Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Freddy76 #7785 üzenetére

    A világért sem akarok vitatkozni veled, mert tény hogy van szórás, de nekem úgy tűnt hogy jellemzően alacsonyabbat mért a Fuji mint a Nikon (azonos zár/rekesznél) szemre azonosra exponálva.
    Ha otthon leszek ( megint csak 2-4 napra :U ) akkor csinálhatok pár összehasonlítást (persze a nem egyszerű, mert ha minden fixen rögzítek akkor is eltérhez az eredmény a két vázon, szemre korrigáltam ha volt eltérés, jobbat nem tudok).
    Pl csináltam a keresőről is összehasonlító képeket, annak olyan eredménye lett, hogy fel se töltöm, mert nem hinné el 10 emberből 8.
    X10el keresőre tapadtam(1,17×es kukucska van az 5K1en), és P módban ill M-ben is megeresztettem hogy lehessen látni milyen 'világos' tud lenni az EVF. Ok, persze lagol is egy kicsit sötétben, de kb FF váz ovf méretű világos éles keresőért cserébe ez engem nem nagyon zavar :). Focus peaking meg nagy királyság, főleg akkora méretben, főleg 3/10es nagyítással :).

    Szal csinálhatok iso összehasonlítást, de végigfotóztam egy lagzit hétvégén a Fujival, csak mosolyogtam a képeket nézve, marhára nem kell ehhez semmilyen szintetikus összehasonlítás; de kérésre csinálok, persze...
    Kint volt a kocsiban a full nikon szett (féltem hogy kevés fénynél hogy fog fókuszálni a fuji, de annyira a fény sem volt kevés, meg jellemzően 3,2nél nem rekeszeltem lentebb) , de csak X10 pótakuért mentem ki (párom azzal tolta) :). Majd frankó lesz egyébként összejavítani a képüket, pl a tortás (villany lekapcsolva csak rejtett világítás volt) képeknél a nagytesó fölé, a kistesó alá lőtte be magát; de még jpg-ből hasonlóra hozható.

    Egyébként csak kíváncsi voltam hogy az eredetileg összemértek szenzorokhoz képest hol van... Nagyjából a 6400 dob olyan eredményt mint a 3200 a nikonon, ami kb 1250 volt az 5000en. Igaz, általában 1/30ra lövi be magát, és fw frissítésig(?) nem tudja azt amit az X-M1/X-A1, hogyha érzékeli hogy mozog a téma, akkor 1/250 vagy akár 1/500is is feltolja a záridőt. De hát pár röccintés hüvelykujjal odanézés nélkül (bal alsó sarokban csak azt lesem hogy A vagy M van) vagy mire a szememhez emelem már 1/60 vagy 1/125, annyira könnyű megszokni hogy hihetetlen, pár nap után szenvedés minden más vázzal :).

    [ Szerkesztve ]

    Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html | https://www.strava.com/athletes/99769725

Új hozzászólás Aktív témák