Hirdetés
- NVIDIA® driverek topikja
- Milyen alaplapot vegyek?
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- 3D nyomtatás
- Aggódhatnak a amerikaiak: a Huawei újabb lépést tett a modern AI gyorsítók felé
- OLED monitor topic
- Bambu Lab 3D nyomtatók
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
-
PROHARDVER!
A RAM (az angol Random Access Memory rövidítéseként), magyarul közvetlen hozzáférésű memória. Egy közvetlen elérésű írható/olvasható adattároló eszköz. A RAM tárolja a CPU által végrehajtandó programokat és a feldolgozásra váró adatok nagy részét. Az adatok csak addig maradnak meg benne, amíg a számítógép feszültség alatt van, kikapcsoláskor a benne tárolt adatok elvesznek.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szilard7
csendes tag
Sziasztok!
Egy B360-as Intel lapba tennék Corsair 3000mhz cl15 ramokat, mert a ramok adottak, és komolyabb lapot nem szeretnék. Gond nélkül fog menni alacsonyabb órajelen? 2666-ig támogat a kinézett alaplap.
Köszönöm!

-
koko52
nagyúr
válasz
tothjozsi96
#52692
üzenetére
Ha intel a lap akkor bármilyen páros megy majd mellette (csak a fesz egyezzen). Nekem két páros volt különböző márka, mhz és mentek szépen dual-dualban (1333 és 1600mhz). AMD már sokkal kényesebb, az teljesen bizonytalan.
-
mcs
veterán
Sziasztok!
Hamarosan vásárolni fogok Core i3 8100at és Asrock B360 Pro4 lapot. Első körben 2x4 gigás, CL15ös, 2400as HyperX Fury ramokra gondoltam, de van-e esetleg hasonló áron jobb alternatíva, amivel komolyabb kompatibilitási gond nem szokott fellépni?
-
Sziasztok!
Vettem 2x8GB DDR4 Corsair memóriát, 3000mhz-esek. Megy szépen a Dual Channel.
Az a kérdésem hogy a későbbiekben ha veszek még 2x8GB-ot, akkor ha azt szeretném hogy ugyan úgy menjen a Dual Channel akkor ugyan azt a memóriát kell vennem mint ami most van a gépben?
Vagy vehetek akár más márkájú memóriát csak egyezzen az időzítésük?Erre keresek választ, köszönöm.

-
pureez
csendes tag
Sziasztok!
Lehet hülye kérdés, de jár valamilyen kockázattal XMP 2.0 profil használata? Illetve mekkora teljesítménybeli különbség lehet 2133 és 2933 Mhz között? (Corsair 2x4GB 3000Mhz)
-
csucsotke
aktív tag
Sziasztok! Hát, hülye kérdés lesz, de vettem egy gskill ramot, és mindkét oldalán végig matrica van. Levenném a matricát hogy kevésbé melegedjen, vagy ez egy ilyen hővezető matrica lenne(mert fémes ha felhúzom)? Vagy nem hővezető, de a garancia miatt tették volna rá?
-
colossal89
tag
válasz
MasterDeeJay
#52683
üzenetére
Szia, nekem 2007-ben, volt egy több csatornás gamer modul párom belőle hűtőbordával. Megvoltam vele elégedve. Próbálnak mindig olcsóbb chipeket rápakolni a ramokra, hogy piacképesebb legyen. De semmiféle képen nem mondanám, hogy hulladékot gyártanának. A boltba sem hoztak vissza többet mint másik fajtából ami "nevesebb". Általános felhasználásra ezt raktuk a gépekbe meg kingmax-ot mindenkinek annó.
-
-
iegyetlen
csendes tag
Sziasztok!
Szeretném bővíteni a ram-t a gépembe, laikus vagyok ezért is kérem a segítségetek.
Alaplap: MSI Z87-G43 Gaming
RAM: Kingston Hyper CL9 PC1600 8GB (1600 MHz, 1,5 V) DDR3-RAM kit × 2
Még van 2 üres hely, aprón van pár DDR3 1600MHz CL9-es RAM 8GB-os RAM, gondolom ezeknek nem árt stimmelni, ezen kívül mire kell figyeljek?
Baj, ha más gyártótól venném a RAM-okat?
3×8GB-nak van értelme, vagy javasolt a 4×8GB?Köszi a segítséget előre is!
-
válasz
vaakuum
#52678
üzenetére
Hi,
Láttam másik topikba is írtál és írtak vissza.
Memória 3200-as de 3000-en használod az mind1. Teszt progi a gyári memót látja és teszteli.
Esetemben is 3400-as a RAM KIT és 3000-en stabil. [link](jelenlegi Bios-al) és a teszt itt látható (RAM-al semmi gond) tiéd viszont cserére/gariztatasra szorul.MD
L -
vaakuum
addikt
Hali! Jelenleg[ itt ] tart a teszt. Ez garanciális hiba lesz?

-
Submarine
senior tag
válasz
rantotthusi
#52674
üzenetére
Hali!
Proci, lap meddig kezeli (MHz) ? -
rantotthusi
tag
Sziasztok tudna nekem valaki segiteni abban hogy a ramjaimat meghúzzuk kicsit? szeretnék egy kis többletet kinyerni belölük
Van 2x4Gb geil evo veloce és 2x4Gb Hyperx Fury 1600 mhz es ramom! Ezekből esetleg ki lehetne nyerni némi pluszt? -
Ice&Lime
veterán
Sziasztok!
Van valamilyen összegzés, táblázat, amiben benne vannak a ddr3 és ddr4 ramok sebesség és órajel szerint, egymáshoz viszonyítva, és össze lehet hasonlítani hogy pl. egy ddr3 1600 cl9-es ramhoz képest mennyi többlet van, ha egyáltalán van valamennyi egy ddr4 2400 cl15-höz.
Ddr4-ről van külön táblázat meg ddr3-ról is, de egyben lenne jó az egész, összehasonlítva. -
Tam1878
csendes tag
Sziasztok! Nem tudom, hogy jó helyre írom-e a problémámat, de őszintén szólva jobb ötletem nincsen.
Szóval adott egy teljesen új gép, új rendszerrel, amelyik az első napon produkálja a "MEMORY_MANAGEMENT" kékhalált, majd utána több egyéb másik problémát (SYSTEM_SERVICE_EXCEPTION, DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL).
A RAM egyébként 2x8 GB 3200 Mhz Vengeance LED DDR4 KIT - na nem mintha véleményem szerint túlságosan sokat számítana. Ehhez társul egy Asus ROG STRIX Z370 F Gamig alaplap, ami a manual szerint a B2-A2 foglalatot szereti a legjobban, ezért érdemes oda helyezni a ramokat, ha csak nem 4 darabbal rendelkezünk. Na már most ebben a behelyezési sorrendben, a gép elindult, de a monitor nem kapcsolt be, az alaplap DRAM checknél megáll és nem történik semmi, majd újraindul és megint megáll ugyanott.
A ramok egyébként külön-külön sikeres gép indítást eredményeznek bármelyik slotból indítva, bár hozzá kell tennem, hogy az egyik modul a windows memóriadiagnosztikája szerint egyszer produkált egy hibát.
Másik esetben, amikor a modulokat B1-A1 foglalatba helyeztem (ezt közvetlenül az első napon, amikor is folyamatos kékhalálok fokozták az új gép vásárlása utáni mámort) a gép elindult, majd 4 napig nem szólt egy szót sem. 4 nap elteltével újra "MEMORY_MANAGEMENT" kékhalál, majd újraindítás után a gép nem jut el a boot fázisig, csak DRAM check és újraindul. Alaplapból elem ki, majd a gép indul és rá 2 napra (ez a tegnap este) ugyanez a hiba ismét!
Összességében tehát, a modulok külön-külön életképesek, bár ugye az egyik a kettő közül a diagnosztikánál hibát talált, viszont dual channel-ben az alaplapi elem kiszedése nélkül már nem akar bootolni a gép.
Mi lehet a probléma? Szimplán gyári ram hiba és küldjem vissza? Vagy valahol máshol kéne keresnem a problémát?
-
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52669
üzenetére
Ha hiba van pirosan jelzi, nem törlődik újrafutás esetén.. Írja h hányszor futott már le.
-
válasz
NdrewSunix
#52663
üzenetére
Memtest86 lefutott, de közben elaludtam, mire felkeltem már újra csinálta. Ha hiba van akkor is fogja magát és újrakezdi minden szó nélkül?
-
zgmzgm
tag
Kérdés hátha valaki tudja?
Van
1 db 2 GB DDR2 800MHz ram-om
és
2 db 2x2GB DDR2 667MHz ram
Melyiket rakjam bele a gépbe? Melyik változattal nyernék többet?
Esetleg mindhármat (lehetséges?) ?

-
-
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52661
üzenetére
Hidd el h sok mindent kihagy, nálam hibás ramot jónak látott memtest pedig hibásnak és valóban hibás volt. A memtestet usb-re kell rakni mint indító (boot) lemezt és arról kell bootolni. Ne a winest használd. Memtest oldalán megtalálsz mindent.
-
-
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52659
üzenetére
Minden teszt fusson le legalább 3x. Winfosos teszt sz.rt sem ér, mert kihagyja amit a win használ.
-
Memtest64 -et meddig kell futtatni, hogy biztosra vehessem a ram jó állapotban van?
Van a windows 10-nek is egy ram tesztelő lehetősége (windows memóriadiagnosztika), ez is jó amúgy?Köszi!
-
-
válasz
Ice&Lime
#52654
üzenetére
Ha a játék kevés RAM-ot használ, akkor mindegy, hogy 2x4 vagy 2x8, és igen, a működés természete a lényeg.
Igen, csak IGP-nél ilyen hatalmas az eltérés. Dedikált VGA mellett sokszor egyáltalán nem is számít, hogy van -e dual channel, gyakorltilag 0 jelentősége van; persze kivételek azért akadnak itt is, pl. BF1.
Viszont ha tényleg ilyen régi játékokkal akarsz játszani, mint amikről eddig írtál, akkor lehet, jobban járnál +4GB RAM-mal, mint ha a 4GB-os RAM modulod mellé vennél mondjuk 10-12k-ból egy R7 250-et használtan.
-
Ice&Lime
veterán
válasz
Fred23
#52653
üzenetére
Itt az, hogy 2x8GB van a példában vagy, hogy egyébként jelen esetben 2x4GB-ról lenne szó, az ugye teljesen mindegy, mert maga a működés természete a lényeg?
Ez sajnos rengeteg eltérés.
Ez csak IGP-nél van így?Egy nagyon fontos kérdésem volna, ha lenne mégis dedikát/külsős VGA kártya és maradna a single channel a 4GB-rammal, azzal is lenne ez a probléma, vagy ott arra már nem vonatkozik?
-
-
Ice&Lime
veterán
Előre már megvettem egy darab ram modult.
Szerintetek az működik, hogy veszek hozzá egy másik ugyan olyat, és nem lesz gond, hogy nem kit-ben volt, és működni fog a dual channel mod? Vagy alaplap fűgő is? -
koko52
nagyúr
válasz
altair5462
#52645
üzenetére
Nekem is volt dolgom J&A ddr3 1333 mhz rammal. Ismerős gépébe szereltem, mai napig működnek (kb 6 évesek)
-
#24845312
törölt tag
válasz
altair5462
#52647
üzenetére
J&A márkanéven futnak azok a RAM-ok, tajvani cég gyártja őket. Nekem DDR4-es RAM-jaim voltak ebből a márkából, árban ezek voltak a legolcsóbbak, de működési probléma nem volt velük.
A gyártó oldala pedig ez: http://www.j-a.com.tw/ -
Submarine
senior tag
válasz
altair5462
#52645
üzenetére
Hali!
LJ RAM Enterprises-ról már hallottam, de az egy földmunkákat végző cég Pennsylvaniában.
-
altair5462
csendes tag
Ij márkájú RAM-okról hallott valaki?
Megbízhatóak ? -
-
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52641
üzenetére
Bocs ez a fos szöveg bevivő rendszer megkavarta. Tehát a Milyen ramot vegyek topicban a téma tudnivalók alatt találsz egy linket rá.
-
-
sanderx
csendes tag
Sziasztok, egy kis segítség kellene, ebben a témában.
Adott 6x2 gb Micron ddr3 sdram 1333mhz, ez van most a gépben, a gép Dell Precision T3500.
A kérdésem az lenne, hogy érdemes lenne e bele rakni egy,
Kingston 8GB DDR3 1600MHz HX316C10F/8, úgy hogy kivenék 2x2 gb ramot?
Válaszotokat köszönöm. -
Valakinek ezzel a rammal tapasztalata B350 lapon esetleg? (Ryzen cpu mellett)
Gskill F4-3000C16D-16GISB
-
TomX
tag
Sziasztok!
I3-7100-hoz vehet 3000mHz-s DDR4 ramot?
Előre is köszi.

-
Azt mondják a Ryzen topikban, hogy a ram összefoglalóban a kis táblázat az időzítésekről inkább csak Intelre valós. Ez igaz lehet, hogy Ryzen mellett máshogy érvényesülnek ezek? Azaz lehet mégis jobban megéri magasabb frekvencián használni a ramot, mint kisebb időzítés alacsony frek. mellett?
-
-
Bertu
csendes tag
Próbáltam, nem segített.
Olvastam egy olyat is, hogy mivel AMD processzor elhajolhat a behelyezésnél, az is okoz ilyen hibát, lecsekkoltam ezt is, nincs ilyen probléma, tökéletesen a helyén van minden szál. -
Bertu
csendes tag
Sziasztok!
A napokban vettem a régi AMD fx 4130 am helyére egy fx 6200 at.
Alaplapom: GIGABYTE 780t-d3l
A régi procival 2 darab 4 GB os RAM üzemelt hibátlanul 8 GB ként.
Az új processzor behelyezésével viszont bent van a két modul de a windows a "Rendszer" menüpont alatt a következőt írja: 6 GB (3.98 GB usable)
Próbéltam felcserélni a modulokat, próbáltam "msconfig" alatt a maximális RAM ot beállítani de semmi.
FONTOS! A 2 RAM ot egy másik gépben kipróbáltam, hibátlanul üzemelnek.
Ami még érdekes lehet, hogy az alaplap 2 foglalata közül az egyik foglalatban mindkét RAM jól működik a másikban viszont egyik sem, konkrétan nem indul el az sz.gép ha csak abban van RAM.
Lehetséges lenne hogy az egyik slot ment tönkre? Vagy csak valami letiltaná azt a portot? Esetleg egy windows re-install megoldaná?
Válaszokat köszönöm. -
Handemour
csendes tag
Sziasztok.
Dell E5550 laptopba vettem új ramokat. Eddig 2x4GB volt benne, ezt cseréltem volna 2x8GB-ra. Megnéztem a listán és az enyém Broadwell, tehát befogadja a 16GB-t.Találtam olcsóért Patriot SO-DIMM 8GB DDR3 1600MHz CL11 Ultrabook Line ramot ami pont jó mert 1.35 V-os.
"Szerencsém" volt mert ugyanebben a boltban volt még egy "felbontott, újszerű" 4 ezerrel olcsóbban, szóval megvettem azt + mellé egy vatta újat.Kihúztam a laptop aksiját, kicseréltem a ramokat, aksi vissza, bekapcs és ... semmi. Se kép se hang.
ITT megnéztem a hibakódokat a 2. E-series Diagnostic LED's menüpont alatt és az alapján nekem a 3,1 3,2 3,3 3,4 a problémám mert az a led villogott.Ezután jött a csereberélés. Felcseréltem a két ramot, semmi. Utána csak a felbontottat raktam be, semmi. Utána csak az újat raktam be, végre elindult. Memtest szerint az új ram hibátlan, viszont a felbontottal nem hajlandó elindulni sem.
Most ott tartok hogy benne van a jó 8GB-os + mellé beraktam a régi 4GB-ost.Gondolom ezek szerint döglött a felbontott ram? Nyilván nem véletlenül küldték vissza. Szerintetek? Nekem eddig terjed a tudásom.
Azt sem értem hogy a nevük 100%-ban megegyezik de külsőre nemigazán hasonlít a kettő: -
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52623
üzenetére
Főleg h Ryzen rendkívül válogatós ramok terén.
-
-
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52621
üzenetére
[link]
5:30-nál az összegzés.(Itt láthatod h Ryzennél sem dob sokat)
-
válasz
koko52
#52620
üzenetére
Én is kicsit bizonytalan vagyok abban, hogy lesz-e bármennyi különbség is láthatóan a kettő között. Esetleg játék közben, amit szintén csak néha játszom.
Többször olvastam, hogy egyesek szerint a Ryzen mellé minél gyorsabb ram kell, ezért gondoltam csak a cserére. Nem tudom ennek mennyi létjogosultsága van és mennyire komoly egyáltalán. -
koko52
nagyúr
válasz
NdrewSunix
#52619
üzenetére
Az OC soha nem garantált, ezért jelzik neked az alaplapnál zárójelezve. Én nem cserélném, hacsak nem 7/24 munkára használod, vagy szerverközpontod van. Minden más esetben az érezhető gyorsulásod kb zéró...
-
Jó reggelt!
Ez a ram menni fog xmp - vel 3000 MHz-en MSI B350m Mortar lapon?
Gskill F4-3000C16D-16GISB
Megnéztem az msi oldalán 2400-at ír alapból.
Érdemes cserélni az én 2400-as cl15-ös gskillem erre?
-
válasz
Hopkins_001
#52617
üzenetére
Egy ugyan ilyet mellé csapsz és csokoládé. 😎😀
-
Hopkins_001
tag
Sziasztok!
Van jelenleg 1db Kingston HyperX KHX1600C10D3/8GX
Szeretném bővíteni legalább 16GB-ra.
Az lenne a kérdésem,hogy tartsam meg a mostanit és vegyek mellé 2x4gb-t vagy inkább legyen teljes csere 2x8ra? -
pityuszan
csendes tag
Üdv!
Érdeklődnék, hogy megéri e teljes ram készletet váltanom vagy elég, ha csak pótolom ugyan olyannal.
A konfig:
Lap: MSI z370 krait gaming
Cpu : i3-8100
Vga: MSI GTX 1060 GAMING X 3G
Ram: KINGSTON 2X4GB DDR4 2133MHZ -
koko52
nagyúr
válasz
LaCorb
#52611
üzenetére
Volt itt egy hasonló probléma pár hónapja. A hűtőt ejtette rá a tüskékre a kolléga. Neki a foglalat sarkánál, szélénél görbült el egy láb és nem látta a ramokat. Egyengetés után helyreállt. Ellenőrizd, hogy tuti egyenesek e a tüskék. Ha pici görbeség maradt már hiba lehet. Csak másik rammal vagy lappal szűrheted ki hol a hiba, de ha csak az A slottot nem látja akkor valószínű a tüske lesz a hiba.
-
LaCorb
csendes tag
Üdv!
Sokat látottaktól érdeklődnék az alábbi problémáról. Vettem egy Asrock Z97M- Pro4 lapot. Szerelgetések közepette és fáradsággal megfűszerezve, megnyomtam a CPU foglalat egyik tüskéjét. Visszaegyengettem óvatosan, látszólag minden a helyén van. Viszont csak ezután a malőr után jutottam el oda, hogy teszteljem is a lapot.Jelenlegi H87-HD3 lapom egy 4790K és 4db G.Skill 8Gb memóriával üzemel. Minden patent. Az új lapban viszont az A foglalatban egyáltalán nem látja a ramokat. Egész pontosan 2db F3-1600C9D-16GSR és 2db F3-1600C9Q-32GSR modulról van szó. Mivel történt ez a foglalatos incidens ezért nem tudom, hogy milyen irányba induljak el. Keresek szakit aki be tudja vizsgálni az alaplapot, vagy valahonnan kerítsek más ramokat és kompatibilitási problémákra gyanakodjak?
Köszi -
koko52
nagyúr
válasz
metalbambi
#52608
üzenetére
Milyen procival megy? Fesz lett emelve ramhoz (3000mhz-1.35v)? CPU-t is húzd egy picit az is segíthet.
-
metalbambi
tag
Sziasztok!
Felmerült egy problémám, amivel még nem találkoztam...
Adott egy 4es memória kit...
A 4 modul együtt nem működik, az alaplap memória hibát ad.
Ez eddig így elég sima történet, semmi extra

Viszont...
Az 1ik modul csak akkor működik, ha max 2 darab van a lapban, ellenben a maradék 3 modul működik egymás mellett is...1, A memória hibátlan, hiszen működik...
2, A lap memória támogatásában ugyan nincs benne ez a kit, de logikusan végig követve, ha nem támogatná, el sem kellene indulnia... (vagy csak alapórajelen indulna, amit szintén nem tesz a 4 modul)
3, alap órajelen sem indul el a 4 modul egymás mellett
4, Az összes létező kombinációban (SLOT-Modul-darabszám) végigpróbáltamElőfordulhat, hogy csak szimpla támogatási hiba lenne?
Esetleg van valaki Debreceni akinek a lapja támogatja, és letesztelhetném nála?Előre is köszi az ötleteket!
-
Damyen
újonc
Igen két oldalas.
Köszönöm a válaszod, így már érthető minden.

-
Damyen
újonc
válasz
Submarine
#52604
üzenetére
Igen én is erre tudok gondolni, hogy slotonként 2 giga és így jön ki az is, hogy 3 giga megy most az 5 ből.
Stabilan megy, ráadásul a ramok tuti jók, mert ezelőtt másik lapban mentek normálisan, csak ebben megy így, hogy 3 gigát ismer csak fel.
Akkor ezek szerint a 4 gigásból csak a fele megy, és az 1 giga pedig normálisan.
Az lesz a legjobb szerintem, ha cserélem őket 2x2 giga kitre. -
Damyen
újonc
Sziasztok,
Segítségre lenne szükségem.
Van egy Gigabyte p35-ds3 alaplapom [link] és van benne egy samsung 4 gigás 800mhz-s és egy kingmax 1 gigás 800mhz-s memória, ez összesen 5 giga lenne, de csak 3 gigát lát.
A bios is, tehát nem az oprendszerrel van a gond. Elméletileg az alaplapom 8 gigát képes kezelni, na most azt nem tudom, hogy ezt a 8 gigát slotonként 2 gigával kell érteni vagy mindegy ha 1 slotba tennék 8 gigát akkor is látnia kéne?
Valaki tudna segíteni, hogy miért csak 3 gigát lát a gép?Előre is köszönöm.
-
Sziasztok!
Venni szerettem volna 2x4gb patriot 3000mhz-es ddr4-es ramot, mert néha kevésnek érzem a jelenlegi 8gb-ot amit kb 1,5-2 éve vettem.
Ránézek az árakra és a duplájába kerül mint anno... Mi a büdös búbánat van a pc alkatrészek piacán? Az egy dolog hogy vga-t már nem lehet emberi áron kapni, na de ramot sem?
Ezeknek (a kartelen kívül) mi tolta fel az árukat?
Új hozzászólás Aktív témák
- 2db Kingston FURY 64GB KIT DDR5 - 5200 MHz Beast
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.SKILL Trident Z5 RGB 7800MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Kingston Fury Beast 4x32 GB DDR4 RAM 3600MT/s CL18
- BESZÁMÍTÁS! 32GB (2x16) ADATA XPG Lancer RGB 7200MHz DDR5 memória garanciával hibátlan működéssel
- Kingston FURY 32GB (2x16GB) KIT DDR4 3600MHz CL16 Renegade Black - Garancia: 2034.10.07 ALZA
- Apple iPhone 13 128 GB Fekete 1 év Garancia Beszámítás Házhozszállítás
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Ryzen 7 3700X / RTX 2070 Super / 32GB DDR4
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 13400F 16/32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Apple iPhone 14 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- LG 27GR83Q-B - 27" IPS / QHD 2K / 240Hz & 1ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DisplayHDR 400
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest









Ezeknek (a kartelen kívül) mi tolta fel az árukat?
fudi2002

