Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz joysefke #22668 üzenetére

    Nem értem, miért mondod, hogy senki nem vesz.
    Persze, aki 12-16 magos procit akart, az már nem kénytelen TR-t venni. De akinek kell a sok pcie, vagy a memória sávszélesség, az vagy TR vesz, vagy új rome-t

    De biztos, ami biztos majd nézzük meg a mindfactory számait.

    Én nem hiszem, hogy tsmc kapacitásával összefüggne. Akkor inkább a 3600-3700X-at nem jelentették volna meg.
    De az eddidiek alapján a TR mindig jobb lapkákat kapott, 4.8GHz-es lapkákat meg lehet, hogy gyűjteni kell.

    Az AMD kapacitása inkább lehetséges.

    De nézd, a 3800X és a 3950X sem jelent még meg. Mármint előbbit se kapott senki tesztre. Ennek is lehet marketing oka.
    Linus jelezte, hogy neki gyanús,hogy valnami nem kerek a Windows ütemezővel. Számos játék lehet, amit patchelni kellhet/érdemes a zen2 topológiájára, magszámára. Ez 2-3 hónap, és aztán újra kell benchmarkolni, amit a kutya nem végezne el, ha nem lenne új termék.

    Én azt gondolom, hogy a TR-t ki akarják szakítani a legjobb munkagép szerepkörből és be akarják venni a legjobb prémium géming platform szerepkört. Erre minden lehetőség adott, mivel a topológia lényegében egyformna a rxzennel. De ehhhez kellhet fél év gyűjtögetés és szoftveres optimalizáció.

    Ha ez sikerülne, busásan térülne meg, hogy pár hónapig aki 12-16 magos procit akar, az nem TR-t vesz, hanem párszáz dolcsival olcsóbb ryzent

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák