Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Nimrod

    addikt

    válasz pz0009 #45 üzenetére

    Eddig nekem úgy tűnik, hogy még a Pannon számláz a legkorrektebben. Persze ott is vannak érdekes esetek, van is róla valamerre egy topic. :o

    Tulajdonképpen azzal, hogy előre feltöltöd a kártyád pénzzel, azzal kidobsz egy valag pénzt az ablakon. Én most 7-et tettem rá, így 8-at kaptam, nosza live, mail, hívódallam, napi sms értesítő bekapcs, cirka 2 ropi kártyámról huss. Arról nem is beszélve, hogy a napi értesítő egy érdekes jószág, mert fizetős (és nem is olcsó!), de sokszor elfelejt jönni az sms... :O

    [Szerkesztve]

  • Bog

    HÁZIGAZDA

    válasz pz0009 #45 üzenetére

    Lehet reklamálni, törvény adta jogod, hogy akár számlás, akár kártyás ügyfél vagy, panasz esetén ingyenesen kérhető a hívásrészletező. Elvileg mindhárom szolgáltatónál.

    Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

  • Andie

    őstag

    válasz pz0009 #45 üzenetére

    Kicsit felhozom a témát, remélem nembaj.

    Ugyanez a problémám, mint pz0009-nek.
    Már nagyon rég Voda vitamaxos vagyok, tavaly ugye volt is egy akciójuk, hogy 29 ft-ért lehetett pár hónapig beszélgetni. Oké, azóta ez mexünt, most megint 39 ft-ért beszélünk, éjjel nappal, vezetékesre, mobilra, odavissza, tökmindegy hova és mikor. Ez nekem jó, mert nem vagyok az a tipus, aki óráját nézve várja a csúcsidö lejártát, hogy felhivhassam öcsémet egy hosszabb dumcsira.

    Csakhogy. A gond ott kezdődik, hogy már egy ideje az az érzésem, úgy fogy el a 2500 ft-om, hogy nem beszélem le. Már egyszer nekiálltam feltöltés után mérni, hogy mennyiket beszélek, hány sms-t küldök, stb, de aztán néhány hivásnál elfelejtettem jegyzetelni, igy aztán fuccsba ment.
    De ma megint megdöbbentem. 26-án töltöttem fel az egyenlegem legutóbb, azaz 4 napja, a szokásos módon, PPO-n, otp-s kártyáról.
    Meg is érkezett, direkt nem töröltem ki az értesitést : 2628 Ft volt aznap este az egyenlegem.
    Pontosan sajnos nemtudom, de kb azóta beszéltem 5x, átlag 3 percet. Küldtem 10 smst. És ma este felhivtam öcsémet, mert már rég beszéltünk, és 33 percnél szétkapcsolt (megjegyzem, ez extrém hosszú beszélgetés volt, általában 10 percet beszélünk 1 héten, csak most volt egy kis nöügy).
    Próbáltam újra hivni, és már az 50 ft alá esett egyenlegemről pampogott.

    Na számoltam:
    - 5x 3 perces hivás 39 ft-jával : 585 Ft.
    - 5 db sms 24 ftjával : 120 Ft
    - 33 perc beszélgetés 39 ftjával : 1287 Ft
    Ez összesen : 1992 Ft

    Ha a 3 perces hivásokat 3:02-kor tettem le, akkoris még +5*39, azaz kb 200 ft jön hozzá, de ez már extrém. Akkoris 2200 Ft.
    Hiányzik 400 ft, ami 10 perc beszélgetés. Konklúzió, én 4 nap alatt nem tudom lebeszélni

    Mit tudok tenni?
    A vodafone nem ad ki hiváslistát, már kérdeztem. Nem tudom sehogy sem lekérni, hogy mikor, mennyit beszéltem, és azért mennyit vontak le. A hivások utáni egyenlegértesitö is olyan, mint a klimaxos nő havija. Néha jön, néha nem.
    Most elhatároztam, hogy irom pontosan mikor, mennyit beszéltem, hány smst- küldtem, amig újra le nem csökken az egyenlegem (vagy legalábbis erről értesitenek). Irom a tört perceket is, amiket ugye felfele kell kerekiteni. És aztán utánnaszámolok.
    Sokat ezután sem tehetek, max magamat nyugtatom meg, hogy ok, télleg ennyit beszéltem / nem, nem beszéltem ennyit, átbasznak feltöltésenként 500 ft-al.

    Valakinek tapasztalata? Ötlete? :F

    u.i.: Nem, nincs semmi fizetös sms szolgáltatás, ami vonná a pénzem.
    u.i.2: Tudom, térjek át elöfizetésre. Ok. De most elsö lépésben a fenti problémát akarnám megvilágitani. Utánna lehet, hogy azlesz.

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

  • könnygázóra

    tag

    válasz pz0009 #45 üzenetére

    Szerintem ''ellopták'' a pénzemet.

    Okulásként az én ügyem (igaz, már három éves).
    A szomszédom osztrák állampolgár, és sokkal olcsóbban lehetett kintről
    osztrák kártyáról hazabeszélni (fél ár alatt jóval), mint bármely magya kártyáról
    kifelé vagy befelé.
    Megkértem, vegyen nekem egy osztrák előfizetést (mert sokat jártam ki) a saját nevére,
    és majd azzal beszélek haza. A feleségem be lett idomítva, hogy az osztrák számra rácsörög 10 másodpercig, majd megszakítja a hívást, én meg nem veszem fel és utána
    visszahívom.
    Eltelt az első ilyen hónap, és a Vodás számlámon hipp-hopp megjelent
    24 perc nemzetközi hívás, mind érdekes módon egy perces. Azonnal kértem
    egy hívásrészletezőt, közben megjött a második számla, azon is vagy 30 nemzetközi
    hívás.
    A hívásrészletezőn mit ad isten, pont az én osztrák telefonszámom volt hívva minden
    esetben egy percig. Hívtam a Voda ügyfélszolgálatát, hogy mi ez.... persze rögtön
    közölték, hogy létező hívások meg biztos hangposta stb...
    Mondtam, hogy nem lehet, mert a nálam lévő telefon száma van mindig ott, amit
    soha nem veszek fel. A droid flegmán közölte, hogy márpedig a hívások valósak,
    és ÉN BIZONYÍTSAM, hogy nem volt hívás ott és akkor.
    Nosza, több se kellett, a szomszéddal irány az osztrák szolgáltató, ahol láss csodát,
    még a BEJÖVŐ HÍVÁSOKRÓL is tudnak listát adni... persze hogy kértük.
    Amint az várható volt, az osztrák listán nem voltak a megjelölt időpontokban fogadott
    hívások.... vajon ez hogy lehet?
    Ismét CALL Voda ügyfélszolgálat. Rögtön kezdődött a flegmázás, hogy létező hívásaim
    voltak, meg ugyan már, hogy az ő rendszerük ilyen meg olyan auditált meg szabványos
    meg másnak nincs gondja vele stb.... erre elmeséltem nekik, hogy a kezemben van
    az állítólagosan hívott osztrák szám fogadott híváslistája, ami nem passzol az ő listájukkal.
    Néma csend, egyeztetek a társosztállyal, türelmét kérem. 5 perc után visszajött a droid,
    és mind az előző havi, mind az adott havi összes nemzetközi kimenő hívásom
    költségét azonnal visszavonták. Kérdeztem, hogy mi ez a nagy sietség, és meg sem
    akarjál nézni az osztrák listát??::: :) :) :)
    A válasz az volt, hogy úgy tűnik, hogy adminsiztrációs hiba történt..... :)) :))

    Én meg ezt vagy elhiszem... vagy nem. Azóta érdekes módon még véltenül sincs
    nemzetközi hívás jogtalanul kiszámlázva. ...

    Két féle embert ismerek: aki túrja az orrát és aki ezt tagadja.

Új hozzászólás Aktív témák