Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz ftc #901 üzenetére

    Erre én tényleg nem tudok válaszolni, a többiek szerintem (akosf biztosan) sokkal több érdemlegeset tudnak mondani erre a kérdésre. Én mindent assembly-ben írok már pár éve(, legyen az hot-spot, vagy csak egy egyszerű háztartási kód, pl. egy szövegbeviteli mező), Delphi fordítja. Szeretem szó szerint viszontlátni ugyanazt a CPU-window-ban, mint amit beírtam. :)

    Privát vélemény: a fordítókat szükséges rossznak tartom, általában alapszintű kódot csinálnak a saját beírt magas szintű programodból, messze nem olyan hatékonyat, hogy gyártók közti különbségekről lehessen beszélni. Nem kis részben ennek köszönhető a CPU-k fejlődésének egy-egy irányvonala is (jó példa a stack-engine mindkét részről, de mondjuk magáért az out-of-order-ért sem kevésbé felelősek a compiler-ek).
    Más kérdés a beépített függvénykönyvtárak, főleg a math library-k. Azok egy része azért kézzel készül, ott lehetnek különbségek. De általában csak ilyen szinű trükközések vannak: [link]


    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák