xD
én azt nem bírom mikor reggel van és vagy 5 különböző suliba mennek a gyerekek reggel a 2db csuklós busszal, és az öregnéni úgy dönt, h megáll a busz közepén és se tovább! senkit sem enged hátra, és ha valaki megszólítja, h ''tessen egy kicsit hátrébb menni'' akkor megsértődik
igazából szerintem néha jó móka a buszozás
főleg ha van valami esemény is rajta 
-
eziskamu
addikt
Milyen sztrájk? Melyik megyében, mert ezt még nem hallottam, igaz most a vizsgaidőszak miatt kevesebbet buszozok.
Amúgy felétek milyenek a buszsofőrök?
Felénk olyan hírességek furikáznak mint pl. Mr. Bean. Egy kicsit hasonlít az igazihoz de agresszívebb, mármint ami a helyátrendezést illeti. Amikor már beáll a Halkonzerv effektus, és pár lúzer még (na jó néha én is vagyok a lúzer oldalon
), akkor bekapcsolja a mikrofont, megszólal a tá-dá-dám , belefúj a mikrofonba majd elkezdi:'' Húzódjanak már hátrább!''. A nyomaték kedvéért néha a motort is leállítja, és befenyeget, hogy biza tovább egy tapottatt se megy a busz, ha nem nővelvheti meg a népsűrűséget.
Amúgy a módszerét pár kollegája is elő szokta adni, de egyedül ő szereti ezt mikrofonnal előadni. Talán indulnia kellett volna a Megasztáron, ha már ennyire szereti eme eszközt
.
Az is jó, amikor más sofőrök meg menet közben gyujtanak rá, félig nyitott ablaknál.
Az is tetszik ahogy valamelyik eleve úgy néz mintha ő lenne a felsőbbrendű faj jeles képfiselője, és ennek néha hangot is ad.
Jó azért vannak normális sofőrök is, és mi utasok sem vagyunk azok az angyalok. Én pl szeretek ülni a buszon, ezt persze tettekel is megpróbálom megalapozni, ami miatt szégyellem is magam néha, de mások még ennyit sem éreznek.
Ja és a kedvencem amikor az idősebb kor jeles képviselőji le temetői járatozzák a buszt, mert ugye helyi járatnak használják, hogy elérjék a temetőt a város szélén. -
raczger
őstag
-
zsoltee10
addikt
-
raczger
őstag
-
zsoltee10
addikt
hi!
először: mivel még nem találtam ilyen topikkal, csak bkv-sel -- de oda nem tartozik a volánbusz -- ezért megnyitottam ezt a topikot
első igazán nagy kérdésem: A hírekben halottam hogy lesz sztrájk reggel 8-ig a volánál, és ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ilyenkor mikor indulnak el majd a buszok? a végállomásoktól, vagy egyes állomásoktól 8-tól megy a járat?
ez a kérdés engem nagyon érint, mivel nem mindegy számomra, hogy az első, vagy az első két óráról kések le a suliból

ne aggódj. ne menj iskolába. majd kérsz igazolást a volántól. vegyél ki egy szabadnapot.

-
raczger
őstag
hi!
először: mivel még nem találtam ilyen topikkal, csak bkv-sel -- de oda nem tartozik a volánbusz -- ezért megnyitottam ezt a topikot
első igazán nagy kérdésem: A hírekben halottam hogy lesz sztrájk reggel 8-ig a volánál, és ezzel kapcsolatban az a kérdésem, hogy ilyenkor mikor indulnak el majd a buszok? a végállomásoktól, vagy egyes állomásoktól 8-tól megy a járat?
ez a kérdés engem nagyon érint, mivel nem mindegy számomra, hogy az első, vagy az első két óráról kések le a suliból

Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- VADIÚJ HP 17 Ryzen 5 7520U 16GB 512GB 5500Mhz 17" FHD 2026.11.12 gar
- Eladó toshiba dynabook satellite B551/D
- MacBook felváráslás!! MacBook, MacBook Air, MacBook Pro
- Beelink SER mini PC - Ryzen 7 /8GB / 500 GB SSD - garanciával
- BESZÁMÍTÁS! GIGABYTE B760M i5 14600KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Lian Li Vector V100R 750W
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest

felmutattam a bérletet, de az ajtó még mindig nem nyílt, kell az anyukáé is.. jöhetett előre az anyuka is, most már , hogy látta a bérletet, még volt egy kör a busz végéig, gyerek fel, indultunk..









