Hirdetés

2018. december 17., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5351) bubi92 válasza ambushka (#5350) üzenetére

bubi92
(őstag)

ha nincs más lehetőséged, ezek is megfogják tenni, bár nagyobb távolságba(pl. egy nagyobb színpad) kevés lesz az 55. az ilyen partifotó jellegre szerintem meg nem is kell több, az emberek ott úgyse a képminőséget nézik.

(#5352) bubi92 válasza ambushka (#5350) üzenetére

bubi92
(őstag)

dupla... :( pedig csak egyszer nyomtam rá :W

[ Szerkesztve ]

(#5353) ambushka

ambushka
(kvázi-tag)

igen, attól félek, hogy az 55 nem fog elérni egy színpadig.

Kérlek benneteket, hogy a hírdetéseimet pontosan olvassátok el.

(#5354) bubi92 válasza ambushka (#5353) üzenetére

bubi92
(őstag)

ha tudsz szerezni valahonnan, akkor egy fényerős telét zsákolj be:)

(#5355) Alexios

Alexios
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Vettem egy ND8 szűrőt, de nem igazán váltotta be a hozzá fűzött reményeimet, nem sötétít(számomra) eléggé. Esetleg van ennél sötétebb szűrő is?

(#5356) *Ropi* válasza Alexios (#5355) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Olvasnivaló. ;)

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#5357) kem

kem
(PH! addikt)

Sziasztok!

Ez felmenne a Canon 350D-re?
Jelenleg egy ezer éves Canon! D-60-on használja a tulaj, de még nem látom át a foglalatokat kompatibilitását.

Köszi!

(#5358) Bagaba27 válasza kem (#5357) üzenetére

Bagaba27
(lelkes újonc)

Szia!

Felmegy rá, a bajonett ugyanaz! Próbáld ki, hogy hibamentes-e de elméletben teljesen kompatibilis a vázaddal!

[ Szerkesztve ]

www.facebook.com/BagaPhotoandVideography

(#5359) kem válasza Bagaba27 (#5358) üzenetére

kem
(PH! addikt)

Tuti? Annyit tudok róla eddig, amit itt leírt a tulaj. A képet csak tippeltem, nem tudom mi a konkrét típus.

[ Szerkesztve ]

Köszi!

(#5360) Klemice válasza kem (#5359) üzenetére

Klemice
(senior tag)

Elég pöcsarc a gyerek.

(#5361) kem válasza Klemice (#5360) üzenetére

kem
(PH! addikt)

Tudom:D Ráadásul se írni, se olvasni nem tud rendesen. Viszont beszámítással tudnék neki fizetni, ami nekem jó lenne.

Köszi!

(#5362) atyuska válasza kem (#5357) üzenetére

atyuska
(tag)

Lehet hogy csak teljesen nyitott rekeszen fog menni. De szerintem nem az általad linkelt obi lesz az, hanem a régebbi verzió, amit te linkeltél sokkalta drágább.

----atyuska----

(#5363) kem válasza atyuska (#5362) üzenetére

kem
(PH! addikt)

Milyen minősége lehet ilyen rekesszel? Ha nem vagyok előrébb mint az F4-5.6 50-200 Tamronommal, akkor nem sok értelme van.

Köszi!

(#5364) kem

kem
(PH! addikt)

Kaptam linket.

Köszi!

(#5365) atyuska válasza kem (#5363) üzenetére

atyuska
(tag)

Azt megeszi reggelire akárhogy, de a linken levő fórumos képek elég jónak tűnnek.

----atyuska----

(#5366) *Ropi* válasza kem (#5364) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Google...

Az biztos, hogy szűrőt csak jó drágán fogsz rá kapni: 82 mm-es a frontlencséje.

(#5367) Bagaba27 válasza kem (#5357) üzenetére

Bagaba27
(lelkes újonc)

Várj a 210 végű én annó néztem és az ha jól emlékszem analóg optika és a d60 magasságában még ment de 350D-n már nagyon nem biztos! Próbáld ki, de tippre error99 lesz a vége :F

(#5368) atyuska válasza Bagaba27 (#5367) üzenetére

atyuska
(tag)

De ez csak rekesz állításnál jön elő nem? Ha nem babrálod nyitott rekeszen megy vagy nem?

----atyuska----

(#5369) Bagaba27 válasza atyuska (#5368) üzenetére

Bagaba27
(lelkes újonc)

Általában igen, de én nem adnék ki ennyi pénzt egy olyan üvegre amit nem tudok 100%-ig használni. De annó volt olyan tamron obi nálam ami vagy ment digitgépen vagy tökmindegy volt neki, hogy rekesz vagy autófókusz akkor is kiverte az errort, analóg gépen pedig ment.

[ Szerkesztve ]

(#5370) kem válasza Bagaba27 (#5369) üzenetére

kem
(PH! addikt)

A beszámítás miatt az ára nem lenne vészes, az nem szempont. Viszont ha 2.8-on tudom csak használni, akkor azt elviselném. Gondolom nem lesz tűéles a képe, de koncerteken nagyon jól tudnám használni. Így se érné meg?

Köszi!

(#5371) eeXaa

eeXaa
(őstag)

sziasztok!
..tudna valaki tanácsot adni, hogy mennyit szabad adni egy 300D-ért amihez adnak egy 50 mm.-es 1.8 as obit, nem tudom milyen márkájut.... evvel az 50 mm es obival kisfilmes értéken mekkora látószöget ad? nemigazán tudom kiszámolni, de kikövetkeztetni sem, mert ha jól tudom a szenzor kisseb mint APSC.
...aki válaszol előre is köszi!

(#5372) adamka16 válasza eeXaa (#5371) üzenetére

adamka16
(PH! addikt)

az újabb canonoknál 1,6 a szorzó.

(#5373) Bagaba27 válasza kem (#5370) üzenetére

Bagaba27
(lelkes újonc)

Hát én tesztelném a helyedben mert a koncerthez érdemes egy olyan optikát választani aminek gyors a fókuszmotorja és tud sötétben fókuszálni és nem keresgéli másodpercekig!

(#5374) bubi92 válasza adamka16 (#5372) üzenetére

bubi92
(őstag)

ígyvan:) 80mm

(#5375) máyköl

máyköl
(PH! kedvence)

Hello!
Vettem egy 40D -t, használtan. Zárcserén volt nem rég a Camera Kft. -ben. A kérdésem: Most is hamarabb romolhat el a zár, vagy már a rossz, szériahibás zár ki lett cserélve, és így normális élettartamra lehet számítani?

Egyébként remek váz, így a 20D után. :)

A másik, ami meglepett, hogy 35.000 Ft. -ért javította a Camera Kft. a zárat, nekem még a 20Dre 65öt mondtak.

[ Szerkesztve ]

(#5376) *Ropi* válasza máyköl (#5375) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Az új zárakkal már nincsenek problémák, ugyanolyan van az 50D-kben is.

Volt most valami akcijó Kameráéknál, lehet, hogy azért kaptad 35-ért a zárat. Anno nekem is 65-ért cserélték Ketteskében.

(#5377) kem

kem
(PH! addikt)

Kezdő vakunak mit ajánlotok?
Canon Speedlite 430 EX II-vel szemezek.
350D, később 550D-re kellene.

A cél, hogy minél jobb fényt adjon kis romos szobákból álló öreg sötét épületekben a fix50-es 1,8 mellé, de nagyobb beltereket is bevillantson néha.

Köszi!

(#5378) *Ropi* válasza kem (#5377) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Már meg is válaszoltad a kérdést. :K

(#5379) kem

kem
(PH! addikt)

Mi az eltérés a chipes és a nem chipes, és a peremes/nem peremes M42 átalakító bajonettek közt? Nekem csak Zenit obihoz kell, az semmilyen adatot nem közöl és full manuális, és a gépem simán exponál objektív nélkül is...

Köszi!

(#5380) Klemice válasza kem (#5379) üzenetére

Klemice
(senior tag)

Peremes: megvan egy fém perem, ami által beugrik a blende, ha ez nincs akkor az obit kell szétszedni és kiakasztani.

(#5381) Stitch válasza máyköl (#5375) üzenetére

Stitch
(őstag)

20d-ben mi nem volt remek számodra, ami megvan a 40d-ben?

[ Szerkesztve ]

Ha Magyarországon termelt zöldséget, gyümölcsöt és itthon előállított termékeket vásárolsz, akkor mindenki jobban jár.

(#5382) kem

kem
(PH! addikt)

Következő kérdéseim:))
Eladok egy notit, és ezeket az obikat ajánlották fel beszámításra:

Tamron AF 18-250mm f/3.5-6.3 Di-II LD Asp IF Macro 65
Canon 70-210F4 35
Canon 100-300F4 Dobozában 34
Canon 28-105 3.5-4.5 USM MK1 34

a Notit 100-110k-ra tartom kb.

Jelenlegi obijaim:
18-55 kitobi 350D-hez
Tamron 55-200 f4-5,6 Di-II LD macro
2db régi Zenite (fix55 és fix200)

1. melyik obinak van a legjobb képe ezek közül?
2. melyiket érdemes beszámítanom ami kiegészítené a jelenlegi szettem, esetleg leváltaná valamelyiket?

Az utolsó tűnik a leg komolyabbnak, azzal szemezek főleg, de a 100-300 is jó lehet. A Tamron meg mondjuk tömegben jó amikor kell nagylátószög is, meg gyorsan tele elkapni valamit.

Köszi!

(#5383) kem válasza kem (#5382) üzenetére

kem
(PH! addikt)

jahh még lesz egy fix50 1.8-am is:B

Köszi!

(#5384) Klemice válasza kem (#5382) üzenetére

Klemice
(senior tag)

én ezeket hanyagolnám

(#5385) kem válasza Klemice (#5384) üzenetére

kem
(PH! addikt)

:OEladni milyen nehéz/milyen áron lehetne őket?
Jó lenne pénzé tenni a notit, hogy aztán tudjak obit meg vakut venni.

Köszi!

(#5386) Jinxx válasza kem (#5385) üzenetére

Jinxx
(senior tag)

Az elsőnek akkor az átfogása, hogy szerintem minőségileg a kitobi szintjével vetekszik, ha egyáltalán eléri. A 2. és 3. olyan régi, hogy manapság senki nem vesz (nem mer) ilyen obikat venni, Ha jól emlékszem ezek még tolózoomosak. Az utolsó nem rossz, 30-35-ért el lehet adni, vagy akár használni a kitobi mellett, persze ha nem leharcolt és tökéletesen működik.

(#5387) johnjohn válasza kem (#5385) üzenetére

johnjohn
(PH! addikt)

Fussunk neki : Amíg cserélgetni próbálsz valamit fotós cuccra, 99%-ban olyan leharcolt, eladhatatlan cuccokat fognak ajánlani, amit nem tudtak másként pénzzé tenni. Az előbb említett Canon 70-210 /4-es obi, bár tolózoom, a 70-200 F4 L elődjének tekinthető. és nagyon jó optika, DE ha olcsón próbálják elpasszolni, tuti, hogy valami komoly baja van. Használtan legalább 60 000.- ér, ha jó. A többiről is hallhattál már véleményt. Ami jó esetleg a 350D-hez, azok az optikák már 15 Mpixelen el fognak vérezni nagyrészt. Ilyen sajnos a 28-105, 28-135, 20-35, 24-85-ös USM Canon objektív is.Az 550D-vel már nagyon gyengén fognak rajzolni.
Itt olvass át mindent, és akkor láthatod mi a helyzet.Ha lehet mindíg készpénzzel kezdj objektívet keresni, akkor Te válogathatsz.
A Canon 50/1,8 II, vagy a régebbi I-es verzió jó vétel, az szépen rajzol még FF vázon is.
Az újabbikat vedd inkább garanciálisan, úgy is csak 30 000.- körül mozog az ára.
A 18-55 IS változatú kitobi szintén 30 000.- körül van újonnan, az még az 50D-vel is szépen rajzolgat.Kimerítőbb választ tudok adni, keress meg privát üzenetben.

Háromféle probléma van a világon: Az egyikkel eleve nem érdemes foglalkozni, a másodikon úgysem tudsz változtatni, a harmadik megoldódik magától !

(#5388) atyuska válasza johnjohn (#5387) üzenetére

atyuska
(tag)

Nem kevered véletlenül a 3.5-4.5-ös 70-210-el? Az drágább szokott lenni de a 60-at még az sem éri el, itthon sem, de a valóban tolózoomos sokkalta olcsóbb. Szerintem reális érte a 30. teszt : http://www.kenrockwell.com/canon/lenses/70-210mm.htm

[ Szerkesztve ]

----atyuska----

(#5389) johnjohn válasza atyuska (#5388) üzenetére

johnjohn
(PH! addikt)

Nem keverem, a fix 4-es fényerejű tolózoom optikai minőségben sokkal jobb. A 3,5-4,5-változat f6,3-as rekesz alatt elég lágy, és 12 Mpixeles felbontás felett, de alatta is rekeszelni kell. Rendszerint nagyon lelakott, lötyögős példányokat találni csak belőle.
A fix 4-es ára az állapotától nagyban függ, lehet kapni 30 körül is, de a teljesen újszerű példányok többet érnek. Amit Én próbáltam azt a kollégám az egyik fórumtárstól vette, és penge éles már f4-en is, 50D és 60D vázon is próbáltuk.

Háromféle probléma van a világon: Az egyikkel eleve nem érdemes foglalkozni, a másodikon úgysem tudsz változtatni, a harmadik megoldódik magától !

(#5390) nemerei

nemerei
(tag)

Hello.
Most szeretném megvenni az első tükörreflexes gépem.
Nagyon szemezgetek egy 500D-vel. Azt szeretném megkérdezni, hogy az IS és a DC obi között mi a különbség. Mert amit néztem ahoz 2 DC obi van.

üdv: nemerei

(#5391) *Ropi* válasza nemerei (#5390) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Mint a körte és az alma. :DDD Az IS = Image Stabilizer = képstabilizátor, magyarán a kézremegésből adódó bemozdulást kompenzálja. A DC = Digitally Coated, magyarul az adott optika lencséit már a digitális szenzoroknak megfelelő követelmények szerint alakították ki. Régen a filmes gépekben a filmnek tökmindegy volt, hogy milyen szögben esett rá a fény. A digitális szenzorok viszont megkövetelik a szenzor síkjára merőleges beérkezési szöget, különben mindenféle nyűgük van.

[ Szerkesztve ]

(#5392) nemerei válasza *Ropi* (#5391) üzenetére

nemerei
(tag)

Köszi, és még egy, hogy akkor a DC obiba képstabilizátor sincs? És milyen nyűgük lehet? :DD

üdv: nemerei

(#5393) *Ropi* válasza nemerei (#5392) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

A DC és az IS is csak egy paraméter, egy jelző az obiról. Ha képstabisat akarsz, akkor a jelölések:

- Canon: IS
- Tamron: VC
- Sigma: OS
(- Nikon: VR, VR II)

Hogy milyen bajuk lehet, az objektívtől függ, de a lehetőségek tárháza végtelen. ;) :D

(#5394) Klemice válasza nemerei (#5392) üzenetére

Klemice
(senior tag)

Olyan canon objektív nincs hogy DC. Azt csak a hülye prospektus szerkesztők találták ki.

(#5395) máyköl válasza Stitch (#5381) üzenetére

máyköl
(PH! kedvence)

Hát két fő a szempont a nagyobb Lcd és a liveview volt, de van a 40D-ben sok hasznos extra, mint pl. az automatikus szenzortisztítás.

(#5396) *Ropi* válasza máyköl (#5395) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

"de van a 40D-ben sok hasznos extra, mint pl. az automatikus szenzortisztítás"

...Ami pont csak parasztvakítás. :K

(#5397) máyköl válasza *Ropi* (#5396) üzenetére

máyköl
(PH! kedvence)

Gondoltam, hogy nem sokat használ, de jobb mint ha nem lenne benne. :)

(#5398) *Ropi* válasza máyköl (#5397) üzenetére

*Ropi*
(Topikgazda)

Magyarán olyan dologért adtál pénzt, ami csak az user manualban mutat jól. ;)

Az a baj, hogy nem lehet kiiktatni az ilyen árukapcsolt fícsöröket. :(

(#5399) Laacko

Laacko
(kvázi-tag)

Egy Canon BG-E5 eredeti portrémarkolat nem érdekel valakit? :)

(#5400) ClintEastwoo válasza Laacko (#5399) üzenetére

ClintEastwoo
(fanatikus tag)

utángyártott ftw! :D

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.