Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz Fiery #15012 üzenetére

    Ja, most hogy megpendítették a HBM szélesebb körű felhasználásának lehetőségé, hirtelen mindenki gigás HBM-mel szerelt APU-król vizionál, és minden más megoldás kukázni való.:))

    Yutani:Szerintem nem fogják die shrinkelni 14 nm-re, de ne legyen igazam. Maradnak 28 nm-en, és utána egyből 14-re váltanak a Raven Ridge APU-val, köztes lépcső pedig nem lesz. Sok értelme már nem is lenne szvsz.

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

  • Petykemano

    veterán

    válasz Fiery #15012 üzenetére

    Áh, nem a $$$$ a baj vele, hanem ez: $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$ :)

    Nem tudom, hogy 1GB (vagy akármennyi) integrálása mennyibe kerülhet, most még biztosan nem olcsó (most mondjuk $100-150-ra saccolnám), de később, amikor már nem, vagy nem csak olcsó játékgépként gondolunk majd az apukra, lehet, hogy meg fogja érni olyan változatot vásárolni, ami ilyen. Az IGP teljesítményét a memória sávszélessége korlátozza és ezen a DDR4 se fog sokat segíteni, valamilyen valamilyen megoldásra szükség van, ha az apuk terén tovább akar lépni az AMD a 4+8 szintről.
    Nem biztos, hogy akar, nem biztos, hogy kell. Hogy piacképes, illetve eladható lenne-e nyilván az határozná meg, hogy mondjuk egy 4+8-nál nagyobb kiszerelésű valamilyen a rendszermemóriánál nagyobb sávszélességet biztosító nagy kapacitású cache megoldással bíró megoldás mit tesz le a benchmarkokban. Valószínűnek tartom, hogy egy ilyen nagyobb megoldást már közepes játékgépként még kisebb réteg vásárolná, ennek így legalább bizonyos szegmensekben vernie kéne a 8 magos hagyományos proceszorokat. Igaz, megfelelő környezetben ezt Abu elmondása alapján a kaveri is megteszi.

    Pontosan a teszteredményekkel lehet kikormányozni a skatulyából. Ha ez nem megy, akkor a Zent is megette a fene.

    Azt mondod, hogy akkor csak a 4+8-as, vagy ennél kisebb APU és a 4-6-8-12-16-24 magos hagyományos CPU piacképes, minden más eladhatatlan és értelmetlen?

    (#15013) derive
    Tőled is kérdezem, lehet, hogy csak én vagyok tájékozatlan, hogy ilyen más olcsóbb és könnyebben implementálható megoldást látsz, amivel az APU-k adatéhségét csillapítani lehet, amivel ki lehet hajtani az IGP-t teljes kapacitáson és amivel esetleg tovább lehetne lépni 8CU-n, akár csak 12-ig? Vagy el tudom fogadni azt az álláspontot is, ha a 8CU-nál soha nem fog több kelleni egy APU-ba és ennélfogva a magasabb sávszélességgel való táplálás is szükségtelen. (Csak hát az Intel - még ha csak hobbiból is - de ezt csinálja)
    Egyetértek azzal, hogy 2016-ban elég nehéz helyzetben lesz bármi, ami 28nm-en jön már ki akkor. Főleg ilyen Q2 táján. De nem hiszem, hogy a GF rövid élettartamú node-nak szánná a 22nm-es FD-SOI-t. Mivel mellett kész(ül) a 14nm-es finfet, eléggé valószínűtlennek tartom, hogy valakinek valamilyen előnyt ne jelentene. Ráadásul nem csak a GF-ről van szó, hanem a Samsung már sorolja is a kínálatában a 28nm-es FD-SOI-t. Azt beszélik, hogy a finfet meglehetősen drága lesz, amin épp ezért alacsony értékű terméket nem lesz érdemes gyártani. A Samsung a 28nm FD-t azoknak ajánlja, akiknek fontos az alacsony fogyasztás, de nem tudják megfizetni a finfetet. Tipikusan IoT bigyók, meg asszem a Cisco igénybe fogja venni, de rebesgették, hogy a Qualcomm is gyengébb SoC-okat ezen fogja gyártani és csak a zászlóshajókat gyártatja finfeten.
    A GF ezzel szemben a 22nm-es FD-t nem LowPower eljárásnak szánja, hanem amolyan köztesnek, úgy reklámozza, hogy "14nm performance on 28nm cost". Bár a GF-al kapcsolatos hírekben kevésbé bízok, ezt én is hiszem, ha látom. De ha tényleg készül, akkor szerintem érdemes lehetne - idén - átugrani rá ezekkel a termékekkel, mígnem be nem fut a Zen - ami késhet. az FD-ről azt is mondják, hogy bulkról, meg hát nyilván PD-SOI-ról könnyebb átmenni rá, mint finfetre. Ebből a szempontból irreleváns, hogy korábban lesz-e kész a 14nm, ha azon gyártani és arra átervezni is magasabb költség. Itt ez azon múlik, hogy tényleg készül-e ilyen eljárás FD-re, k,ész lesz-e tényleg, és áttervezni és azon gyártani vajon az AMD számára vállalhatóan kevesebb-e. Ezt nem tudom. De a marketing alapján lowpower+lowcost termékekhez lehet, hogy gazdaságosabb, mint a finfet

    (#15014) Yutani
    Én nem hiszem, hogy az excavatort kihoznák 14nm-en. Azt én csak annyira és addig próbálnám meg piacképesen életben tartani és olcsón gyártani, amíg mindenhová meg nem érkezik a Zen. Ez ugye a roadmapek alapján 2017, addig 28nm-en gyártani elég képtelenül hangzik.

    (#15015) Oliverda
    Mik azok a minden más megoldások?
    (#15017) Oliverda
    Én soha nem állítottam, hogy a Zen más eljáráson jönne, mint a Samsung/GF féle 14nm-es finfet.
    Azért lehet érdemes gondolkodni a 22nm-en, ha úgy van, mert elvileg könnyebb rá áttervezni és olcsóbb vele gyártani, mint finfettel. A zen érkeztéig (ami innen számítva másfél év is lehet) adhatna egy löketet a jelenlegi kínálatnak. Sőt az sem lenne meglepő, ha a későbbiekben is - az olcsóbbság miatt - 22nm-en készülnének lowpower, lowcost chipek.
    Párhuzamosan használni több gyártástechnológiát nem idegen az AMDtől, hiszen az FX proficikat jelenleg is 32nm-es PD-SOIn gyártják, a GPU-kat ha jól tudom a TSMC, az APUkat meg most már a GF 28SHP vagy GF28A eljáráson.
    De persze az volna a legjobb, ha az IBM, Apple, Nvidia, Qualcomm, Samsung, AMD, MediaTek élvonalbeli chiptervezők számára mind jutna elegendő finfet kapacitás a Samsung, a GF és a TSMC gyáraiban és a szűkös kapacitás nem vinné fel az árakat. (A Samsung mondjuk nem így készül)

    De félreértés ne essék, én egy nem állítom, hogy bármi abból, amiről álmodoztam, tényleg úgy lesz, az AMD költségvetési lehetőségei szűkösek, nomeg gondolhatja másképp és a piac is gondolhatja másképp. Én csak álmodoztam.:)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák