Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• fules:))

őstag

válasz Z_A_P #21601 üzenetére

Ha Zen+ magokat kapna az már nem Raven Ridge lenne, eddig úgy volt, hogy a Picasso kapja a Zen+ magokat.
    Én a legelső Zen magra gondoltam, ami a Summit Ridge-ben van. Ott 4GHz volt a plafon, 4.1GHz legjobb esetben.
    Félreérthetően fogalmaztam. A Zen2-nél már valószínűleg odalépnek az órajelnek, jobban fel lesz rá készítve a dizájn.

(#21602) JColee
    Példaképp azt hoznám fel, hogy a GP107-es GPU-t sok esetben lehet 1900MHz fölé húzni, a Polaris10 pedig megakadt 1400-1450MHz-nél. Ugyanazt a 14nm-es LPP gyártástechnológiát használja mindkét GPU, csak az NV a Samsungnál, míg az AMD a GloFo-nál van/volt gyártatva. A Pascal magas frekvencia melletti működésre lett tervezve, míg a Polaris nem annyira.
    Majd a Zen2 magasabb órajelen fog üzelemelni 7nm-en. De ha 14nm-en jönne, akkor is magasabb órajelen menne, mint a Zen (csak példa).
    Gyártástechnológia függő az órajel, de még jobban függ az architektúrától. Mondjuk logikus, ha olyan architektúrát tervezel, amit magas órajelen szeretnél hajtani, akkor olyan gyártástechnológián fogod legyártatni, ami ehhez van optimalizálva.

[ Szerkesztve ]

Hozzászólok Aktív témák