Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz Hydra SR #752 üzenetére

    Elég jól tudjuk miért lett ilyen az arány sportfotónál. Pont amiért bárhol máshol. Dakárhány Sony CCDvel kezdetben komolyan moirezott és vmennyire késöbb is + zajosabb is volt. A Nikon féle lbcastot meg csak a Dx széria kapta meg és azt is APSCben a profi szegmensben meg eléggé nagy hátrány ez egy APSH vagy FFel szemben. Akárhogy is nézzük a D2X egyszerüen versenyképtelen volt az 1Dkkel szemben.
    Mondhatni nem véletlen alakultak ki a jelenlegi arányok.

    A változás meg nem azért lassú mert 9 vs 10fps vagy 1-2stop előny vagy..... Egyszerűen amelyik sportfotós megvette a Canon 200 f2t/400/2.8 600/f4es sort az 5-10-akár 15évig azt használja. És nem vagy csak k* ritka esetben fogja uezt Nikonban megvenni mert a D3 FF és xstopot ráver az 1DM3ra meg az LCDje meg.....
    Szerintem ennyi az ok és véletlen se az fps vagy vmi más. Máshogy mondva imho ha Canon mostantól 1vázat/új obit nem ad ki és Nikon uilyen vadul fejleszt akkor 4év múlva az EBn még mindig több Canonos lesz mint Nikonos.
    Természetesen ettől még az "arányok változnak" :P

    más:
    obik területén én nem tudom, hogy lehetne egy Nikor 200/f2 vr vagy párjánál a Canon/f2 nél jobbat csnálni. De uezt gondolom a 400/500/600as sorrol is. Itt nem érzem azt, hogy Nikor be tudná előzni Canont (vagy vica versa)

    Az egy más kérdés, hogy a Nikor 14-24nek nincs párja Canon oldalon és, hogy alsobb szegmensbe is nagyon kéne Canonnak egy ocsó 18-135/18-200vr. De másik oldalon meg ott a pl 85 1.2 ami meg messze jobb obi mint a Nikor 85 1.4. (Most hogy jön a D3X majd itt is egyenlít Nikon (mert, hogy 85 1.2nél jobb obit nem csinál az 99%))

    mindjárt nézem mit reagáltál privimre.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák