Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz MC Pite #10322 üzenetére

    Nem csinál hülyeséget a DxO. Erre jópáran rájönnek és elkezdenek erre hivatkozni, ha ajánlani kell valamit. Ez még nem a tömeg, csak úgy 1-2 hülye pixel peeper, mint jómagam és aki ad is ezekre (túl azon, hogy milyen végső pontszámot kap egy adott cucc). Aztán divat lesz: már mindenki a DxO-ra hivatkozik. Aztán 1-2 ember szemét ez elkezdi csípni. A demokráciában ők az egyenlőknél is egyenlőbbek akarnak lenni - meg amúgyis, veteránok! - és elkezdődik a mese, a vagány vagyok sztori, hogy amúgy a DxO komplett hülyeség, nem kéne kukkolni. Jön a másik is, kicsit fáziskésik, de még azért nagyjából időben kapcsol, hogy hééé, ez király, 100 légyből 99 eszi a szart, 1 már nem eszi, árral szemben úszik, úúú akkor én is, ez most még menő meg úgy alapvetően jól elsüthető. :) Erre aztán még egy páran ráébrednek, és a végén a nagy DxO-hype-ból lett egy szépen fejlődő DxO anti-hype, ami sokmindent mutat, csak azt nem, hogy az ember vajon tudja-e, mit csinálnak DxO-ék. De itt van egy kemény mag. Jó néha egymás fenekét tisztára pucolni, nem akarja egyik-másik friss okostojás sem, hogy évekig b*gassa őket egy fejősboci, mert az illető nyúbi, így aztán beáll a sorba és mikor már elkezd leülni a DxO téma, egyszercsak megint ráhivatkozik valaki és említett hősünk kifakad mérgesen, hogy hagyjuk már ezt a déikszót, hülyeség az egész. Aztán pedig jön az olyan magamfajta, aki még sem a Photozone-ban, sem a DxO-ban nem csalódott és megmondja a magáét jól. Aztán jön egy kisebb csend. Vagy egy lavina. Ki tudja, mert ebben nem fogok részt venni. De ha a fél világ fotós közössége rájuk van függve, ad a véleményükre, csakúgy, mint a dpreview-ra (amit én pont a legkevesebbe nézek egyébként említett 3 közül, de a paramétereket lelesni jó), az szerintem több annál, hogy "ezer légy nem tévedhet". Szóval.. én spec azt látom, hogy a ló egyik oldaláról bukik át a jónép a ló másik oldalára az aktuális széljárásnak megfelelően, egyszer nagyon szeretünk valamit, aztán nagyon utáljuk, egyszer ajánljuk, máskor nem ajánljuk, nyáron menő, télen ááá nem menő, biztos hideg van. A másik ez a nagy megapixeltől való félelem, kb. lassan defaulttá válik itt az, hogy óóóó nem jó az semmire és csak a baj van vele. Azért titokban örülök, hogy már nem a 36MP-vel dobálóztok, hanem a 24 is probléma, meg annak a fájlmérete is, fuck yeah, haladás ! *izzadó homlok megtöröl* Holnapután már a 16 is sok lesz, de komolyan.. és egyébként is, .. fejlődnek a tabletek is, az ARM nem bír rendesen PS Mobile-t csak 10 MP körül, utána nagyon belassul, karcsú a Rockchip na, hagyjuk a picsbe, D40+18-105 ollé ollé ollé :DDD ;]

    Én holnap Bp, mire éjjel hazaesek, szét legyen ám köpködve, de rendesen. :U
    [unalom off, flame on] :W

    Jócakát :U

Új hozzászólás Aktív témák