Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Remus389

    veterán

    válasz atti_2010 #8377 üzenetére

    Szerintem asztali gépbe ez lesz a nyerő(AMD-ben gondolkodva; alaplap+processor)

    2/4 magos Bulldozer(kedvező ár, jól kihasználhatók a magok, kb mindenre elég)

    970es chipsettel márkás alaplap (kedvező ár, jól kihasználhaó és van benne fejlesztési potenciál--->erősebb(mikor lemegy az ára a 4/8-asnak)/későbbi bulldozerek, CF hiánya nem gond arra ott van az Ati/AMD Radeon 6990 és társai)

    ez a nyerő párosítás szerintem

    ami nem éri meg:

    4/8 magos bulldozer: (eleinte)drága, nagy fogyasztás/hőtermelés, nehezen kihasználható a 8 mag(?)

    990 alaplap: legfőbb előnye a Crossfire képesség, de szerintem ez felesleges, hátránya hogy több ezer forinttal drágább illetve esetleg nem csinálnak BIOS-t hozzá új procikhoz ha nem eléggé elterjedt(példa: intelnél a ritka felsőkategóriás 975-ös alaplapok nem viszik a 45nm-es intel procikat, míg az olcsóbb de elterjedtebb 965-ök zömére csináltak gyári BIOS-t a 45nanos core-okhoz)

    Lliano: kérdéses továbbfejleszthetőség, és akkor se olyan bivaly, nem biztos hogy annyira hatékony a heterogén programozás, nagyon új dolog

    persze az én igényeimnek, persze ezt én megfejelem egy tisztességes különálló videókártyával, hogy játékok alatt se legyen gond(arra úgysem elég a Lliano amire kell)

    persze marad két további opció az Intel(SB ill. Ivy-re fejlesztés), illetve hogy megtartom kb 3,7 Ghz-re tunningolható(ha kell) pentium dual core-omat, és pénzt is spórolok, szinte mindenre elég hiába régi, ennyi erővel meg is tarthatom

    az árakra vonatkozó jóslatom pedig, ősszel:

    970-es lap, kb 20.000-28.000-ig, egy jóféle olyan 22-24.000

    990-es lap kb 28.000-38.000, egy normális olyan 30-32.000(szerintem nem éri meg azt a 8 ezret a ki nem használt CF-ért)

    2/4-es bulldozer szerintem az Intel 2500K alatt, olyan 35K

    a 4/8-as pedig attól függ, ha ez lesz az abszolút csúcs akkor 60 felett, ha pedig csak pariban van akkor az SB-k körül idővel

    [ Szerkesztve ]

    Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Új hozzászólás Aktív témák