Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • P.H.

    senior tag

    válasz dezz #639 üzenetére

    mod: nem, 3 macro-op széles a DirectPach (Double) és a VectorPath is (csak a DirectPah után van register-fordítás, a VectorPath-os micro-opok mindig belső registereken dolgoznak), ez 6 micro-op (1-1-1 op+load, op+load/store, store (idáig biztos) vagy spec - esetleg spec+spec)) lehet, úgy tudom. Írtam, hogy Ő furcsán micro-opot írt mindig.

    ''Hogy jön össze K10-en 3-nál több?''
    pl. FSIN, FCOS, és a többi rögzített ciklusszámú utasítás (a cikk írja, hogy régen az integer osztás is ilyen volt), ezek sokkal több, mint 3 macro-opot adnak.

    ''Mondjuk DirectPath esetén is ennek kell történnie, mert 2 uOP a sima dekóderek kimeneti szélessége. Nem?''
    A DirectPath decoderek kimeneti szélessége 1 (DirectPath) vagy 2 (DirectPath Double), de azt hiszem, ezért van 2 Pack stage utánuk, ezek egyesítik és osztják el végül a 3-3 lane-re a marco-opokat.

    1 IPC alá egyik x86 micro-architecture-n sem eshetne, erre kell, hogy tervezzék a scheduler pufferének (schceduler-ek puffereinek) nagyságát. De ha egyszer csak minden utasítás egy előző (nagyon hosszú) lefutású, mondjuk FSIN-től függ, akkor látszólag megállhat az élet.

    ''Tényleg, az x87-es utasításokat tudják kezelni a sima dekóderek - annak ellenére, hogy adott esetben ugyanarra a uOP-ra fordulnak?)'' Meg kell nézni a fent linkelt Software Optimization Guide-ot, Appendix C Instruction Latencies :) De nagy részét igen.

    ''Lásd Athlon FX, és később Phenom FX vonal (socket F esetén): 2-procis rendszerek gamingre, videofeldolgozásra, stb.'' Ehhez le kell vinni az árakat olyan szintre, amit meg is fizetnek érte az egyszeri, de nem tapasztalatlan vevők. Nekem úgy néz ki, hogy a négymagos Socket-F rendszerem összeáll egy Core2-rendszer ára alatt, és ha tényleg működik, akkor is igen-igen nagy szerencsém van megint.

    [Szerkesztve]

    Arguing on the Internet is like running in the Special Olympics. Even if you win, you are still ... ˙˙˙ Real Eyes Realize Real Lies ˙˙˙

Új hozzászólás Aktív témák