Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • joysefke

    veterán

    LOGOUT blog

    válasz Samott #22466 üzenetére

    Ezt amugy honnet tudjuk?

    Nem tudjuk biztosra, csupán én sejtem.

    1,
    A bemutatókon kihangsúlyozták hogy a ZEN2 alkalmazásokban elkalapálja a 9900K-t (meg úgy általában mindenféle intelt), játékokban viszont csak azt mutatták be, hogy kb egálban vannak az intelekkel a saját méréseikben, ott adok-kapok van, de még az AMD sem beszélt játékokban AMD győzelemről.

    2,
    A játékok futását közhiedelemmel, és mindenféle naív kocka várakozásokkal ellentétben bizonyos magszám fölött elsősorban az egyszálas teljesítmény és a memória-késleltetések határozzák meg.

    Oka van annak, hogy a 8600K-8700K-9700K-9900K @ 5GHz a játékok zömében ugyanúgy teljesít.
    És annak is oka van, hogy 8600K-8700K-9700K-9900K @5 GHz miért kalapálják el a nagyobb magszámú Skylake alapú Intel HEDT procikat játékban.

    Ezek az okok nem fognak megváltozni azért, mert 3900X meg 3950X vagy Xbox meg Playstation. Legalábbis nem az AM4 élettartama alatt.

    3,
    Tegyük fel, hogy gyári(-tunning) órajelen az AMD méréseinek megfelelően játékokban kb egálban van a 3800X a K-s intel procikkal. =>

    erős a gyanú, hogy az intel jobban fog az agyatlan tunningra reagálni (korlátlan zajszint, teljesítményfelvétel és melegedés árán kicsit többet lehet kicsavarni belőle, legalább a tesztek erejéig). Na ez lesz az a 2-3% gémer teljesítménytöbblet amiről írtam.

Új hozzászólás Aktív témák