Hirdetés

Hozzászólok Aktív témák

• Petykemano

addikt

válasz Simid #20547 üzenetére

Előrevetítem, amit mondok, azzal nem a dia igazságtartalmának igazolásának erőltetését célzom.

Azt, hogy mi lesz, azt nem tudjuk. Csak a két-három megjelent pletykával lehet egy vonalra állítani:
    4 v 6 v 8 mag, 3x4 vagy 2x6, 48, v 64. Ezeket és a lehetséges összefüggőseket nem ismétlem el feleslegesen, nyilván itt megjelenik sokminden találgatás.

Nem értem, hogy a PD SOI példa miért hibádzik. Az egy HP node volt. a 8370 4.3Ghz-es 125W-os verziból 5Ghz-es turbót hoztak ki 220W-ból.
    ~2x TDP keretből +700Mhz jött ki

A ryzen XFR 4.1-ig megy el, 95W TDP-ből.
    A Threadripper XFR 4.2-ig, 180W TDP-ből. (akkor is, ha közben duplázódott a lapka)
    A Zeppelin egy LP node-on készül, 3.7-4Ghz körül nagyjából megáll a skálázódás. Lehet, hogy a Threadripper nem is fogyaszt 180W-ot 4.2Ghz XFR használata esetén, de mindenesetre látszólag 2x TDP keretből +100Mhz jött ki.

A diákon szereplő számok:
    Ryzen XFR 5.1Ghz (feltehetőleg 95W)
    Threadripper XFR 5.5Ghz (feltehetőleg 180W)

Csak annyit mondtam, hogy ha a 12LP egy HP node, akkor a a 32nm PDSOI alapján - ellentétben a 14LPP-vel - elméletben nem logikátlan a 2x TDP mellett +400Mhz elérése.

Az hogy az 5.1, meg 5.5 számok már irreálisnak tűnő magasságokban vannak, az más kérdés.

Erre most mondhatod, hogy de a TR egy új stepping volt és csupán ez magyarázza a XFR órajelek közötti különbséget. Lehet.

[ Szerkesztve ]

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Hozzászólok Aktív témák

Hirdetés