Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kraftxld

    Topikgazda

    válasz bazkozmu #10354 üzenetére

    Ne csináld, épp hasonló okoskodás miatt lőttem le egy 400 fős cég levelezését fél napra egy hete.
    Ka kicsit szerencsétlenebb vagyok, még most is az eseutil-al próbálnám megheggeszteni az 2TB-nyi email adatbázist.

    Sztori röviden, hasonló módszerrel csinált egy jóképességű kollega teszt rendszert (csinált egy plusz DC-t, átrakta a teszt hálóra, és mindkét oldalon kipucolta a nem szükséges DC-ket ntdsutil-el), aztán a másik jóképességű ember úgy gondolta, hogy ide a tesztrendszerbe márpedig kell internet, persze a legegyszerűbb módon. Sima router VM, egyik lába production-ban lóg, másik az elszeparált külön subnetben.

    Ezt mind szép és jó, de ezzel kinyitották az összes prod alhálót az elszeparált hálózatan a routeren keresztül, és gyanútlanul az ügyfél kérésének megfelelően klónoztam ide egy Exchange szervert.
    Ez pedig elkezdett visszadumálni a DAG-ban lévő tagjainak, szerencse, hogy nem volt elég hely, így adatbázist nem másoltam át.
    Az összes Outlook megrottyant abban a pillanatban ahogy az "elszeparált" hálón elindult az Exchange.

    Tehát lehetséges, de NE csináld.

    | MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Új hozzászólás Aktív témák