Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Pompi #28 üzenetére

    Én inkább arra lennék már baromira kíváncsi, hogy mikor kerül piacra egy olyan EF bajonettes, nekemmindegykiáltalgyártottcsakjólegyen obi ami kb. ua. mint a Sigma 17-70 F2.8-4.5 EX Macro csak nem backfocus-os és nem is porszívó. Merthogy akárki akármit mond, én nem látom, hogy bárki más lefedte volna ezt a zoomtartományt és fényerőt korrekt rajzolattal, jó közelponttal. Se olcsón, se drágán ill. a drága szegmenst nem néztem át tüzetesen de az mondjuk nem is lenne igazi versenytárs, azért a Sigma max 90k körül bárhol megkapható. Pedig szerintem az egyik leghasznosabb tartomány.
    Nagyon kérek mindenkit, ne hozza fel példának a Canon 17-85 IS USM-et...láttam vele képeket. Messze alulmúlja a Sigmát fényerőben és rajzolatban is, az IS meg nem pótolja 100%-ban a fényerőt. Makróra meg alkalmatlan. Szóval nem az.
    Egy ilyen obit egyszer úgy vennék, majdnem beleugrottam a Sigmába de aztán hirtelen túl sok emberé ment tönkre a környezetemben, csak úgy magától. Mondom kösz, én fotózni akarok járni, nem szervizbe.

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák