Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Oliverda #16044 üzenetére

    Tehát szerinted nem számít, hogy milyen VGA van a CPU mellett játékoknál, a GPU nem befolyásolja döntően az eredményeket? :U
    Úgy csinálsz mintha nem teszteltél volna cpu-t olyan programmal ami gpu-t is használ. :U
    Vagy szerinted nem létezik cpu limites beállítás?

    Mellesleg továbbra sem mutattál legitim teszteket, melyek egyértelműen alátámasztanák, hogy a HT 30% feletti gyorsulást produkálhat, addig pedig ez az egész csak egy fantazmagória, amire totál feleslegesen pazaroljuk az időt.
    írtam mire gondolok, 2 perc fellapozni, de tessék:
    Crysis 3
    GTA V
    AC Unity
    F1 2013
    Rainbow Six Siege
    Witcher 3
    Just Cause 3
    Rise of TR

    Top vga, kis felbontás, egyértelmű (és logikus) cpu skálázódás a grafikonok alapján, tehát vajmi kevés köze lehet a gpu/ram vagy akár az odd/alaplapi speaker teljesítményéhez a méréseknek.
    Kivéve a HT on/pff és a Pentium vs i3 eredményeket mert ott 1.4-1.8x szorzó van.

    Magic? Minden olyan "szarul" optimalizált, hogy több maggal szépen és a matek alapján skálázódik, HT-vel meg egy "bug" miatt 2x jobban mint kéne?

    szerk: I3/i5/i5 előző gen-es tesztekben is látni, hogy a HT javult, de ilyet nem találtam most hirtelen.
    Értsd: az i5 kisebbet gyorsul mint a felette ÉS alatta lévő i3/i7. Így anomáliára, más limitre sem nagyon lehet fogni, hogy két oldalról előznek.

    Belátod, hogy nincs értelme, mégis arra számítottál, hogy egy ilyen értelmetlen termékkel jelentkeznek?
    Úgy látom már ontopicban is kötekedés módba váltottunk. Világosan leírtam miért várok rá: mert ez volt az eddigi szivárogtatásokban. Hogy HEDT-be jön a Zen (és vélhetően szerverbe a még több mag), az meg 8 magtól indul.
    És ezzel szemben nem látom ÉN az értelmét, megtérülését.
    Nincs ellentmondás, Én várok valamit, az AMD meg csinál/szivárogtat valamit. Engem nem kérdeztek tehát lehet eltérés a véleményünk között.

    Méretgazdaságosság. Azonos lapkakészlet, foglalat, tokozás, alaplap, stb. Ez az értelme.
    Mintha nem lenne világos. De szintén világosan leírtam, hogy mire gondolok: 2-32 mag között nem tudsz értelmesen skálázható és méretgazdaságos architektúrát kihozni. Hiába azonos a tokozás, lap. A fejlesztési költségből jó része felesleges. Mi az ami kell egy 2-4(-8) magos rendszerbe ami musthave és k* drága fejlesztés/tervezés egy 16-32 magos/szálas HEDT/szerver cuccba? Kb. semmi.
    Gyárthatod ezeket gazdaságosan (már ha tudod, mert azért a lap se tud pl azonos lenni 2-8 memcsatornával), ha a többi elvitte a költségeket. Erre dobtad rá, hogy még egy 16 magos se fog jönni AM4-be, tehát még a csak gyártáson sem spórolhatnak majd, ha még ezt is szétfragmentálják.

    Összefoglalva még egyszer:
    - HEDT/szerver feature-ökkel készült a fejlesztés, ami oda jó és drágán adható. De pl. HEDT-ből nem hiszem, hogy nagy eladások vannak, ott nem lesz profitcunami belelő. Szerintem.
    - Lentebb meg nem adható méregdrágán és ezen feature-ök nagy részére 8 magtól lefelé semmi szükség. amúgy sem.
    - És ehhez fűztem még hozzá, hogy ha az APU-t is idevesszük és pl. egy HBM fejlesztést akkor az szintén csak magasabb ársávba jöhet, mert kis gpu mellé tenni drága/felesleges. Nagy gpu mellé éri meg de az már nem lehet olcsó. És nagy gpu mellé kis cpu se illik. Tehát ebből is inkább felső-közép termék jöhet csak ki a végén.

    De mindegy. Szerintem ha nem kötekedéssel indítunk talán érthető amiről beszélek.
    Nyilván az AMD terve ennek ellenkezője. Csak nem látom hol fog megtérülni gyártási költségen a csúcstekknika lehozása alsó szegmensbe.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák