Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • UberMutant

    őstag

    válasz C. s. #1937 üzenetére

    szerintem egy tujánál gyorsabban nő, és nagyban függ mekkora a vásárolt növény. 2 méterest is lehet kapni, nyilván megkérik az árát.

    azt vettem észre, hogy a felfelé növő hajtást ha levágom, akkor felfelé nem nő annyira később, ezt érdemes meghagyni. estleg adni neki növesztőtápot és vizet.

    egy nagy előnye, hogy jobban bírja az éghajlatot, mint a tuja, nem gombásodik stb.

    de hátha van valakinek konkrét növekedési összehasonlítási alapja.

  • UberMutant

    őstag

    válasz C. s. #1939 üzenetére

    nem láttam még rajta semmilyen kártevőt.
    a buxussal / puszpánggal nincs rokonságban. ez valami almaféle, de örökzöld.

    szerintem azért kertészetben is kérdezzétek meg, hogy ismert-e betegsége.

    nálunk (Bp) 2 méter magas sövénysorok vannak belőle szabadföldben térelválasztónak, meg teraszokon cserépben is tartják.

  • UberMutant

    őstag

    válasz C. s. #1941 üzenetére

    photinia red robin a red robin egy fajtaneve a nemesítettnek.
    hát, akkor nem jó, ha érzékeny a lisztharmatra.

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1934 üzenetére

    japán babérsom pl, örökzöld lomblevelű
    3-4m magasra nő, nem igényel metszést, de lehet vele formázni, viszonylag lassan nő, 4-5 év alatt éri el a kifejlett magasságát
    azért fontos neki a félárnyék, akár árnyékos hely, mert túl sok naptól "megégnek" a levelei

    borostyánból létezik fehér szélű is, talán variegata álnéven, ahogy a babérsomból is

    ami nagyon gyorsan nő, japán kecskerágó, őt viszont nagyon szereti az amerikai szövőlepke, kárt igazából nem okoz, de esztétikában csúnya, fehér pókhálószerű anyaggal vonja be a leveleket, nagyobb kártevője a pajzstetű, az akár meg is ölheti teljesen
    saját tapasztalatom vele, a szövőlepkét csak úgy lehetett likvidálni, h folyamatos huzatban van a növény, ami atéglakerítés altt volt mind ellepte, de afölött már nem jelent meg, pajzstetű nálunk egyiket sem bántotta, pedig rengeteg volt a kertben
    metszést nem feltétlen igényel, de lehet vele formázni, és téyleg nagyon gyorsan nő, örökzödek közül talán a leggyorsabban

    szerk:
    korallberkenye is viszonylag gyorsan nő, abból érdemes fává neveltet venni, de őt érdemes sűrűn nyírni, az új hatjások adják meg a szépségét, azok vörösek, az idősebb hajtások bezöldülnek, nálunk semmi nem támadta meg

    szerk:
    UberMutant
    tujából is van brutálisan gyors nővésű. a "rakéta" pl olyan:) neki viszont biztosítani kell a folyamatos tápellátást, különben nem lesz szép és gomba is hamarabb megtámadja
    az enyém fenyő tövébe került, nem sokkal nagyobb mint bő egy éve ültetés után, de erre is számítottam, és nem is szeretném 2m fölött látni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Rive

    veterán

    válasz C. s. #1934 üzenetére

    nem igényel semmi gondozást... gyorsan is növekszik

    A kettő eléggé egymást kizáró jellegű, de talán tűztövis?
    Gyors növekedésből adódóan évi metszést igényel.
    Nevéhez illően valami gyalázatos módon 'kaparós' (metszésnél hátrány, gondozáshoz solymászkesztyű előny...).
    Viszont szép. Szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1946 üzenetére

    esetleg kombinálni is lehet őket, elölre fű, háta mögé futósan fehér borostyán, esetleg fagyal, magyal, ezeket mindig keverem ( : de mindkettő szép
    babérsom lenne az igazi, de lassan nő

    kert nevében is köszönöm, mivel élőlények nem tárgyasítom őket, nem ők vannak vendégségben nálunk, hanem épp fordítva ( : csak ezt szeretik elfelejteni az emberek

    a múltkori tuja-gomba téma miatt átnéztem az összes tuját, ahol láttam kérdőjeles részt eltávolítottam, egy picurkát viszont likvidálni kellett, belülről felemésztette az a mocsok, nem volt elég életösztöne a növénykének, de ma ültettem a helyébe másikat

    a leanderem magokat hozott, de eltávolítottam őket, ne szívják le az energiáját, virágzik is:)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1950 üzenetére

    kombinált ültetés alatt azt értettem hátulra pl borostyán, ott nem fontos a mélység, 20-30cm-en is elvan, max pakolgatni kell az indáit, ahhoz azért sok idő kell, h nagyon megugorjon
    szomszéd háznál van egy nagyon öreg, 20-30-40 éves is lehet, 4-5m-rel a mi épületünk szintje alatt kezdődik a szomszéd épület, nemhogy hozzánk jött fel, hanem már a tűzfal tetején van, kb 15m, rengeteg indával, de ő nem ma kezdte ( : fiatalon nagyon könnyen kezelhető, csak rakosgatni kell az indákat merre menjen, ami felesleg az levág, az öregnél is úgy csinálom, mert ha rajta múlna a világot is befonná
    elé meg egy pampafű, és télen-nyáron lenne takarás, nyáron pedig a pampafű látszana csak
    ha már pampafű, tegnap döbbentem rá h engem jól átvertek tavaly ((( : rózsaszín virágút vettem, idén meghozta a virágot, akkor sem esett le h nem rózsaszín, hanem a natúr verzió, fitoland oldalát nézegettem akkor esett le :d
    ez kb 1,5 hetes kép, azóta már fél m-es a buga, van rengeteg friss képem, de úgy látom megtelt a havi feltöltési limitem ( : ezüstös pampafű
    egy kis tuja halt meg a kert legelején, a belső szegletbe csináltam egy mini sziklakert szerű dolgot tujákkal és a vörös korallberkenyével, sajnos a szomszéd srác nem gondozza úgy őket mint én, és mindig én sem tudok ott lenni, egy embernek pedig sok a kánikulában maga a locsolás is
    a gömb tuja egészséges, gyönyörű, van egy párja is kicsit fentebb, az valamivel kisebb
    a pampafű maga alatt mindent elnyom mikor már elég nagy, nincs esélye megtelepedni semminek, előző hsz-ben elírtam, nálunk 2-3m a magassága és kb 2m a szélessége, jelenleg a "törzse" már több mint fél m átmérőjű, ahhoz képest h a fitolandos néni tavaly azt mondta nem főg nőni az ültetés évében, már tavaly őszre is megvolt a 2m magassága
    sajnos szűkös volt a bügyé' - jogilag nem az én kertem, csak egyébként ( : - , ha rajtam múlt volna sokkal gazdagabb lesz a kert, de ezért a pénzért is állandóan birkóznom kellett folyamatosan, de ha összejön akkor folytatom a kertet, még több fű lesz, szavanna sarok ( : és egy bambusz is jó lenne a pampafű mellé a sarokba, dézsában

    talajtakarónak a csenkeszt választanám, örökzöld, alacsonyra nő, viszont terjedelmes, bár akkorákat ami nálunk van még nem láttam sehol, a legnagyobb legutóbb 80cm átmérőjű volt, a zöld csenkesz sztem valamivel szebb mint a kék, bár ez szubjektív, növésük is kicsit eltér, de nyírni nem kell őket, itt szépen látszanak egymás mellett, a méretük az nem, de csnáltam egy dobozzal képeket, amiből látszik mekkorák, azt nem tudom autós történetet h tolerálnák

    van egyébként növény védelem, saját kertben sem lehet fát kivágni, talán bokrot sem, ha az önkormányzat úgy rendeli, csak jegyzői engedéllyel, ezt akkor tudtam meg, mikor már kiírtottuk az őserdőt, ami miatt rovar paradicsom volt a kert és ne szellőztek a falak, mivel 100 éves épület így ez a felállás nem volt a legvidámabb
    egy japán birs volt amivel rengeteget kellett birkózni, lehetett vagy 30 éves, de soha nem nyírták, nem kezelték, valami mocsok féregszerű rovar telpedett meg rajta, nem lehetett kiírtani, sztem már teljesen beleette magát az ágakba is, hiába vágtam le teljesen nullára az ágakat, ahogy jöttek a hajtások már lepték is a férgek, nagy műtét volt minden gyökerét eltávolítani
    korábban már mutattam, ebből ez lett

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1953 üzenetére

    ha annyira kicsi a hely akkor semmiképp, persze sok más fűféle is van, pampafű nem járda mellé való, durván vágnak a levelei
    anno rózsaszínként vettem, leírásokban az volt nem echte' rózsaszjn, hanem barnás árnyalat, meg leginkább október végén jön a virág, ezzel szemben szeptember legelején itt volt a virágja, én meg úgy megörültem nem is esett le h ez nem az amit én kértem ( : de sebaj, megtarcsuk' :d ha úgy adódik veszek egy rózsaszín virágút is, van még hely
    csenkeszeket 700ft-ért vettem egyik oázisban, belefértek a tenyerembe, annyira kicsik voltak :) azóta sem láttam annyiért sehol, nemrég vmelyik obiban 4e ft-ért volt kirakva ( :
    ha olyan kell ami olcsó porcsinka, vagy porcsin rózsa, nagyon szép rikító színű virágai vannak, igénytelen, a közvetlen napot szereti, ha szétszórja a magjait következő évben is kikel, autós ráállást nem tudom mennyire tolerálja, de jó talajtakaró is ha sűrűn kel
    a gömb tuja elvileg 1m átmérőjűre fejlődik, de ebben akertben minden nagyobb mint amit a szakirodalom ír, úgyhogy majd kiderül, direkt úgy ültettem h legyen helye minden irányba terjeszkedni
    van belőle világosabb sárgás-zöldes, azt koboldnak hívják, nem teljesen gömb, az már annyira nem tetszik, füvek mellett van kettő belőlük
    a növények kivágása nem a növények érdekében tilos- önkormányzattól függően - , hanem h maradjon zöld felület, mert ugye az önkormányzatok pénzzé teszik az értékes ingatlanokat ( : pesti faluban nagy eséllyel minden kerületnél él ez, csak persze máshogy adják elő...nyilván semmi köze értelmes világban az államnak ahhoz, h a saját kertjében ki mit csinál, de mo. nem az értelmes országok közé tartozik
    ezeket a füveket is néztem, van ami tetszik belőle, és sok más is, nem volt több pénz
    virágágyást is csinálnék egy emeltet, de az is pénz, aztán azt gondozni is kell, mai árak mellett egy ekkora kert gondozása kellemtlenül sok, még ilyen verzióban is h nem sok mindent kell csinálni, szomszéd srác csinálja apróért jelenleg, és meg ingyen besegítek

    Akula
    volt amit utáltam benne, egyébként meg nem munkának tekintettem, a küzdős részeket edzésnek, amit szeretek azt kikapcsolódásnak, sokszor csak kimegyek nézni mi mennyit fejlődött, mikor megvettem a lakást ott akkor eldőlt h az őserdőnek vége és átalakítom, csak még nem tudta a ház többi lakója ( :
    jogszabály van rá, tán fák és fás szárúak védelme, talán tavaly volt is itt szó róla, tehát bokrok is beletartoznak, meg is van, kormányrendelet
    ami a ház előtt van az közterületnek minősül, azt már régen sem szabadott bántani, ez valami újabb történet

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1965 üzenetére

    az is jó lenne, nyitva hagyna mehetne bele porcsinka , az elvan szárazabb földben is, a jövő zenéje, jövőre elsődlegesen még füvek, árnyékliliomok bővítése, és a világítás lesz a cél, de ehhez is meg kell vennem megint egy lakást ( : illetve lakásnak való most a terv - no meg legalább egy pad, ami már idén kellett volna -, szép nagy köveket is szeretnék, nagyon mutatósak növények körül, de azok is drágák
    ez az anyag annyira nem tetszik, kibélelem xps-sel a belsőt ragasztóhabbal rögzítve és meg fogja tartani a nedvességet, illetve egy-két lyukat hagynék alul, ha többlet víz van el tudjn szivárogni, de ne bántsa a víz a kerítéselemeket, ugyanígy megoldható fával is és akkor nem rohad szét, de xps-sem feltétlen kell, vannak direkt vékony vízzáró lemezek
    a vizes elmélete nem lenne rossz, ha nem dolgoztam volna fóliában lánykoromban', ahol a paradicsomok csepegtetéssel kapták a vizet, sztem a bácsi elsápadt volna azoktl a növényektől, némelyik fa is elbújhatott volna mögöttük, persze kaptak tápot, de nem azon múlik h a vizet alulról kapják vagy sem, ha már természet, tudtommal leginkább csapadék formájában kerül be a talajba felülről
    nebáncsvirágon nem láttam magokat, fagyokig élt, elvileg teleltethető , de nem volt energiám rá, mivel kerítéselembe ültettem, azt nem tudtam csak úgy levinni a pincébe ( :

    szerk:
    a nénik mindig veszekednek valamin, azért nénik ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1967 üzenetére

    kétszer válaszoltam már telefonról, tegnap és ma is, minkétszer elszállt az éterbe, hátha notebookról ( :

    szóval, gondoltam h nem az alulról locsolás miatt tetszik a magaságyás:) viszont locsolást meg lehet oldani csövezéssel is, nem kell manual locsolni, cső bevisz az ágyás oldalán, felül ki megy, rácsatlakozik az osztó csövezés, mint akár normál ágyásokban is, szóval ugyanúgy kinyitod a salgot, és ha akarsz kapirgálhatsz ( :
    lehet ezt fokozni automata rendszerekkel, nálunk is terv volt, akkus értelmest 50e körül néztünk, nem máradt rá pénz ( : pedig ahogy számolgattam, jelenleg a locsolás viszi el a legtöbb időt, fűhöz van öntzőfejünk, de a hátsó nöbényekhez az nem jó
    kövekből lapokat néztem, olyan tömbnek nagy a tömege, amire kényelmesen le is lehet ülni, ahhoz ember is kell aki mozgatja ( : magamban kevés vagyok, oda is kellene szállítani, szóval zűrös
    ludovika park mellett van a ház, gyönyörű tömbök vannak a természettudományi múzeum előtt, de ha nekem adnák ingyen akkor sem lennék túlzottan kisegítve velük ( :
    kertészekben találhatsz, tavaly egyik ozáisban láttam nagyon zépeket, egyik kinti eladó azt mondta apróért' odaadják, évek óta ott van kinn, senki nem viszi, benn kiderült az az apró 16e ft/nm ( :
    solnhofeni mészkő viszonylag olcsó, különböző méretben és vastagságban lehet kapni, akár tüzépeknél, obikban is van, amit a kertészetben néztem azok más fajták voltak és több cm vastagok, kinti járdának is jók
    egyébként nagy eséllyel a virágoskert az marad terv, ahogy a szomszéd srác is mondta, ha lenne igény rá akkor tennének érte, de nem tesznek, ahogy sokan mondták ezt se érdemlik meg ( : csak a magunk kedvéért csináltuk, és ennél több gondozás részemről már kösz nem, kertgondozót megfizetni az meg ugye nem megy, ha pénzért kellene csinálnom havi szinten nem 20e lenne mint amennyiért a srác csinálja
    inkább majd a gömb tuja környékét upgradelem, összeszedem a füvek körüli tujákat és átköltöztetem a díszköves részbe őket, van kék, zöld, extra világos zöld, arany, sztem nagyon ütős lesz a kék és zöld csenkeszek és babérsom mellett, no meg kevesebbet kell őket locsolni, az a szeglet ahol vannak kapja a legtöbb napot és meleget, és úgy vettem észre a kövek segítenek a páratartalmat is ideális szinten tartani a tujáknak, gyorsan elpárolog róluk a víz, hátulra meg mennek még füvek és kész, azokat nem kell olyan sűrűn locsolni és jól bírják a szárazságot is jellemzően
    magaságyás kapcsán megnéztem pár videót, egyikben ágakat és szalmát ratak legalulra, h elbomolva hőt és tápanyagot fejlesszenek, én mulcsot raktam az ültetőgdrök aljába, arra marhatrágyát, és arra mulccsal összekevert földet, lehet ez is segített a tujáknak és többi növénynek az első tél sikeres átvészelésében
    ma voltam kinn, levágtam az árnyékliliomok elszáradt virágait, hortenziák elfásodott ágait, még belőlük _kell_ szereznem, nagyon mutatósak, nem is drágák, több fajta árnyékliliom a hortenziák körül az meg mindentvisz' ( : és a virágaik is szépek, az "alap" liliomnak illata is fergeteges, többieknél nem éreztem
    a kánnámon hatalmas virág van és több bimbó is van rajta, kb 1 hónapja vehettem, magasságra kétszer akkora, terjedelemre háromszor mint volt, vele se kell különösebben foglalkozni, ebbe a kertbe ilyen virágok valók
    nagy eséllyel már nem fogok abba a házba beköltözni, úh úgy csinálom minél keveebb gondozás kelljen

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1974 üzenetére

    nem a tech, sz@r a ph ( : mióta az új felület van vicceskedik, notebookon is, telefon rendszerén is volt valami móka, nem olyan egyszerű már kijelölni a szöveget mint régebben, de evvan'
    lakókat én nem kérdezem ((( : csak a szomszéd sráccal egyeztettem, mivel rajtam kívül ő dolgozott - és a párja kezdetekben valamennyit -, megterveztem, neki elmondtam, bólintott az esetek 95/-ában és megcsináltuk, ez a jövőben is így lesz, akinek óhaja-sóhaja van lehet beállni v nyakon vágom, idős nénik kivétel, tőlük nyilván nem vártuk el, de azért finoman közöltem velük is amikor nemteccelések' voltak, h locsolshoz nem kell sem erőnlét, sem szakértelem, mégsem láttam rajtunk kívül senkit locsolni, szóval majd mi tudjuk ( : akinek nem tetszik menjen panaszkodni a közösképviselőhöz, pont annyira érdekli mint minket :d mindenkinek úgysem lehet megfelelni, 19 lakás van, de a végeredmény 90-95%-ban mindekinek tetszett
    gyöngykavicsos betonlap került hátra, nm-re nem számoltam, darabra nem volt vészes, "foghíjasan" járdának raktuk le, szépen beleillik a barna mulcsba, eredetileg oda fa járólapokat terveztünk, lehet mondtam korábba, kivágtak apanel előtt egy óriás platánt, felvágták, én kimentettem némi rönköt, meg szép vastag ágakat is, mire szereztem autót ellopták a "lopott" fámat ((( : majd egy bejáró szerűséget talán csinálunk fából, korláttal az emelkedőre, mintha híd lenne, azt nem bánom, h nem fából lett a járda, a betonlap biztos tartósabb, a solnhofeni kő csak dekor lesz, nem kell terhelést bírnia, nem lesz rajta mászkálás
    hortenzia középen volt a sziklakertben, nem csoda h szerencsétlen csak sínylődött, talaj is hitvány benne, nem is locsolták, tűző napot is sokat kap, ez a fajta nem szereti, latin neve talán hydrogenia, v valami hasonló, a vizet szereti nagyon, még hátul az árnyékos helyen is nagy kánikulában öntözni kell rendesen, arra a helyre tökéletesek a liliomok is, de minél több fajta annál szebb az összkép, jelenleg talán 5 fajtám van
    volt ott egy lakásom amit két éve vettem, aztán szétbombáztam és újjáépítettem, közben tavaly megcsináltuk a kertet, lakás árak felmentek menet közben, szóval befejezés előtt inkább eladtam idén tavasszal, röviden ennyi, most meg ha összejön veszek a házban egy használaton kívüli helyiséget, amiből majd csinálok lakást, sok tulaj bérbeadja a lakását , most kettőnek sikerült nem napon barnult egyéneket beköltöztetnie, nem vagyok rasszista, de még az életkedvem is elmegy amikor azzal a nagyon szép ááákcentusukkal' kotkodácsolnak, szóval nagy eséllyel ezt is el fogom adni, vagy nem, de majd kiderül

    szerk:
    nem birtokolom azt a kertet, és mindig az enyém marad, azon nem változtat h van-e ott tulajdonom v nincs :) most sincs aktuálisan, de bármikor megyek ha kedvem van, nem akart még senki elküldeni ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1976 üzenetére

    még ha a házirendet be is tartja, akkor is hülyét kapok attól amikor ilyeneket hallok:
    tééééé', hun vagy máááá'? hátyeremán' ide, jááááájdefááááLY' a siivem'...és társai ( :
    legutóbb olyan szépen kiteregettek a szutykos korlátra a körfolyosón, h öröm volt nézni, jó helyen van a ház belváros szélén, egyetemek között, most már egy gyönyörű kis parkkal, nem értem mért kell ilyeneknek kiadni lakást, van nekik szép kis közösségük, pont oda valóak, előtte hallom vmelyik kiült a körfolyosóra és ott vágta a körmét, épp a padláson voltam ahol a helyiség van amit venni akarok
    kb fele lakás bérbe van már adva a 19-ből, de ez a két család nem emelte a színvonalat ( : főleg mikor összejön az egész pereputty és bandáznak
    hortenzia nem tudom hogy maradt életben, mi átültettük egyszer egy helyre külön szedve, aztán valaki az egyik tövet arrébb rakta ( : az nem derült ki h ki volt, később én még arrébb raktam őket, most már mindkettő gyönyörű bokor, illetve kertészetben vettem egyet, az nem sokat fejlődött, pedig ott van mellettük, hortenzia de már más alfaj, szomszéd házban van egy hatalmas bokor, 1,5-2m magas lehet és hasonló széles, jó célkitűzésnek ( :
    nyáron vettem lakásba pár növénykét, régi kedvenceimet, a csodacserjét, és diffenbachiát, mindkettőből két-két fajtát, velük is rengeteg idő elmegy, nemrég átültettem a diffenbachiákat, csináltam a világos és sötét tönusóból is pálmafát, illetve a "susnyát" külön ültettem, az a cserép lesz a bokros
    érdekes a tölgylevelű croton remekül bírja a déli tűző napot is, a normál változat nem, legalábbis úgy nézem kicsit megégtek néhol a levelei, és kevésbé színesek mint a másik
    van még itthon kubai futóka, kezelésbe vettem őket, óriásit nőttek cserébe ( : kertben lehet nagyon szép, tavasztól ki lehet rakni, elvileg simán tenyérnyi levele is lehet, mint ahol őshonos, egyik ertészetben láttam is akkorát, ősszel meg vissza kell vágni és mehet vissza a lakásba
    szóval közben eldöntöttem, a parkba sok virág nem lesz, mivel senki nem segít így felesleges ilyenben gondolkodni, inkább a füvekből legyen még több, örökzöldeket meg "központosítani", így télen-nyáron mindig szép a kert, ez is volt az eyik fő cél, szépek a lombullatók, de több hónapon keresztül csak csupasz csontvázak, olyan lehangoló volt a kert télen h kifejezés nincs rá, a rengeteg mályva kopaszon mint egy sírkert

    közben beugrott, ismerősödnek talán mégis a vörös korallberkenye lenne a legjobb, ha kifejezetten tényleg csak takarás a cél, akkor nem feltétlen hiányoznának a friss zöld hajtások folyamatosan, bezöldülve is szép, de az őj hajtásoktól lesz különleges, ahhoz pedig nyírni kell, viszont amit tavaly ültettem egész télen nőtt, folyamatosan hozta az új hajtásokat, nincs kizárva ha nagyobb példányokat vesz már idén megoldják a feladatot, csak többet kell venni, akár átfedésben ültetve

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1978 üzenetére

    Csak forum, szoval nyugodtan, epp most jottem a kertbol, kivsit locsoltam, kozben tervezgettem az upgradeket es athelyezest, minimalis viraggal, jo ha egy kivulallo segit osszeszedni az ohajokat es racionalitast ( : sok viraghoz olyan lakokbol kellene sok mint te es en, egyedul keves vagyok, azert foallasban ingyen nem fogom csinalni, megfizetni meg nem tudnanak:d
    Problemas lakokrol pedig v jot v semmit, szoval semmit ( :
    Milyen bokor az? Volt egy eperfa is amit kimutottunk, de sok kis hajtasa volt, epp belefaradtu k, pihentunk kb ket hetet, szedtuk volna ki a maradekot, ugy elburjanzott alul a gyokerzet mint elotte volt, ahhoz is majdnemkratert kellett asni mint a jaoan birshez, neki mar semmilyen zoldje nem volt fonn, de folyamatosan novesztette a gyokereket, pedig beteg is volt, szoval nem feltetlen kell temetni azt a bokrot, lehet egy tragyazas rendbehozna

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1980 üzenetére

    Olyanom nincs, nekem valahogy nem tetszik, valaki itt nemreg mondta sok korokozoja lett, akkor viszont kezeles nelkul eselytelen h megmaradjon
    Elso sziklakert az marad akkora, hatha rgyszer szelesebb lesz a jarda, ne legyen utban
    A hatsohoz osszeszedem a fuvek koruli tujakat, viragbol olyan lesz mint a kanna, gondoskodik magarol, csak locsolni kell neha, setany rozsa is olyan, viz es feny kell neki, a tobbit megoldja, tea rozsa persze sokkal szebb, de sok gondozast is igenyel, no meg elnek a kert kozeleben metelo v szabo mehek, szepen lezabaljak a rozsak leveleit amibol feszket epitenek ( : nagyon picik, es ha egyszer megtalaljak az aldozatot mindig visszamennek hozza, vedekezni nem igazan lehet elllenuk, van a gomb tuja mellett egy rozsaszin szinu rozsa, kozeprol mentettem ki, tobbszor atultettem tavaly nyaron de megmaradt, tavasz ota nem mutatott kulonosebb eletjelet a nehan kis zold levelen kivul, nemreg beindult, hozott bimbokat aztan viragot, csak a zabalo meh megint megtalalta, leveleinek 90%-a mar odavan, neki a helyere is megy tuja, nincs ertelme igy szenvedni vele

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1989 üzenetére

    Akkor rakasson le egy lanella keritest es azzal tobbet nincs gond, dekorativ is
    Pint ilyen van nalunk, ugyanez a szin es szinten fava nevelt, a masiknal citromsarga es feher volt "gyarilag" ultetve egy edenybe, sajnos o nem elte tul a telet valamiert, de ez a narancs mar 1m-es atmerovel birt nyaron es tele volt viraggal
    Korabban mondtam, ilyen agyagedenybe ne ultesse senki, rlegybol felforrosodik tuzo napon es kiszarad, muanyagba es ugy bele agyagba, a feher-citrom pint ilyen meretu es alaku edenyben volt ( :
    Nyugodtan veheted, csak napfeny kell neki es viz, neha tapoldat, ha nagyon elburjanzik visszabb kell metszeni, tel elott pedig teljesen vissza kell vagni es mehet le pincebe ha van, teljesen sotetbe is
    A tearozsa sajnos nagyon oreg mar, atilteteskor lattuk h csak egy kivenhedt fogyokere van a legtobbnek, mellekgyoker alig v egyaltalan, nemreg kivettem egy masikat amit meghagytam, csak vegetalt par levelkevel, tuzpiros volt brutalisan jo es eros illattal, az egesz kertben lehetett erezni de elfaradt, odaadnam szivesen a rozsaszint is masnak, de kb eselytelen h vegetalasnal tovabb jusson
    Ma beszeltem, a szomszed sraccal, valszeg holnap atpakolom a tujakat a gombos kertbe, legyenek szepen egyutt

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1989 üzenetére

    ilyen volt a sétány rózsa valamikor július környékén, és itt méhecskével, jól látszanak a virágon belüli különböző színű szirmok
    ő pedig egy tejbetök' kisasszony, kánikulában palásttal, egy úrihölgy mindig úrihölgy ((( : nem megrendezett kép, úgy döntött 35 fok ide vagy oda, neki kell a palást, benn meg úgyis megy a klíma, majd kipiheni :d elég sok időt leköt, úh "komolyabb" virágokra nem szánok időt, ma átbeszéltük a szomszéd sráccal is, h teljesen felesleges erőlködnünk - ennél többet ( : -

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1996 üzenetére

    ezekből veszek párat a kertbe mindjárt többet ér a ház ( : én kifejezetten szeretem az agyagot, agyag edényeket is, csak önmagában nem a legideálisabb ültetésre, jellemzően mindig akad olyan műanyag "cserép" ami jó egy-egy agyag edénybe, a leandernél pl átmérőre stimmelt a műanyag, magasságra sok volt, így levágtam a felesleget és úgy került az agyag edénybe, nálunk a tégla fal miatt még jobban mutatnak
    biztos volt/van több képem is a sétány rózsáról, csak kifutottam a képfeltöltési limitből és azért maradt el, szép volt, most kisebb és nincsenek virágok, így is szép, mint egy nagyon sűrű lombozatú mini fa, idén már sztem nem lesz virágja, jövőre más színben ha tudok szerzek, mutatós, nincs vele gond, csak nem közvetlen agyagba rakom ( : és a mostanit is átültetem
    hátul van trombita folyondár, őt is szeretik a méhek, de sajnos a vándor poloskák és hangyák is, azért is került hátra többek között
    a kutyus királylány, tudja is magáról ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #1999 üzenetére

    nem haragszom, fórum ( : bár egy kicsit már uraljuk ezt a topikot :d
    ültetni már én is mindent műanyagba, aztán eldugni agyagba elvet követem
    csináltam sok képet kontroll eszközzel - energia italos doboz ((( : -, úgy a méretek is jobban látszanak, biztos van a rózsáról is jobb kép régről, de most már nem keresgetem, holnap ha minden jól megy átültetem a szétszórt tujákat a gömbös részre, majd arról teszek fel képeket

    dorka a kutyus neve, nemrég volt műtéte, petefészkében volt valami folyadék, egyébként is sokáig tüzelt, úh kivették, ma voltunk varratszedésen, több fogát is ki kellett húzni, öreglány már csak nem látszik rajta, 12. éves
    épp itt szuszog mellettem, megijedt a rendelőben h megint megkínozzák, a műtét miatt feljöhet az ágyba, egyébként van neki 3 saját ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2004 üzenetére

    mit nézzek az oldalon? :)

    elindítják bokorként, aztán lemetszik az alsó ágakat, így megvastagszik, és csak felülről marad ág, képződik egy törzs, így készül a legtöbb fává nevelt növény, tuják is, a spirálok is
    sem mag, sem palánta, kész virág ( : dolgoztam már eleget a kertben, ilyenekkel nem bohóckodom, mas porcsinka magot elszórok hátra aztán lesz belőle ami lesz, levendulát már "készen" fogok venni

    dorkának több kabátja és pulcsija van, hova gondolsz? ( : és persze saját plédjei is, műtét után kapott egy kötözős pólót, olyan kb mint babáknál a rúgdalózó ujjak nélkül, gallér helyett, h ne bántsa a sebet, azon kívül már több pulcsimat neki adtam, most legutóbb egy pólót, amikor nekiindul viszi magával mint egy palástot (((( : köszönjük jól van, műtét után 2-3 nappal már meg akart enni egy nála 10x nagyobb kutyát :d
    én tudok a legszebben nézni ( :
    kiskutya tekercs
    kitekert kiskutya
    pssszt alszom
    ágyban, párnák között...
    no comment ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2022 üzenetére

    oké, így már értem :)

    a sarkantyúkával vannak terveim, egy panel oldalában fenyőre mindig felfuttatják, ezt a képet a napokban csináltam, nyáron egész magasan fenn van, most alul burjánzott el, nálunk az egyik fenyő csupasz törzse van vagy 4m, lehet több is, azon is szépen mutatna ( : eredetileg mást akartam, majd kiderül mi lesz belőle
    fonalféreggel én nem találkoztam a kertben, meztelen csigával sem, házas csigák voltak, átdobáltam őket a szomszédba, ott nincsenek árnyékliliomok, nem nagyon tudnak kárt tenni semmiben
    ami van:
    penész bogár a textil alatt és százlábúak, sok rosszat nem csinálnak
    illetve giliszták vannak, ma végre sikerült megcsinálni a terv egy részét - holnap talán be is fejezem -, találtam egy kis marék gilisztát is ( : átköltöztettem őket másik helyre, ahol lazíthatnák a talajt
    régen kismillió bodobács volt a mályvák miatt, mikor kitakarítottuk őket, akkor áthúzódtak hátra a megmaradt bogarak a nagy fenyő törzsére, aztán onnan is eltűntek
    meglepett a zebrafű kalászokkal ( :
    fodrász nénimtől kaptam egy jó tippet szép virágra, ami génytelen, napot szereti, vinka a neve - meténg, sivatagi rózsa -
    múltkor obiban láttam új fajta begóniákat, némelyiknek olyan virágja volt mintha rózsa lenne, levelük is másabb, simából volt tavaly pár darab, fagyokig virágoztak

    dorkát napokban plüss macinak nézte egyik szomszéd a táskában amiben műtét után vitteük le sétálni ((( : de tényleg olyan, egy élő plüss maci, itt elfáradt ahogy nézte a takarítást, itt pedig kipihente ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2024 üzenetére

    másik verzió jázmin volt, az is szép lenne, de akár futó rózsa is ( : majd kiderül jövőre, ha minden jól megy megveszem a házban amit terveztem még októberben :d aztán még két hónap és akkor biztos az enyém, utána majd tervezgetek komolyabban ( :
    nekiestem az áthelyezésnek, már tovább is gondoltam, de majd készen rakok fel képet, virágoknak is találtam egy jó helyet...kevéskének, illetve hátra porcsinka, vinka mehet sok, nekem a rózsaszín-ciklámenes tetszik a legjobban
    nálunk teljesen eltűntek a bodobácsok, a mályva írtás előtt ha akartam ha nem nap sokat tapostam agyon/hullott a fejemre ( : csináltam anno képeket, egy virágon 10-20-30 kicsi/nagy/közepes bodobács, fürtökben lógtak, de eltűnt az ételük, eltűntek ők is, poloska inváziós faj, már sztem lassan mindent megzabál, csak zabálhasson

    nem tudtam, h más színe lesz a füveknek magról vetéssel, ez új info - viszont tervezem "elfelezni" jövőre a zebrafüvet, lehet harmadolni is fogom, nagyot nőtt a töve
    pampafűről viszont azt hallottam, ha tél előtt nem lekötözik, hanem levágják tövig a lombot, valószínűleg akkor hoz nagyon sok bugát, egyik emberkénél 5 éves van 30-35 bugával - lehet belőle is vesek donort :) -
    a szín akár lehet valós is, a rózsa virágú begóniának is ilyen, többször meg kellett nézzem, h elhiggyem igazi ((( : de az, ma is láttam obiban, olyat biztos vennék
    nebáncsvirágból csak az új guineait ismerem, nálunk ilyesmi verzió volt

    szerk:
    jah dorka, ő egy jelenség, van egy vuvuvuvuuuuu - majd egyszer levideózom ( : - kiáltása amikor nagyon örül valaminek, ha boltban vagyunk nekiesik a cipőfűzőnek, közben aprókat ugrál :d ha megunja h sokat dolgozok, akkor fogja magát és ráfekszik a notebookra ( : lehetne sorolni

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2026 üzenetére

    nem volt kedvem ( : túl meleg volt ((( : és végre intézni kellett a lakás ügyeit
    ma átraktam a kánát és a sétány rózsát naposabb helyre, utóbbi is hozott új bimbókat, kánán is jön még, a tavalyiak még fagyokkor is hozták a virágot
    kerttel eddig jutottam múltkor, egy napsütéses kép és egy borúsabb másik szögből, ide akarom még költöztetni a korallberkenyét, és elölről azt a bokor-szerű kék mini tuja-fenyő keveréket is, aminek nem tudom a nevét ( :
    ééééééés szabad lett a locsoló kanna kis lakója, egy árnyékliliom, beköltözött a hortenziák és többi árnyékliliom közé, úgy látom már pár nap alatt is nőtt :)
    így kell elképzelni a sok bugás pampafüvet, színben is van az emberkének

    szokott a kutyus olyan hangokat kiadni, h csak lesek ( : arra is van külön hangja amikor rosszat csinál, tegnap gyakorolta, szoba fogság volt egész nap utána :d pontosabban kennel fogág ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2033 üzenetére

    nem haragszom :)
    kánán kinyílt az új bimbó, tele van az egész "bugája" - nem tudom h hívják -
    sétányrózsát nem tudom, pénteken láttam őket, már látszott a narancs a bimbókban, de még nem nyíltak, ha marad ez a sok napsütés hétfő-keddre biztos kinyílnak - de már belül sárgulnak a levelei, azért édes h ettől független virágozni akar ( : -
    jövő héten biztos kimegyek, majd csinálok a füvekről közelit - ha napsütéses idő lesz -, kék az tényleg olyan mint a tag haja ((( : a zöldek meg mint pompom
    ismerősöm ismerőse a pampafüves tag, nagyon biztos nem finomkodik vele, de nem is kell, napsütéses helyre menjen és ne tudjon pangani a vjz alatta, a többit megoldja, levágást is azért csinálta mert bemérgelte magát, mikor őszi kötözés közben megvágták a levelek a kezét
    a kis liliom ár megugrott, azért tágasabb neki mint akis locsoló kannában ( : de a többiek már kezdenek sárgulni, lassan lehet őket levágni

    dorka kérlek szépen lepisilte az ágyat, a pólómat pedig különösképpen, mert voltam olyan pofátlan h majdnem 3 hét után egyedül kellett itthon maradnia ( : kutya baja már - szó szerint :d -, vmelyik nap kapott tápot bő 3 hét kihagyás után, szó nélkül megette, sőt örült neki, meg is lepődtem
    előbb kaptam egy vuvuvuuuut ((( : mikor kapta a vacsorát, du. bealudtunk, kicsit megcsúszott

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2039 üzenetére

    igen, azt elfelejtettem ( : :B : )
    most átmentem kicsit kockába - és itthon "kertészkedtem" -, holnap nagy eséllyel megyek a kert felé és lövök képeket ha szép az idő, borús időben nem túl jó a csodafonom kamerája -
    nem tudom milyen növény, de virágzik, virágzott tavaly is fagyban, lehet nem olvasta h neki olyankor már nem kell? ( : mindenesetre nagyon szép, nyugodtan mehet nagy cserépbe ha nincs olyan fix hely ahol késő ősszel is érheti minél több napsütés, és csak át kell rakni
    sétányrózsa is lehet virágozni ha nem kapott volna egy nagy "hajnyjrást", de muszáj volt, hatalmas lett a lombja, és az a pici cserép és föld nem tudta kiszolgálni, tavalyról rémlik h még novemberben is bimbós volt, egészen fagyokig amjg le nem vittem a pincébe

    dorka hisztiből szokott bepisilni ( : ezért kapott egy kennelt, ha oda be van csukva maga alá persze nem pisil be, nem szeretjük bezárni, de időről időre mindig eljátssza ezt a hisztit, most egy jó darabig nem marad kennelen kívül ha egyikünk sincs itthon, az biztos...megdolgozott érte

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2044 üzenetére

    tavasszal nagyobb cserépbe költözik, aztán dézsába kerül sztem
    dorka egy tünemény, egy birka, egy kölyök, egy zabagép, egy hisztigép egyszemélyben, tudja h szép és ki is használja ( : éjszakára semmiképp nem engedjük az ágyba, tegnap pancsi volt a műtéte óta először, hagytam este az ágyban, későn feküdtem le, ágy végében aludt egy párnán, ahogy lefeküdtem mocorgás, odamászott a fejemhez beköszönni, aztán a mellkasomhoz vágta magát és 5 másodperc múlva horkolt :d

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz C. s. #2046 üzenetére

    ha meg nem fagy, nem tudom a szomszéd srác levitte-e a pincébe őket, a héten nem jutottam még ki - nem volt kedvem -, holnap -ma - talán elnézek arra
    majd keresek a füvekről régebbi képet, biztos van, ilyen időben nincs értelme fényképezgetni
    dorka köszönné, de nem ér rá mert alszik ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák