Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CsodaP

    csendes tag

    Sziasztok!

    Tanácsot szeretnék kérni, akinek van tapasztalata.
    Sikerült beszereznem használtan egy ASUS EX-RX570-O4G kártyát, amivel a problémám, hogy hangos a hűtője.
    Nem tudom, hogy mennyire normális eleve, ahogy melegszik a kártya. Csak simán bekapcsoltam a gépet, egyedül az ASUS programja fut, és a kártya elindul 55 fok felé. Ekkor kapcsolnak be a ventik, lehűtik 45-48 fokra, kikapcsolnak, és ez ismétlődik.
    A hűtés lebontása + takarítás + pasztázás nem hozott érdemi változást.
    Maga a ház szerintem elég szellős, korábban egy ASUS 1050TI volt benne, és azzal simán tudtam még néhány játék alatt is minimális ventivel üzemelni (mondjuk nem is gamelek sokat vagy komolyan).
    Az "AMD-k jobban melegednek" ebben az esetben is igaz? Az normális, hogy ekkora hőfokon fusson a kártya érdemi terhelés nélkül? (Csak mert akkor nem sok értelme van ennek a félig aktív venti dolognak.)

    A kérdésem másik fele pedig az lenne, hogy mennyire érdemes beruházni egy Arctic Accelero III-ra vagy IV-re? Elsősorban a halkulás lenne a célom, mennyire halkak ezek a hűtők?
    Esetleg van valakinek tapasztalata konkrétan ehhez a kártya típushoz (kompatibilitás, stb.)?

Új hozzászólás Aktív témák