Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    Inkább hálózatos téma, de hátha csinált valaki már ilyet. Adott két darab, azonos típusú HP switch, amelyek között szeretnék link aggregációval két portot "trunkolni". Az aggregációk kialakításánál lehetőség van statikus, illetve aktív konfigurációra, utóbbi jelenti a LACP támogatást, ha jól értelmezem. Kérdésem, hogy melyik változatot szoktátok használni, illetve van-e arra sansz, hogy hurkot képezek ezzel a hálózatban?
    Jelenleg statikus konfiggal megy, mindkét switch-en két-két port (szám szerint is ugyanaz, bár ez szerintem mindegy) van link aggregációval összekapcsolva, és összekötve. Egy darabig azt hittem, gond lehet, mert eltelt jó néhány perc, mire egyáltalán pingelni lehetett az eszközöket az összekötést követően. Most megy minden, az egyéb portokra csatlakoztatott kliensek is aktív részesei a hálózatnak, és a biztonság kedvéért bekapcsoltam a switcheken a loopback detection-t ezekre a portokra. Az alapvető cél az lett volna, hogy a két switch között megduplázzam a rendelkezésre álló sávszélességet.

    Mindezek tükrében van-e valami, amit elk_rtam, vagy ennek így jónak kellene lennie hosszabb távon is?

    Köszönöm a választ! :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák