Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz P.H. #649 üzenetére

    ''''Early decoding produces three macro-ops per cycle from either path. The outputs of both decoders are multiplexed together and passed to the next stage in the pipeline, the instruction control unit.''
    Na azért! Már kezdtem megijedni, hogy itt van egy érdekes szűk keresztmetszet, amikor megláttam a képet - de aztán arra gondoltam, ez nem lehet.
    Meg akkor ugye az ábra fentebbi részein 1-1 makro-opról van szó valójában, csak eltérő számú aktív mikro-opot tartalmazhatnak.

    ''Ez vajon [fadd][fmul][---]-ra vagy [---][fmul][---], majd [fadd][---][---]-ra fordul?''
    Hát ugye vagy az van, hogy a pre-decode egység figyeli a dependenciákat, és akkor a 2. eset van, vagy az ICU/ROB, és akkor talán lehet az első is. (Szóval a ROB küldené ki őket szépen egymás után.) Egy nagyon okos register-rename által jó esetben fel lehetne oldali a dependenciát (mintha Raymond írt is volna valami ilyesmit), de itt szerintem nincs ilyen, legalábbis nem látom, ebben az elrendezésben hogyan oldanák meg azt az esetet, ha erre éppen nincs lehetőség.

Új hozzászólás Aktív témák