Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaborbol

    őstag

    válasz DopeBob #953 üzenetére

    Egy szerver eseten ez okes, harom szervert nem mentenek egy diskre semmikeppen, megosztott konyvtarba sem.
    Amire te gondoltal eredetileg az kb Backup exec. Van egy kozponti szerver es az kepes tovabbi szervereket "osszehangoltan" menteni.

    Az a baj 3 szerver eseten, ha az az egy disk megmurdal vagy elveszit a kapcsoltot a szerverrel (mondjuk az usb powersave miatt) akkor nincs mentesed kapsabol 3 szerverrol.
    Ennel a 3 kulso hdd is jobban hangzik, de ha ertekesebb cucc van rajtuk, akkor NAS, vagy kulon egy desktop gep raid1-el megosztva csak mentesre.

    Ha nincs ra penz vagy nem akarnak ra aldozni, akkor ird le egy munkalapra,hogy ez kene, erre lenne szukseg, irasd ala veluk es jol rakd el....

    Volt fonokom mindig monodogatta, hogy ird le a munkalapra a mentest amit csinalsz, irasd veluk ala, bla,bla,bla...

    Kezdo rendszergazda voltam, volt egy 3rd party adatbazis kezelo progi, egy 5-6 boltal rendelkezo ceg, a fo telephelyen a szerver.(windows xp rajta 1 db adatbazis fajl es abban tarolt mindent, szamlak, raktarkeszlet, ki-be meno tetelek, ugyfeltorzs minden)

    Atbeszeltuk parszor, ne delutan 5-kor mentesen a szerver, mert van,hogy leltarozni kell, vagy jon be aru legyen ejjel 11 utan->ok!

    Ntbackup-feladat utemezo- Hetfo-k-sz-cs-p-sz/irja felul a regit az ujjal: adatbazist lehuzza minden este 11:59-kor kuld hdd-re.

    Fel ev mulva csorog a telefon, nagy baj van, osszefosta magat az adatbazis nem lehet szogelni, hol a mentes. Ma szerda van akkor a kedd konyvtarba.
    Hat de az ures.
    Hetfo?
    Az is ....

    Ultem be a kocsiba, gyomrom okolbe,mire odaertem addigra ott volt ugyvezeto, cegtulaj, az adatbaziskezelo program supportja.

    Megneztem a logokat, a szervert minden nap kikapcsoltak delutan 4-5 kozott vagy kesobb, minden egyes rohadt nap, egyszer sem volt mentes,egyedul az en tesztmenteseim fel evvel ezelottrol.

    Hat ok nem tudtak, hogy nem szabad kikapcsolni a szervert, nem mondtam en nekik el egyszer sem, kulonben sose kapcsoltak volna ki....

    Felhivtam a cegunknel a raktarost, faxolja at a 6 honappal ezelotti mentes munkalapot, atjott, ott volt lepecsetelve, alairva az alltal aki allitotta, hogy nem mondtam neki soha, hogy este fog menteni a szerver:

    AZ UGYFEL KERESENEK ELEGET TEVE A MAI NAPTOL AZ ADATBAZIS MASOLATA HETFOTOL-SZOMBATIG AZAZ HETI HAT NAPON AT, ESTE 11:59-ES KEZDESSEL AZ F MEGHAJTORA KERUL ROGZITESRE.

    Hja ez, most mar emlekszem, remlik valami...

    Tanulj ebbol, ne esetleg a sajat karodon.

    Legy kreativ, ha van a szervereken nemi hely, vagy akar sima desktopon, akkor a legfonotsabb dolgokat mentsd keresztbe, rakj be egy linuxos gepet ha kell hasznalt vinyokkal, menjen a mentes legalabb 2 kulon helyre, sirj, konyorogj, fenyegetozz, enekelj nekik, dokumentalj es vedd a segged, es ellenorizd a mentest rendszeresen!

    Ahogy Kraft is mondogatja, meg kell veluk ertetni, hogy nincsbol nem lehet, ez meg ez kell, mert nem lehet mashogy megoldani.

    Nem veszitek meg, okes ossze lehet mindent takolni, de ha osszedol, es nyakig er majd a szar, magatokra mutogassatok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák