Hir​deté​s

2017. december 11., hétfő

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2017-10-31 14:28:25

PROHARDVER!

TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

(#301) Hydra SR válasza ThufirHawat (#297) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

Összecsinálnám magam a gyönyörtől...1 hónapig. Aztán rájönnék, hogy miért NEM alkalmas használatra autónak, csak a feeling jó :)

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#302) Kinder válasza Hydra SR (#301) üzenetére

Kinder
(senior tag)

nade az az 1 hónap... :)

(#303) Hydra SR válasza ThufirHawat (#298) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

"24-105 képstabilizáltabb, mint amilyen széles a 17-40"

:C :C :C

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#304) Kinder

Kinder
(senior tag)

Amúgy ebay.com-on 5D + 24-105 + 430FX + 8 giga CF + táska = 3000 dodó = ~ 525.000 pénz. + ~100 $ szállítás.
ez mondjuk nem rossz ár érte az itthonit elnézve.

tényleg, vett már valaki ebay-ről amerikából fotós cuccot?

(#305) Hydra SR válasza Dare2Live (#299) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

Igen, az Mk III már más tészta, sokkal kevesebb hátránnyal bír alacsonyabb kategóriájú társaival szemben, mint egy 5D. Igyekeztek mindent belerámolni. Most abba ne menjünk bele, hogy mennyire sikerült :) De egy 5D nekem tényleg csak a feelinget adná, egy ideig. Használati értékével bajban lennék. Nem feltétlenül a 400D-hez képest, de egy 40D-hez képest már igen.
Hogy az autós hasonlatokat folytassuk: ha az 5D a Ferrari Enzo, akkor a 40D a Subaru Impreza. És hosszú távra én nagyon szívesen elfogadnék egy Subaru Imprezát, és egy 40D-t :) Ha meg 1 hónapos élményautó/gépváz kéne, akkor lehetne 5D és Enzo. Majd addig nem fényképezek olyan dolgokat amiket legjobban szeretek, és nem megyek azokon az utakon amik a célom felé visznek, csak autókáznék és nagylátós tájképeket lődöznék :) Lenne egy felejthetetlen hónapom.

Annyi különbség tényleg van az 5D-Enzo között, hogy az Enzo TÉNYLEG csak élményautó, meg lehet vele érkezni a kaszinó elé stílusosan, míg az 5D valóban használatra termett, csak nem arra való, amire nekem kéne. Odáig még nem fajult a felső kategória sem a fényképezőgépekben, hogy majdnem-használhatatlan, rongyrázós vázak készülnének státusszimbólumként. Inkább a valódi, használható vázakat tekintik egyesek státusszimbólumnak.

[ Szerkesztve ]

(#306) Dtomi válasza Kinder (#304) üzenetére

Dtomi
(őstag)

+ 25% áfa :Y :Y És a rizikó, hogy soha nem ér ide, vagy egy téglát kapsz szépen becsomagolva.
Egyszóval igen rendeltem már.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#307) Dtomi válasza Hydra SR (#305) üzenetére

Dtomi
(őstag)

Az 5D egy tőkéletes tájkép, és stúdiógép. Erre lett kitalálva.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#308) Hydra SR válasza Dtomi (#307) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

Ezt mondom én is :)

(#309) camelferr válasza Hydra SR (#305) üzenetére

camelferr
(senior tag)

Ha mindenképp autós hasonlattal kellen élni, akkor az 5D szerintem egy BMW 530D Touring. Nem sportautó, de szinte mindent tud amit autótól vár az ember, plusz egykét speciális dolgot is. (nagy test nagy élvezet ;) )De biztosan nem "egyhónapos" élményautó/gépváz.
Hogy márkán belül maradjunk, a 40D lehetne az M3. Pár dologban jobb mint az 530D, és pár dologban gyengébb. Nem ugyanaz a műfaj.

Ez egy ilyen bolygó.

(#310) Dtomi

Dtomi
(őstag)

Szerintem az 5D egy 5D a 40D pedig 40D ULTRAGÁZ ez az autózásos hasonlítgatás egy fotós fórumba főleg úgy, hogy nagyjából az itt jelenlévő emberek tudják mi van az 5D be és az összes többi canon DSLR-be. A téma kezd egy kicsit unalmassá és lapossá válni.

(#311) Kinder válasza Dtomi (#306) üzenetére

Kinder
(senior tag)

naja...
és megjött hibátlanul?

[ Szerkesztve ]

(#312) Dtomi válasza Kinder (#311) üzenetére

Dtomi
(őstag)

Persze ebben a sorrendben ahogy leírtam....

(#313) Szten Márs válasza Dtomi (#312) üzenetére

Szten Márs
(PH! nagyúr)

Kaptál egy téglát becsomagolva? :Y

(#314) Kinder válasza Dtomi (#312) üzenetére

Kinder
(senior tag)

:Y :(

(#315) Dtomi

Dtomi
(őstag)

Már leírtam az élményeimet itt PH-n de sajnos nem találom már őket de leírom mégegyszer hátha valaki jobban szeret más kárából tanulni.

A dolog a DSLR-re váltáskor kezdődött.... :B

Kinézett gép konica minolta 7D volt. klasszisokkal jobb volt a konkurencia gépeinél röhögve köpte őket pofán :Y

De M.o-on nemigen lehetett kapni de hol akadály ez ma már gondoltam. Ausztriából szépen megrendeltem a gépet minden tökéletesen alakult, volt gép szinte féláron mint itthon (kb 4-5K körül volt) . Jött egy emil hogy ok meg van a gép lehet menni érte.

Kocsiba be ablakot le... :K irány Bécs mikor kiértem faterral közölte a srác, hogy mivel neten rendeltem nem fizethetem kp ben hanem cska átutalással.... LOL de sajnos a bankok ott csak h-p vannak nyitva. Kocsiba vissza ablakot vissza go home.
Utalás, várás, várás, 50-500 megrendelése USÁból (hál isten nem volt nekik ezért várni kellett rá 2 hónapot, Magyarországon még nem is nagyon lehetett kapni de ha igen olyan 4-6K körül) egy hónap múlva kezdett érdekelni hogy esetleg gyalog hozzák a gépet?? 1 hét telefonálgatás után kiderült, hogy a DPD futárszolgálat megtartotta a gépet... rendőrségi nyomozás asztalborogatás blablabla tolmács kint is feljelentés blablalba telszámla ca 40e ésatöbbi :D eltelt 3 hónap hál' isten az 50-500at tudtam töröltetni és nem maradt a nyakamon gép nélkül. Végre sikerült Ausztriában!!!!!!! Egy kis nyomatékosítással kizsarolnom, hogy fizessék ki a gépet mivel ott még azért tartanak a boltok a hatóságtól vagy csak simán emberségesek??? És kifizették a vázat jaaaa közben majdnem 40 forintal lett olcsóbb az euró mivel tél lett... :K :K Micsoda lúzer vagyok :C :C szóval itt jelentősebb összegtől sikerült megszabadítanom magam :O

Közben mivel gépre már nem maradt volna pénzem megvettem az 50-500-at és kölcsöngéppel fotóztam 1 évig mázlim volt, hogy rendes ismerőseim vannak... Majd itthon megvettem a 30D-t.

Na gondoltam mégegyszer nem lehetek ekkora szerencsétlen rendelek egy markolatot a géphez. Megrendeltük, nem is a legolcsóbb helyről a legmegbízhatóbb eladótól a markolatot 1000++ fölötti eladása volt.

Megjön a markolat hívnak hogy nem tudják postázni mert vámköteles...... :( :(( ok mondom no problem még ma felmegyek fel az orczi térre megnézik az itthoni!!!!!!árát és megvámolják kicsit mérges voltam de még így is egy bő ötössel plusszba voltam
Kinyitom a szépen becsomagolt dobozt majdnem sírvafakadtam... egy ~100grammos ekte kínai markolat figyel a dobozba de olyan szuinten szar volt, hogy nem ment bele a gépbe ha beletettem a két akkut amit oldalról kell beletolni a markolatba beszorult, lötyögött... zörgött benne valami. Az elejére a gumicsík pálmatexel volt felrakva :( és a gép meg a markolat között fészket rakhatott volna egy vércse :Y

Ebeyre vissza jéééé törölték az eladót.... Báááááá mekkora lúzer vagyok :DD :DD :DD

És még sok kis apró rendelés ami nem fotóscucc volt szittyó volt.

[ Szerkesztve ]

(#316) Kinder válasza Dtomi (#315) üzenetére

Kinder
(senior tag)

jézus :Y :( :(

banyek, na most elment a kedvem az íbéjtől. :(

(#317) camelferr

camelferr
(senior tag)

Canon 5D áresés amazon.com-nál mi ez a pánik?

Ez egy ilyen bolygó.

(#318) Dare2Live válasza camelferr (#317) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

Amazon áresés DJn mi ez a pánik? :)

[ Szerkesztve ]

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#319) camelferr válasza Dare2Live (#318) üzenetére

camelferr
(senior tag)

:D

Ez egy ilyen bolygó.

(#320) stop válasza Dtomi (#315) üzenetére

stop
(senior tag)

én nem sok mident vettem eddig ebay-ról, de szerencsére nincsenek ilyen rossz tapasztalataim.

"az együgyű lenézi társát, az okos pedig meghallgatja azt" P.K.11.12.

(#321) Tüzi válasza Dtomi (#306) üzenetére

Tüzi
(PH! addikt)

Ezért kell paypal-el fizetni.
Sok dolgot vettem már ebay-ről, többszázezres cuccokat is, mindig megjött. Több mint 100 dobozból eddig 6-7 akadt fennt vámon.

Deee... 1,6 millió dollárért, mi is lehetünk hősök. Három napig.

(#322) j.bravo válasza Dtomi (#307) üzenetére

j.bravo
(PH! addikt)

Egy ismerősöm esküvőre és portréra használja az 5D-t, sokat. 10D-vel kezdte, azt is szerette, de ezt imádja. Szóval van akinek erre is jó :)

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#323) stop válasza Tüzi (#321) üzenetére

stop
(senior tag)

a paypal-t viszont nem használom,
az elején amikor próbálatam nem kedvelte hogy magyar vagyok... :U
most ezexerint már műxik? rendesen?

(#324) stop válasza stop (#323) üzenetére

stop
(senior tag)

egészen pontosan azt hogy magyar bankszámlaszámot használok

(#325) Tüzi válasza stop (#323) üzenetére

Tüzi
(PH! addikt)

én azzal nyomom, de van paypal topik PH-n, nézz utána ott :)

(#326) Dtomi válasza Tüzi (#321) üzenetére

Dtomi
(őstag)

:Y Nemmondod, hogy paypal-al kell fizetni :C már azt hittem sóval.... Nekem és az összes közeli fotós ismerősömnek aki nem csencselt mindenikenek fennakadt 20 tól 400 ezerig minden, kivétel nélkül!!! Mázlid van...

(#327) Tüzi válasza Dtomi (#326) üzenetére

Tüzi
(PH! addikt)

Persze, mert rosszul csináljátok :)

(#328) Dtomi válasza Tüzi (#327) üzenetére

Dtomi
(őstag)

"aki nem csencselt"

(#329) Azazello-

Azazello-
(senior tag)

utangyartott es az eredeti canon aksik kozott van valamilyen kulonbseg vagy nyugodtan vehetem az olcsobb utangyarottat?

Egy jó nőt meghódítani, és nem elmesélni olyan, mint titokban átúszni a Csendes-óceánt.

(#330) Fejo válasza Azazello- (#329) üzenetére

Fejo
(őstag)

Szerintem nyugodtan veheted, nekem semmi bajom nincs az enyémmel.

www.facebook.com/JozsefFerenczPhotography

(#331) Tüzi

Tüzi
(PH! addikt)

Az a kérdésem lenne, hogy van/lesz egy eladó 400D, amit lehet, hogy megveszek.
Hallottam olyat, hogy 60-70ezer expót bír ki a zárszerkezet. Ez igaz? Cserélni lehet? Ha igen, mennyi? Nagyon megtetszett a masina, lövöldöztem ma vele párat, és már értem, hogy tavaly japánban miért lett ez a gép toronymagasan (30%) az eladási lista élén a dslr-ek között :)

(#332) Hydra SR válasza Tüzi (#331) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

Átlagosan kb. annyi, de az már elég jónak számít. Én nem kímélem a ketyerét de 1 év alatt kb. 13000 expón vagyok túl, amiben jócskán benne van a tanulásom is ami még mindig tart de már megfontoltabban kattintok, mint eleinte. Jövőre már nem lesz ennyi expóm, ebben biztos vagyok, és ez szerintem általánosan igaz mindenkire. Zárat lehet cserélni de drága, addigra már valszeg olcsóbb lesz egy új beugrószintű gép, mint egy zárcsere.

szerk: ez a szám egy 300D esetében sokkal alacsonyabb volt, lesaux fórumtárs 15000 expo után tönkrement gépe abszolút átlagosnak számít annál a gépnél, sőt, inkább 10000 körül volt az átlag. [link]

[ Szerkesztve ]

(#333) Tüzi válasza Hydra SR (#332) üzenetére

Tüzi
(PH! addikt)

Hát nem tom. Lehet, hogy veszek egy újat akkor. 130 körül már van, régi gép szerintem elmenne 45-50 körül... Fel lehet 400D-re rakni a 250-es DCR-t?

(#334) Kinder

Kinder
(senior tag)

Sziasztok!

Kérdésem lenne, mégpedig, hogy megéri e a közel dupla árat a Canon 580EX II vaku a Canon 430EX ellenében?
Nem profi használatra.

[ Szerkesztve ]

(#335) Terapeuta

Terapeuta
(őstag)

Sziasztok!
Nekem is kérdésem lenne. Expo közben lefagyott a 350D. Ez mennyire szokványos dolog? Csak az akksi ki/behelyezése után tudtam életet lehelni bele.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#336) Dtomi válasza Kinder (#334) üzenetére

Dtomi
(őstag)

Nem. Nincs köztük különbség ha egy vakut használsz, csak kulcsszámra.

(#337) Hydra SR válasza Tüzi (#333) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

"Fel lehet 400D-re rakni a 250-es DCR-t?"

Természetesen ez attól függ, milyen objektív van rajta, de hát a rugós rögzítés miatt elég tág szűrőmenet-tartományra illeszkedik, 52-től 67mm-ig, ha jól emlékszem. A kitobinak 58mm-es a menete, de az nem éppen szuperjó makrózásra. De egyébként igen, szoktak használni különböző objektíveken költséghatékonysági megfontolásból előtétlencséket DSLR-en is, de az igényes megoldás a makró obi és a közgyűrű. Azért a DCR-250 se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#338) ottkar válasza Tüzi (#333) üzenetére

ottkar
(PH! addikt)

A másik szempont meg a makrólencsének nem önálló független a leképezése hanem az optika leképezését módosítja. Minél nagyobb a leképezési aránya az optikának annál nagyobb nagyítás lesz a végeredmény. Egy 1:8-as leképezésű optikára értelmetlen makrólencsét feltenni. És az is fennál hogy az alapoptika lehetőleg jó rajzú legyen mert egy feltét azon csak ronthat.

[ Szerkesztve ]

(#339) ottkar válasza Terapeuta (#335) üzenetére

ottkar
(PH! addikt)

Hát a fényképezőgép is számítógépként viselkedik, ha egy váratlan keresztbekapcsolást kap akkor kiakadhat.De ha gyakran és látható indok nélkül fagy le akkor megsérült a szoftver. (firmware)

[ Szerkesztve ]

(#340) ottkar válasza Kinder (#334) üzenetére

ottkar
(PH! addikt)

A 430-as 4-es nyíláson kb 11m-re világít el, az 580-as meg kb 14,5 méterre a kulcsszámból következően.

(#341) Terapeuta válasza ottkar (#339) üzenetére

Terapeuta
(őstag)

Köszi.

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#342) Tüzi válasza Hydra SR (#337) üzenetére

Tüzi
(PH! addikt)

Amióta tegnap lövöldöztem egy 400D-vel, meg valamilyen 350k-s canon obival, azóta "kicsit" megváltozott a fényképezőkről alkotott véleményem... Nyáron beruházok egy ilyenre...

(#343) Kinder

Kinder
(senior tag)

köszönöm :R

(#344) camelferr válasza Tüzi (#342) üzenetére

camelferr
(senior tag)

A Canon 450D már rendelhető egy-két helyen pl katt
nem is túl drága, anno a 400D magasabbról indult

Ez egy ilyen bolygó.

(#345) stop válasza Tüzi (#342) üzenetére

stop
(senior tag)

a 400 D az egy klassz belépőszintű gép,
DE
mielőtt nekifutsz a dolognak jól nézz körül mit/mire szeretnél használni, és ez az
OBJEKTÍVRE
hatványozottan igaz, nehogy megbánd amit vettél (venni fox), mert az sok tízezer forintos "fogfájás" lesz.

(#346) stop válasza camelferr (#344) üzenetére

stop
(senior tag)

vagy amint már irtam vhol,
e-bay-en láttam már asszem

(#347) Kinder

Kinder
(senior tag)

Sziasztok!

Ha van valakinek egy Canon 580EX II vaku magyar használati utasítása elektronikus formában, és el tudná nekem küldeni, akkor legyen szíves, tegye meg, mert az angol/francia sajnos túlnőtt a tudásomon. :R

köszi előre is. :C

Kinder

szerk: hejjesirrasss

[ Szerkesztve ]

(#348) Surfym@n válasza Azazello- (#329) üzenetére

Surfym@n
(senior tag)

sztem vedd az utángyártottat nyugodtan.
nekem a portréfoglalatban egy utángyártott van a gyári mellett.
eddig csak az előnyeit tapasztaltam:

a gyárihoz képest:
olcsóbb volt 3 eFt-tal,
nagyobb kapacítású (900mAh),
és gyorsabban feltöltődik (2/3 idő alatt).

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese... !

(#349) Kinder válasza Surfym@n (#348) üzenetére

Kinder
(senior tag)

én meg azt olvastam, hogy kipurcannak a nem gyárik elég gyorsan.
nekem egyelőre 1 gyárim van, és kész, úgyhogy nem tudok mit mondani

viszont a ceruzaelem méretű aksiknál azt vettem észre, hogy tök mindegy a márkanév ( panasonic vs noname ), nincs különbség.
ez még kompakt gépbe ofkorz.

(#350) Hydra SR válasza Kinder (#349) üzenetére

Hydra SR
(PH! addikt)

Most lesz 1 éves az utángyártott noname akksim, többnyire ezt használom mert a gyári 720 mAh-ssal szemben ez 1300mAh. Nem érzékelem, hogy bármit is romlott volna amióta megvettem. 2700 Ft volt. Ansmannt vettem 7000-ért, szintén 720mAh. Az megdöglött úgy 8 hónap után.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Canon EOS DSLR topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.