Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Oliverda

    félisten

    válasz dezz #7105 üzenetére

    "Azt mondom, hogy szerintem desktopon 16 MB-nál kevesebb is elég lehet a SandyB ellen."

    Feljebb még azt jósolgattad, hogy hiába a négy modul (illetve nyolc mag), a nyolcmagos SandyB ellen kevés lesz. Akkor lehet, hogy mégsem lesz olyan sok az a 16 MB desktop-ra (sem)? ;]

    "Olyanok is mondják, akik értik."

    Érdekes módon akik elolvasták és megértették amit írtam, azok nem nagyon értetlenkedtek emiatt, sőt. :)

    "Két dolog tudna ezen változtatni: különösen magas órajel vagy normál órajel mellett double-pumbed belső órajelezés."

    Ezek benne vannak a pakliban. Pontosabban inkább az előbbi.

    "CPU magok esetén mindig is így volt, így valószínűleg találnék ilyet, ha keresnék."

    1989 előtt pedig még egyáltalán nem volt része az FPU a processzornak, manapság meg már az. Változnak az idők. :)

    Marketing szempontból a minél több az előnyös, mert a n00b-ok csak abszolút értékekben tudnak gondolkozni. Nem véletlenül voltak kénytelenek anno bevezetni a 2500+, 3200+ és egyéb elnevezéseke az órajelek kiírása helyett.

    "Jaj, hidd már el, hogy olvastam. "

    Akkor feléd nem ment át maradéktalanul a teljes mondanivaló. :(

    "Annyira ismerhetjük, hogy a szokásos órajelek mellett megtippelhessük"

    Ezzel szvsz az a bökkenő, hogy valszeg speedracer lesz a cucc, ezért én inkább nem számolgatnék szokásos órajeleken. 4GHz feletti órajelek lesznek, legalábbis ez jelenleg nagyon esélyes.

    "Ehhez elsősorban nem az architektúrát kell ismerni (bizonyos határokon belül), hanem az alkalmazások memóriaigényét. "

    :N A Netburst pl. zabálta a mem. sávszélességet szinte alkalmazástól függetlenül.

    "Akkor mégsem akkora lenne, mint a Llano. (Hacsak nem fele akkora IGP-t tesznek bele, ami nem valószínű.)"

    Nem kell ehhez fele akkora IGP. Másrészt elég ha összeveted az 5800-as és a 6800-as sorozatot, a különböző GPU-k méreteket és számítási teljesítményét. Különben meg jó esélyes már VLIW4 dizájn lesz a Trinity GPU része.

    "Ezek nem kérdések, hanem felvetések, amikben nem értek veled 100%-ig egyet."

    Még ha velem nem értenél egyet azt nem bánnám, de itt már nálam némileg nagyobb rálátással és tudásbázissal rendelkező emberek véleményéről van szó, valamint a gyártó marketing és üzletpolitikájáról.

    A clock-2-clock, core-2-core és egyéb hasonlítgatásoknak meg vajmi kevés értelmük van illetve lesz. Érdekességnek elmennek majd, de a vásárlók 99%-át nem fogja érdekelni, csak a konkrét számítási teljesítmény illetve az, hogy mennyiért jut mindehhez hozzá, valamint az e mellé társuló fogyasztás.

    Szerintem sikerült lefutni egy teljes kört mindennel kapcsolatban, úgyhogy én már nem tudok mit hozzátenni a témához egyelőre. Amit tudtam már leírtam itt vagy ott.

    [ Szerkesztve ]

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák