Hirdetés

  • Lenovo Essential Wireless Combo

    lo Lehet-e egy billentyűzet karcsú, elegáns és különleges? A Lenovo bebizonyította, hogy igen, de bosszantó is :)

  • MG4 menetpróba

    ma Mindenképpen van fantázia az MG4-ben, az alapfeladatokat olcsón kipipálja, de többet akar nyújtani, mint amire képes.

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Dare2Live #209 üzenetére

    ''Hamár Intel demoztatja akkor az eddigi tapasztalatok/aim alapján Penryn már vmikor összel elérhető lesz.''
    Ezt a C2D alapján mondod? Ne feledjük, hogy az új arch. volt a régi gyártástechen, most meg új gyártástechre kell átállni, aminek van egy felfutási ideje.

    ''reálisan nézve szvsz(tipp) lesz egy +5-15%azonos orajelen a finomítások + cache miatt''
    Én nem tudok semmilyen jelentősebb finomításról, ehhez képest a K10 tele van bővítésekkel, és így hoz 10-15%-ot integer kódban. Szal szerintem max. a cache miatt gyorsulhat a Penryn azonos órajelen, de amiatt sem ennyit.

    ''meg orajel is emelkedik első körben 3.33ra az még egy +13%(kb) és ezmár imho vszeg? elég lesz azellen, hogy k10nak nelegyen olyan könnyű dolga.....''
    Integerben így nagyjából egálban lesznek, viszont memóriahozzáférés-igényes dolgokban jobb lesz a K10, főleg 4-magos változatban, floating-pointban meg a közelébe sem ér majd a Penryn. Számításom szerint, 40%-os többletet alapul véve a 5355@2.66 vs. Barcelona@2.5 esetben, a Penyn-párnak ~3.7 GHz-en kellene mennie, a szoló Penrynnek meg ~4.3 GHz-en, hogy egálban legyenek. Persze az otthoni felhasználók többségét nem a floating-point érdekli -- a video-/hang-/képfeldolgozókat, és renderelőket annál inkább.

    A K9 témához: ha a K8-alapú X2-t vesszuk K9-nek, akkor az új generációban is más K-számot kellene kapnia a 2- és 1-magosaknak (előbbi továbbra is ''X2'' lesz), mint a 4-magosoknak (ami meg X4)... De a ''K'' inkább csak a magra vonatkozik, nem az egész chipre, így mind K10-es. Akkor viszont nem az X2 a K9. Azt olvastam, a 65nm-eseket tekintik inkább annak.

Új hozzászólás Aktív témák