Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Male

    nagyúr

    Na akkor ide írom a táphalkításomat.

    Az alany egy Coolink AP-400DX, 350W, Aktív PFC, dupla venti (hőmérsékletfüggő szabályozás). Előszöri kiraktam a gép tetejére fejtetőn (elég hosszúak a vezetékei hozzá), mert a proci felmelegítette, és mindig felgyorsult benne a venti. Ezután a ventiket kiraktam a külsejére, ami hátul volt, az ezután is kifelé fújt, viszont ami az alján volt (a gép tetejére helyezés után ez felfelé néz) azt megfordítottam, most az is kifelé fújja a levegőt. Ezután sorba kötöttem őket a gyári belső csatlakozóra. Így most induláskor nem mennek a ventik rajta, majd ahogy felmelegszik először elindul a hátsó venti (kb 3 voltot kap ilyenkor), és ha tovább melegedne, akkor beindulna a felső is (a feszültségarány kb 2:1-hez, mert az egyik 0.13 a másik pedig 0,23 amperes a gyári adat szerint), de eddig még nem melegedett fel ennyire (tulajdonképpen teljesen hideg kívül már ezen a fordulatszámon is). Így megbízhatóbb maradt, mintha csak egyszerűen leveszem a venti feszültségét, mert ha nagyon bemelegedne, akkor a tápból kapott feszültség felmenne 12 voltra, ilyenkor a hátsó venti 8 voltot kapna, a felső pedig 4-et, így mind a kettő menne és lehűtené a tápot.

Új hozzászólás Aktív témák